Баки для літніх душів

Бак на літній душ


Як вибрати баки для літніх душів на дачу

 

Баки для літніх душів

 

З настанням спекотного сезону багато дачників замислюються про будівництво літнього душу на своїй ділянці. Використовують вони для цього найчастіше матеріали, які залишилися після ремонтних і будівельних робіт, або купують нові. На багатьох дачах можна побачити літній душ з бочки, який має просту і зручну конструкцію. Зробити подібну споруду своїми руками може кожен чоловік. У цій статті ми вирішили розповісти, як вибрати баки для літніх душів, щоб споруда була максимально зручною і побудувати його самостійно.

На перший погляд може здатися, що вибір баку — проста справа, проте, відвідавши магазин будівельних товарів, Ви самі переконаєтеся, що через великий асортимент зробити це не так-то вже й просто.

Види ємкісних баків для душу:

— З вуглецевої сталі;
— З оцинкованої сталі;
— З хромованої сталі;
— З пластику.

Бак з вуглецевої сталі

Вуглецева сталь — міцний матеріал, тому виробам з неї властива довговічність. Зазвичай ємкості мають обсяг від 100 до 200 л і за формою являють собою плоскі коробки. Недолік вуглецевої сталі — схильність до корозії, тому такі ємкості необхідно покрити емаллю.

Бак з вуглецевої сталі

Щоб використовувати даний бак, потрібно його обладнати душовою насадкою і вентилем для спуску води. У верхній частині, крім кришки повинен бути вмонтований штуцер, а також датчик регулювання рівня. Вода буде наливатися через верхній отвір, при цьому не забудьте закривати кришку, щоб пил і бруд не потрапляли в бак.

Бак з оцинкованої сталі

З оцинкованої сталі роблять багато ємкостей, які можна експлуатувати в домашніх і дачних умовах. На відміну від звичайної сталі, оцинкована покрита шаром цинку, який захищає її від передчасного появи іржі. В результаті якщо почнеться корозія, то вона буде торкатися лише верхнього шару з цинку. Завдяки цьому оцинковані ємкості мають більш тривалий період експлуатації.

Бак з оцинкованої сталі

Бак з оцинкованої сталі

Оцинковані баки для душу можна знайти практично будь-якої форми, ємкістю від 40 до 200 л. Вартість їх досить доступна, тому бак ідеально підходить для використання на присадибній ділянці.

 

 

Бак для душу з нержавійки

Ємкості з нержавійки відрізняються високою корозійною стійкістю, так як вони покриті шаром хрому. Такі баки мають більш високу вартість, на відміну від виробів з вуглецевої і оцинкованої сталі, однак, їх не доведеться фарбувати. Вироби досить міцні, при цьому товщина стінок становить всього близько 1мм.

Бак для душу з нержавійки

Бак для душу з нержавійки

Баки з нержавіючої сталі ідеально підходять для облаштування освіжаючого куточка на ділянці. Вода в такій ємкості не буде цвісти, а також в ній з часом не з’явиться іржа. Найчастіше такі баки мають форму прямокутника або квадрата, ємкістю від 40 до 200 л.

Баки для душу пластикові (плоскі, бочкоподібні)

Бак на літній душ

Баки з пластмаси мають безліч переваг: тривалий термін експлуатації, зручна форма для транспортування і зберігання води, вони не іржавіють і мають невелику вагу. Найчастіше баки для садової душової кабінки із пластику вміщають до 200 л води. Зверху вони закриваються кришкою, тому воду зручно заливати відрами.

Баки для душу пластикові (плоскі, бочкоподібні)

Пластикові баки також можуть бути з підігрівом або без. Завдяки плоскій формі такої ємкості вода в ній нагрівається рівномірно і швидко, що важливо у випадках, коли на дачі немає гарячої води.

Літній душ з бочки своїми руками

Купити готові баки для душу можна практично в будь-якому будівельному магазині або в павільйонах з товарами для дачі. Якщо хочете заощадити і Вам подобається облаштовувати вашу дачу своїми власними руками, можете зробити літній душ самостійно. Найчастіше замість готового баку використовують пластикову бочку, яка має досить легку конструкцію, тому встановити її буде не складно.

Літній душ з бочки своїми руками

Літній душ з бочки своїми руками

У бочці необхідно зробити відведення і вмонтувати кран з розпилювачем води. Заливати воду можна вручну відрами, краще пристосувати для цього шланг або використовувати насос. Підготовлену бочку потрібно буде закріпити на спеціальній конструкції, яку можна зробити з пластика, профнастилу, дерева або цегли. В даному випадку вийде повноцінний душ. Також можливий альтернативний варіант, а саме закріпити бочку на височині, зробити дерев’яну решітку для підлоги і закрити душ непрозорою клейонкою. Такий варіант буде ще більш бюджетним.

Бак на літній душ з підігрівом

Якщо Ви плануєте розташувати душ не на сонці, а в тіні, то тоді доведеться придбати бак з підігрівом. Він обладнаний спеціальним нагрівальним елементом, який розташований в самій ємкості. Важливо такий душ побудувати недалеко від комунікацій, щоб можна було підключити бак до електричної мережі.

Баки для літніх душів з підігрівом: принцип роботи конструкції

Баки для літніх душів з підігрівом: принцип роботи конструкції

Протягом 2-3 годин вода в баку нагріється приблизно до 30 °С. Недолік такого баку — необхідність стежити за рівнем води, інакше нагрівач може згоріти. Краще купіть більш дорогу конструкцію з автоматичним підігрівом, в якій контролюється наповнюваність бака.

Подивіться відео: літній душ для дачі, тюнінг своїми руками

Придбати бак для душу в магазині або зробити його своїми руками? Кожен господар вирішує сам, адже все залежить від бажання, наявності відповідних інструментів, бюджету та вільного часу.

Сподіваємося, Вам стало зрозуміло, як вибрати баки для літніх душів для дачі своїми руками! Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і у Вас буде гаразд не тільки Ваш город але й дача!

Читайте також:

 

Баки для літніх душів