Борошниста роса агрусу: способи боротьби та профілактики

Як позбутися від борошнистої роси на агрусі

Борошниста роса агрусу. Як позбутися борошнистої роси на агрусі

Вітаємо Вас на сайті «Сільське господарство та садівництво«. Колючі кущики агрусу можна знайти на будь-якій садовій ділянці. На жаль, досить часто рослини виявляються ураженими серйозним захворюванням — борошнистою росою. Про те, як боротися з борошнистою росою на агрусі, і піде розмова.

Як розпізнати борошнисту росу агрусу?

Для захворювання характерні певні ознаки. І щоб зрозуміти, боляче рослині чи ні, досить оглянути листочки і самі ягоди.

Як позбутися від борошнистої роси на агрусі

Як позбутися від борошнистої роси на агрусі

Борошниста роса агрусу проявляється наступними ушкодженнями:

  • Плоди виявляються покритими щільним білим нальотом;
  • Іноді на ягодах з’являється світла плівка біло-жовтого кольору, яка пізніше підсихає і набуває коричневого кольору;
  • Пошкоджується також і листя, припадаючи білим нальотом.

Хвороба негативно позначається на зовнішньому вигляді ягід: вони стають дрібнішими, змінюють свою форму і досить часто просто висихають. Уражені борошнистою росою листя агрусу також починають скручуватися і сохнути. Якщо не вжити заходів, то кущ може повністю загинути. Хвороба поширюється дуже швидко, а тому необхідно якомога швидше почати лікування.

Заходи боротьби з борошнистою росою на агрусі:

Як розпізнати борошнисту росу агрусу

Причиною розвитку захворювання стає грибок, що викидає спори на спочатку весни, а потім ще і влітку. Саме тому обробку необхідно проводити тричі за сезон:

  • до початку цвітіння;
  • безпосередньо по його завершенні;
  • перед початком листопада.

При цьому звичайного обприскування може не вистачити. Рослину в буквальному сенсі необхідно промочити наскрізь, тобто обробленими повинні виявитися всі частини куща. Особливу увагу потрібно приділяти зворотному боці листочків.

 

 

Читайте також: Вирощування та догляд за агрусом в домашніх умовах

Грибок також зимує в опалому листі. І після того як підстилка буде прибрана, грунт під кущами потрібно також ретельно продезінфікувати марганцівкою або препаратами, яких продається безліч. Для проведення обробки рекомендується вибирати вечірній час.

Обробка агрусу, різні засоби:

Чим обробити агрус від борошнистої роси? Наприклад, скористатися розчином мідного купоросу. Для цього розведіть 80 грамів суміші в відрі води (10 літрів). Обробка в цьому випадку проводиться ще до розпускання бруньок.

Заходи боротьби з борошнистою росою на агрусі:

Якщо Ви не прихильник використання «хімії», то можна застосовувати перевірені часом народні методи їх досить багато.

Вони такі:

1. Поєднання аспірину і соди. Потрібно з’єднати столову соду (одна ложка), таблетку аспірину, мило в рідкому форматі (одна чайна ложка) і масло рослинне (одна ложка). Змішати і розчинити у воді (4,5 літра). Рожчин необхідно використовувати для обробки кущів агрусу протягом усього періоду вегетації з проміжком у два тижні.

2. Навесні, до того як зійде сніговий покрив, кущі треба полити дуже гарячою водою з лійки методом дощування.

Обробка агрусу, різні засоби

3. Зола. Візьміть 2,3 кілограма золи і залийте водою (10 літрів). Перемішайте і прокип’ятіть протягом півгодини. Потім залиште відвар до повного охолодження. Обережно злийте воду, залишивши осад.

Обприскування кущів треба провести в період з кінця травня до кінця першої декади червня. Одержаний залишок треба розбавити і пролити землю в основі куща.

Зверніть увагу! Обробка повинна бути триразовою з інтервалом в добу.

4. Кальцинована сода. Засіб (50 грамів) потрібно розвести невеликим обсягом гарячої води. Розчинити содовий розчин в десяти літрах води і додати ще рідкого мила (10 мл). Обробка виконується до / після завершення цвітіння.

5. Кисле молоко або кефір. На літр продукту додати води, довівши загальний обсяг до десяти літрів. Обробку агрусу треба виконати тричі з проміжком в три доби.

4. Рідкий коров’як. Продукт необхідно розвести водою (пропорція 1: 3) і залишити на три доби для настоювання. Після цього повторно розбавити настій водою в тій же пропорції. Перед використанням процідити. Обробка кущів проводиться тричі: до цвітіння, потім після нього і перед початком листопада.

5. Лушпиння цибулі. Сухе лушпиння (200 грамів) заварити десятьма літрам окропу і залишити на дві доби. Обприскування агрусу проводиться тричі: до / після закінчення цвітіння і перед початком листопада.

6. Харчова сода. З’єднати соду (дві столові ложки) і натерте господарське мило (50 грамів). Розчинити суміш у відрі води (10 літрів). Обприскувати рослини до / після цвітіння.

як боротися з борошнистою росою на агрусі

7. Пижма. Сухий продукт (30 грамів) залити гарячою водою (10 літрів) і залишити на добу. Потім настій треба проварити протягом двох годин і процідити. Отриманий відвар використовується для поливу грунту під кущами агрусу. Процедуру необхідно провести двічі: навесні і восени.

8. Лісова підстилка. Звичайне відро треба заповнити продуктом на 1/3 частину і залити водою. Залишити на три доби, щоб вода настоялась. Після цього настій знову розбавляють водою в пропорції 1: 3. Обробку проводять тричі: до / після цвітіння і до початку листопада.

Відео: Агрус і борошниста роса. Як боротися!

Борошниста роса агрусу, та як з нею боротися тепер Вам відомо. Щоб уникнути зараження в майбутньому, необхідно пам’ятати, що грибок дуже любить загущені посадки і вологість. Саме тому необхідно щорічно виконувати формуючу обрізку кущів, видаляючи всі старі і погано плодоносячі пагони.