Безрозсадний спосіб вирощування помідорів — вирощуємо томати без розсади

Вирощування томатів безрозсадним способом


Безрозсадний спосіб вирощування помідорів у відкритому грунті - як вирощувати томати безрозсадним способом

 

Безрозсадний спосіб вирощування помідорів - вирощуємо томати без розсади

 

Вирощування томатів безрозсадним способом — справа нелегка, тому часто овочівники купують підрослі кущики на ринку. Результат часто не виправдовує очікування, а іноді і зовсім закінчується розчаруванням. Якщо не вистачає навичок або немає можливості підготувати посадковий матеріал самостійно, слід звернути увагу на вирощування помідорів безрозсадним способом. Розглянемо всі його аспекти.

Перед висіванням насіннєвого матеріалу необхідно належним чином підготувати ґрунт. Для цього ґрунт потрібно збагатити органічними речовинами і добре його пролити. Ґрунт повинен бути легким і пухким, інакше можуть виникнути проблеми зі схожістю насіння. Температура ґрунту повинна бути не менше + 14-15 С . Місце для грядки краще обирати з південного або південно-східного боку. Добре, якщо раніше тут вирощувалися капуста, кабачки або огірки. Після картоплі і перцю сіяти насіння помідорів не рекомендується. Перед посівом по всьому периметру грядки встановлюються дуги, на які буде натягатися плівка для приховування сіянців.

Читайте також: Сорт томату Хурма

Насіння замочують у теплому розчині марганцівки приблизно на 12-18 годин. Це знезаразить посівний матеріал і буде сприяти швидкому прокльовування паростків. Готуються лунки, які розташовуються за схемою 30х50 сантиметрів. У кожну лунку кладуть насіння (4-5 штучок), які присипаються сантиметровим шаром ґрунту.

Безрозсадний спосіб вирощування помідорів у відкритому грунті

Посів поливається невеликою кількістю теплої води. Потім лунка накривається перевернутою скляною банкою або обрізаною пластиковою пляшкою. Завдяки цьому створюється волога камера сприятлива для проростання, зменшується випаровування, іншими словами створюється парниковий ефект. Вся грядка додатково вкривається плівкою, натягнутою на дуги, яка притискається ґрунтом з усіх боків.

 

 

Вирощування томатів безрозсадним способом

В такому стані сіянці залишаються до повного проростання, займає ця фаза до 6 -10 днів. Після появи перших сходів, в одній лунці залишаємо одне, максимум два найсильніших зразка, з іншими безжально розлучаємося. Якщо є потреба, то віддалені кущики можна пересадити в додаткові лунки. Якщо погода тепла, сонячна і безвітряна, то залишаємо грядку відкритою. Якщо присутні негативні погодні чинники, то знову вкриваємо незміцнілі рослини плівкою. Після формування 2-3 повноцінних листочків, саме час підгодувати кущі помідорів. Для приготування поживного складу потрібно: на 1 літр води 1,5 г нітрату амонію. На кожну лунку потрібно не більше 0.5 літра підгодівлі.

Читайте також: Коли сіяти помідори на розсаду

Поява першої зав’язі свідчить про те, що пора робити другу підгодівлю. Для цього використовуємо суперфосфати (20 г.) і хлористий калій (10 г). Добрива засипаються в борозенки глибиною до 7 см і присипаються землею. Розташовуватися вони повинні на відстані 15-20 см від центрального кореня. Незайвим буде полити помідори розведеним в пропорції 1/10, розчином коров’яку. Пасинкувати рослини потрібно залежно від вибраного сорту. Те ж саме стосується і підв’язки. З настанням серпня полив зменшуємо. А ґрунт мульчуємо.

Вирощування помідорів безрозсадним способом

Безумовною перевагою томатів, вирощених безрозсадним способом, є їх набагато менша потреба в поливі, ніж розсадних побратимів. Справа в тому, що кущі відразу вкорінюються на постійному місці, їх коренева система не піддається травмуванню (пікіровка, пересадка). Центральний корінь максимально проростає в глибину, а бічні корінці розвиваються краще. Таким чином рослина здатна самостійно забезпечувати себе достатньою кількістю вологи. Але це не означає, що від поливу потрібно відмовитися зовсім просто він буде більш помірним.

Відео: Як вирощувати помідори безрозсадним способом

У безрозсадного способу вирощування помідорів є і свої недоліки:

 • Для посіву підходять тільки ранньостиглі сорти помідорів.
 • Поява перших плодів спізнюється практично на 2 тижні, в порівнянні з томатами, посадженими розсадою.

Але, не дивлячись на те, що насіння висіваються в ґрунт на півтора місяця пізніше, ніж для розсади, кущі швидко набирають силу і в своєму розвитку обганяють помідори, вирощені на підвіконні. Безрозсадне вирощування томатів значно збільшує період збору врожаю. Він триває з вересня і до середини жовтня.

Читайте також: Індетермінантний сорт помідорів

Якщо поєднувати такий спосіб вирощування з розсадним методом, то насолоджуватися смаком свіжих помідорів з власної грядки модно буде ще довше.

Сорти помідорів, рекомендовані для вирощування безрозсадним способом, згідно з відгуками овочівників:

 • Вологодський Урожайний.
 • Айсберг.
 • Вибух.
 • Амурська зоря.
 • Яблука на снігу.
 • Білецький.
 • Іоген.
 • Гурман.
 • Ямал.
 • Ренет.
 • Регіна.
 • Покровський.
 • Пролісок.
Безрозсадний спосіб вирощування помідорів - вирощуємо томати без розсади

Сорти помідорів, рекомендовані для вирощування безрозсадним способом

Для вирощування помідорів безрозсадним способом можна використовувати самостійно підготовлене насіння з власного врожаю. Слід зазначити, що посівний матеріал, зібраний з плодів вирощених безрозсадним способом, має дуже високі якісні характеристики, часто, не поступаються магазинному насінню. Рекомендуємо переглянути рубрику вирощування помідорів де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашими томатами. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Безрозсадний спосіб вирощування помідорів - вирощуємо томати без розсади