Борошниста роса агрусу: способи боротьби та профілактики

Як позбутися від борошнистої роси на агрусі


Борошниста роса агрусу. Як позбутися борошнистої роси на агрусі

 

Борошниста роса агрусу: способи боротьби та профілактики

 

Вітаємо Вас на сайті «Сільське господарство та садівництво«. Колючі кущики агрусу можна знайти на будь-якій садовій ділянці. На жаль, досить часто рослини виявляються ураженими серйозним захворюванням — борошнистою росою. Про те, як боротися з борошнистою росою на агрусі, і піде розмова.

Як розпізнати борошнисту росу агрусу?

Для захворювання характерні певні ознаки. І щоб зрозуміти, боляче рослині чи ні, досить оглянути листочки і самі ягоди.

Як позбутися від борошнистої роси на агрусі

Як позбутися від борошнистої роси на агрусі

Борошниста роса агрусу проявляється наступними ушкодженнями:

  • Плоди виявляються покритими щільним білим нальотом;
  • Іноді на ягодах з’являється світла плівка біло-жовтого кольору, яка пізніше підсихає і набуває коричневого кольору;
  • Пошкоджується також і листя, припадаючи білим нальотом.

Хвороба негативно позначається на зовнішньому вигляді ягід: вони стають дрібнішими, змінюють свою форму і досить часто просто висихають. Уражені борошнистою росою листя агрусу також починають скручуватися і сохнути. Якщо не вжити заходів, то кущ може повністю загинути. Хвороба поширюється дуже швидко, а тому необхідно якомога швидше почати лікування.

Заходи боротьби з борошнистою росою на агрусі:

Як розпізнати борошнисту росу агрусу

Причиною розвитку захворювання стає грибок, що викидає спори на спочатку весни, а потім ще і влітку. Саме тому обробку необхідно проводити тричі за сезон:

  • до початку цвітіння;
  • безпосередньо по його завершенні;
  • перед початком листопада.

При цьому звичайного обприскування може не вистачити. Рослину в буквальному сенсі необхідно промочити наскрізь, тобто обробленими повинні виявитися всі частини куща. Особливу увагу потрібно приділяти зворотному боці листочків.

 

 

Читайте також: Вирощування та догляд за агрусом в домашніх умовах

Грибок також зимує в опалому листі. І після того як підстилка буде прибрана, грунт під кущами потрібно також ретельно продезінфікувати марганцівкою або препаратами, яких продається безліч. Для проведення обробки рекомендується вибирати вечірній час.

Обробка агрусу, різні засоби:

Чим обробити агрус від борошнистої роси? Наприклад, скористатися розчином мідного купоросу. Для цього розведіть 80 грамів суміші в відрі води (10 літрів). Обробка в цьому випадку проводиться ще до розпускання бруньок.

Заходи боротьби з борошнистою росою на агрусі:

Якщо Ви не прихильник використання «хімії», то можна застосовувати перевірені часом народні методи їх досить багато.

Вони такі:

1. Поєднання аспірину і соди. Потрібно з’єднати столову соду (одна ложка), таблетку аспірину, мило в рідкому форматі (одна чайна ложка) і масло рослинне (одна ложка). Змішати і розчинити у воді (4,5 літра). Рожчин необхідно використовувати для обробки кущів агрусу протягом усього періоду вегетації з проміжком у два тижні.

2. Навесні, до того як зійде сніговий покрив, кущі треба полити дуже гарячою водою з лійки методом дощування.

Обробка агрусу, різні засоби

3. Зола. Візьміть 2,3 кілограма золи і залийте водою (10 літрів). Перемішайте і прокип’ятіть протягом півгодини. Потім залиште відвар до повного охолодження. Обережно злийте воду, залишивши осад.

Обприскування кущів треба провести в період з кінця травня до кінця першої декади червня. Одержаний залишок треба розбавити і пролити землю в основі куща.

Зверніть увагу! Обробка повинна бути триразовою з інтервалом в добу.

4. Кальцинована сода. Засіб (50 грамів) потрібно розвести невеликим обсягом гарячої води. Розчинити содовий розчин в десяти літрах води і додати ще рідкого мила (10 мл). Обробка виконується до / після завершення цвітіння.

5. Кисле молоко або кефір. На літр продукту додати води, довівши загальний обсяг до десяти літрів. Обробку агрусу треба виконати тричі з проміжком в три доби.

4. Рідкий коров’як. Продукт необхідно розвести водою (пропорція 1: 3) і залишити на три доби для настоювання. Після цього повторно розбавити настій водою в тій же пропорції. Перед використанням процідити. Обробка кущів проводиться тричі: до цвітіння, потім після нього і перед початком листопада.

5. Лушпиння цибулі. Сухе лушпиння (200 грамів) заварити десятьма літрам окропу і залишити на дві доби. Обприскування агрусу проводиться тричі: до / після закінчення цвітіння і перед початком листопада.

6. Харчова сода. З’єднати соду (дві столові ложки) і натерте господарське мило (50 грамів). Розчинити суміш у відрі води (10 літрів). Обприскувати рослини до / після цвітіння.

як боротися з борошнистою росою на агрусі

7. Пижма. Сухий продукт (30 грамів) залити гарячою водою (10 літрів) і залишити на добу. Потім настій треба проварити протягом двох годин і процідити. Отриманий відвар використовується для поливу грунту під кущами агрусу. Процедуру необхідно провести двічі: навесні і восени.

8. Лісова підстилка. Звичайне відро треба заповнити продуктом на 1/3 частину і залити водою. Залишити на три доби, щоб вода настоялась. Після цього настій знову розбавляють водою в пропорції 1: 3. Обробку проводять тричі: до / після цвітіння і до початку листопада.

Відео: Агрус і борошниста роса. Як боротися!

Борошниста роса агрусу, та як з нею боротися тепер Вам відомо. Щоб уникнути зараження в майбутньому, необхідно пам’ятати, що грибок дуже любить загущені посадки і вологість. Саме тому необхідно щорічно виконувати формуючу обрізку кущів, видаляючи всі старі і погано плодоносячі пагони.

 

Борошниста роса агрусу: способи боротьби та профілактики