Азалія кімнатна — догляд в домашніх умовах

Як доглядати за квіткою азалією


Азалія кімнатна - догляд і розмноження в домашніх умовах (фото)

 

 

Квітка азалія є підвидом рододендронів сімейства вересових і досягає у висоту від 0,5 до 1,5 м. Коли рослина перебуває в періоді спокою, воно нагадує сухий кущ з дрібним непоказним листям, і в перекладі з грецької назва рослини так і звучить — «сухий ». Вся краса азалії розкривається, коли вона розпускає свої прекрасні квіти найнеймовірніших забарвлень і форм.

Догляд за азалією в домашніх умовах

Шанувальники азалії часто задаються питанням: «Як доглядати за азалією в домашніх умовах, щоб вона часто і пишно цвіла?». Однак в якості кімнатної рослини азалія досить вибаглива. Але якщо створити всі необхідні умови, то чагарник прекрасно росте і регулярно радує своїх власників пишною шапкою барвистих квітів.

Індійська азалія, догляд в домашніх умовах за якою найпростіший, найбільш пристосована для кімнатного змісту. Цей декоративний чагарник виростає до 60 см у висоту, а період безперервного цвітіння триває цілих два місяці (з грудня по лютий).

Догляд за азалією в домашніх умовах

Ще в квіткових колекціях можна зустріти японську азалію. Квіти її набагато бідніші і дрібніше, але дуже гарна зелена крона. Що дає можливість використовувати рослину, як вічнозелений декоративний чагарник.

Існує і азалія садова, вирощування і догляд за якою схожий з доглядом за кімнатними екземплярами.

азалія садова фото

Як доглядати за азалією

Через свої красиві квіти, азалія стала чудовим подарунком і частіше з’являється в будинку після сімейних свят. І щоб рослина не засохла відразу ж після першого цвітіння, необхідно докласти максимум зусиль.

Як і будь-яка кімнатна рослина, рододендрон потребує умов близьких до природних. Тому для правильного догляду слід подбати про:

  • Виборі місця розташування.
  • Правильній температурі.
  • Своєчасному поливі.
  • Вологості повітря.
  • Підгодівлі.
  • Світловому режимі.

Відео: Як доглядати за кімнатною азалією — все буде добре

Як підібрати правильне місце для азалії

 

 

Визначаючись з місцем розташування рослини, необхідно спиратися на її природний ареал проживання. Це прохолодні, повні чистого повітря і розсіяного сонячного світла місця. Тому не ставте горщик з рослиною під прямими сонячними променями.

Відмінно підійдуть місця, віддалені від опалювальних приладів, де є природне розсіяне освітлення. І на відміну від інших кімнатних рослин, азалія абсолютно не боїться протягів.

Як і чим удобрювати азалію?

З огляду на, що рослина потребує великої кількості поживних речовин, і в період активного росту і при закладанні майбутніх квітів наступного року, її потрібно регулярно підгодовувати. Це краще робити спеціальними комплексними добривами для азалії з березня по листопад.

Читайте також: Каталог кімнатних рослин з фото

Підгодівлю повторюють два рази на місяць, кожні два тижні. Ці підгодівлі дуже важливі і нехтувати ними не можна, інакше рослина буде погано цвісти або може загинути.

Як доглядати за кімнатною азалією

В якості додаткового харчування можна застосовувати лимонну кислоту (на 1 л. води 2 гр.) І суперфосфат (15 гр. На 1 л. поливальної води).

Світловий режим для Азалії

Уже згадувалося про те, що азалія не переносить прямого сонячного світла. Однак в період цвітіння вона потребує інтенсивного розсіяного освітлення. І ще щоб продовжити цей прекрасний період життєдіяльності азалії, постійно видаляють зів’ялі квіти і уникають попадання води на пелюстки при обприскуванні або поливі.

Пересадка азалії кімнатної

Після обрізки, при необхідності, азалію пересаджують в плоский горщик більшого розміру з широким верхом. Пересадка азалії в домашніх умовах проводиться обережно, способом перевалки, щоб не пошкодити кореневу систему.

Молоді чагарники пересаджують щороку, а трирічні екземпляри кожні 2-3 роки. Ґрунтова суміш для посадки повинна бути пухкою зі слабо кислою реакцією. У ній має бути присутній торф, річковий пісок, та інші компоненти.

Читайте також: Як зробити полиці для фіалок своїми руками

Якщо Ви неспеціаліст, то самостійно пропорції підібрати важко. Тому краще придбати готову ґрунтову суміш для азалії в спеціалізованих торгових точках. Після пересадки рослину слід регулярно поливати і підгодовувати кожну декаду сульфитом калію, аміачною селітрою і суперфосфатом.

Відео: Як правильно пересадити Азалію

Розмноження азалії в домашніх умовах

Розмноження азалії справа не легка і досить клопітка. З квітня по серпень чагарник розмножують стебловими живцями. Весь процес від нарізки живців до першого цвітіння займає від 2-х до 3-х років.

Так як розмножити азалію в домашніх умовах? Для цього обирають пагони торішньої прищіпки, які відросли на 7-10 см і нарізають з них живці. У кожного живця видаляють по 3 нижніх листочка, утворюючи невеликий держак. Всі інші листочки наполовину укорочують. Під самим нижнім пагоном заточеним ножем роблять зріз навскоси.

Підготовлені живці перед посадкою пов’язую по 10-15 штук і занурюють зрізами на 6-10 годин в розчин стимулятора росту, щоб прискорити утворення молодих корінців.

Потім роблять міні-тепличку. Насипають на дно підходящої тари шаром 2 см. дрібний гравій, такий же шар крупного річкового піску і суміш торфу з хвойним субстратом. Живці поглиблюють на 3-3,5 см, рясно обприскують поверхню ґрунту і затягують тепличку прозорою плівкою.

Розмноження азалії в домашніх умовах

Вже через 7 днів після висадки живці регулярно провітрюють, трохи відкриваючи плівку. Роблять це протягом години в ранковий час, виключаючи можливість протягів.

Через кілька місяців живці утворюють потужну кореневу систему. Але за умови, що температура в парнику не може бути менше 22 градусів, а вологість нижче 80%. Розмноження живцями досить тривалий, але ефективний спосіб розмноження азалії.

Відео: Живцювання азалії

Дотримуючись наведених порад і рекомендацій, Ви зможете насолодитися пишною красою квітучої азалії. Догляд та вирощування Азалії кімнатної в домашніх умовах доступний навіть початківцям. Залишайтеся з нашим сайтом і ваші кімнатні рослини будуть у повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Азалія кімнатна - догляд в домашніх умовах