Бетонні роботи при мінусовій температурі повітря

Бетонування при мінусових температурах


Бетонні роботи при мінусовій температурі повітря: як заливати фундамент взимку

 

Бетонні роботи при мінусовій температурі повітря

 

Сьогодні багатьох жителів хвилює питання зимового бетонування. Люди цікавляться як здійснювати цей процес у холодний час і який бетон найкраще підійде для таких умов.

І саме тому в цій публікації слід розкрити всі деталі бетонування в зимовий час. Самою основною проблемою зимового бетонування вважається досить низька температура повітря.

Спочатку необхідно сказати про те, як може вплинути низька температура на затвердіння і схоплювання бетону. Отже, існує дві важливі причини:

  • Низька температура загальмовує процес гідратації цементу. Простіше кажучи, в холоді бетон дуже довго набирає міцність.
  • Другою причиною може бути вимерзання води з бетонного складу. Варто зауважити, що в холоді при вимерзанні води процес набору міцності бетону, взагалі, зупиняється.

Тепер потрібно по порядку розібрати кожну причину і зрозуміти, як кожна з них впливає на набір міцності бетону. Крім того, необхідно з’ясувати основну проблему бетонування в зимовий час і чому для свіжого розчину так небезпечні негативні температури.

Температура від 0 до +10 градусів є низькою для гідратації бетону. Тому процес набору міцності при таких температурах серйозно загальмовується. Наприклад, якщо процес набору міцності відбувається при температурі +20 градусів, то за тиждень склад з бетону набере міцність в 70%. а якщо цей процес відбувається при температурі +5 градусів, то бетон буде набирати 70% міцності протягом трьох тижнів чи місяця.

Бетонні роботи

Для багатьох хімічних процесів висока температура є відмінним каталізатором.

Тому гідратація цементу також потребує теплої температури. Варто зауважити, що для тривалого терміну служби виробів ЗБВ застосовується пропарювання свіжих виробів, які були вироблені з бетону. Щоб пропарити залізобетонні вироби їх поміщають в камеру підвищеної вологості з температурою + 80 градусів. Такі умови сприяють бетонним виробам за добу набрати 70% міцності.

Якщо низькі, але позитивні температури гальмують процес набору міцності, то негативні температури взагалі повністю його зупиняють. І причиною тому є вимерзання води. А без води процес набору міцності, взагалі, неможливий. І дивуватися цьому не варто. Адже вода — це головний компонент, який бере участь в утворенні цементного каменю. Потрібно пам’ятати, що цемент під час дозрівання повинен бути обов’язково в контакті з вологою.

 

 

Стандартний термін набору марочної міцності бетону зазвичай становить 28 повних діб. Саме за такий період бетон набере ту саму міцність, яку спрогнозував і розрахував бетонний завод. Однак ті люди, які роблять бетонування в зимових умовах повинні пам’ятати, що цей процес може піти не за планом і навіть розтягнутися на кілька місяців.

Бетонування при мінусових температурах

Бетонні роботи в зимовий час (морозостійкість бетону)

Тепер варто розглянути всі тонкощі бетонування при мінусових температурах. Отже, в цьому процесі важливо простежити за тим, щоб вода в бетонному складі не замерзла. Адже цементу для правильного застигання необхідна вода. Тому технологія бетонування в зимових умовах спрямована на збереження вологи в бетоні.

І для того щоб вода при мінусовій температурі не застигла, застосовуються сучасні методи. Наприклад, до складу розчину можуть бути додані противоморозні добавки.

Електропрогрів підійде також для якісного застигання бетону. Для гідратації бетонного складу в зимовий час можна використовувати плівку ПВХ і будь-які сучасні утеплювачі. Також для того щоб прискорити процес набору міцності, можна використовувати тимчасові укриття, в яких встановлюють теплові гармати.

В основному бетонні роботи при мінусових температурах повітря проводяться із застосуванням протиморозних добавок. Багато заводів з виробництва бетону створюють цемент відразу із зимовими добавками. Суміш з подібними добавками випускається в декількох варіантах. Проте всі вони між собою відрізняються процентним вмістом добавок. Варто зауважити, що противоморозні добавки до складу бетону додаються в строгих пропорціях. Тут виробник враховує багато факторів. Тому саме такий бетон допоможе зробити якісне бетонування при мінусових температурах.

Бетонування

На великих будівництвах застосовується інший метод, а саме електропрогрів бетону. Однак на Українських будівництвах зі слабкими електропідстанціями цей процес вкрай важко здійснити.

Найраціональнішим методом для гідратації цементу в зимових умовах вважається укривання бетону. Цемент при застиганні і контакті з водою виділяє тепло. Тому щоб зберегти тепло, потрібно використовувати не тільки плівку ПВХ, але і утеплювач. Але в окремих випадках при дуже низьких температурах, доцільніше застосувати теплові гармати.

Якщо під час гідратації застосовуються теплові гармати, то бетон повністю плівкою вкривати не потрібно. Найкраще спорудити тимчасовий каркас з дощок. Верх цього каркас потрібно вкрити плівкою. І прямо під такий каркас необхідно встановити теплові гармати. Важливо пам’ятати, що при високій температурі під таким навісом процес набору міцності пройде набагато швидше.

Щоб бетон набрав міцність в 50%, потрібно влаштувати прогрів тепловими гарматами на 1 — 3 доби.

Які наслідки можуть виникнути при зимовому бетонуванні

Які наслідки можуть виникнути при зимовому бетонуванні

При низьких температурах бетон досить швидко застигає. І якщо у вашому випадку сталося саме так, то переживати не варто. Адже з приходом відлиги бетонний склад відтане і роботи відновляться.

Подібні ситуації в основному трапляються в жовтні або листопаді, коли мінусові температури тривають всього лише кілька днів. Тому як тільки морози відступлять, бетон продовжить набирати міцність.

Під час заморозків найсерйознішого впливу відчуває верхня частина бетону. Масив при цьому зберігає свою міцність. Проте надалі верхній шар може облупитися. Облуплення верхнього шару бетону відбувається через те, що вода як легкий компонент піднімається верх.

Зайва волога порушує у верхній частині конструкції водоцементне відношення. А ще появі такого ефекту сприяє мінусова температура повітря.

Читайте також: Газобетон

Якщо бетонний розчин не вийшло використати за прямим призначенням і він замерз, а відлига настане ще нескоро, то необхідно прийняти деякі заходи з порятунку. Отже, бетонну споруду потрібно накрити плівкою ПВХ. Зробити це необхідно для того, щоб перепади температур не змогли порушити верхній шар розчину. Така дія допоможе врятувати бетон і дати йому можливість в теплу пору продовжити гідратацію.

Варто сказати, що у такого складу міцність буде порівняно менше. Але це не так вже й страшно. А якщо бетон просто кинути на відкритому просторі, то він взагалі виявиться непридатним для будівництва.

Після зимового періоду неприкритий бетонний склад втрачає деяку частину свого верхнього шару. Відбувається це через те, що опади і перепади температур негативно впливають на стан незміцнілого складу. Тому навесні верхній шар просто змітають віником.

Тепер Ви зрозуміли, як робити бетонні роботи при мінусових температурах в домашніх умовах. Цей процес вимагає особливої ​​підготовки і певних знань, які допоможуть зробити все грамотно.

 

Бетонні роботи при мінусовій температурі повітря