Боротьба з кротами: як позбутися і знищити кротів

Як боротися з кротами на дачній ділянці, в саду і на городі


Боротьба з кротами на городі народними засобами

 

Боротьба з кротами: як позбутися і знищити кротів

 

Кроти — це невеликі комахоїдні тварини. Довжина їх тіла коливається в межах від 5 до 22 сантиметри. Вони ведуть підземний спосіб життя. Тулуб має витягнуту форму покриту щільним хутром. Шкура має структуру, яка дозволяє кротам дуже добре рухатися під землею, вириваючи все нові тунелі.

Кроти бувають різних забарвлень — чорні, чорно-бурі, темно сірі. Передні лапи у них мають дуже своєрідну лопатисту форму. Хвіст дуже короткий. Голова невеликого розміру, має подовжену форму. Очі дуже погано розвинені. У них відсутный кришталик, очні отвори дуже маленькі, ледве помітні, у деяких кротів вони заростають зовсім.

Живуть кроти у виритих норах. Під землею переміщаються вони дуже швидко. В результаті своєї «роботи» кроти періодично викидають на поверхню землю, утворюючи своєрідні маленькі горби. Будинок крота має кільцеву форму. Нора застеляється м’якими матеріалами — соломою, старим листям і т.п.

Кроти відрізняються великою ненажерливістю. При довгій відсутності їжі у них процвітає канібалізм. Для пошуку їжі кріт використовує свої органи чуття — дотик і слух. Для того, щоб у тварин був постійний доступ до води, вони проривають свої ходи до річок і струмків. У зимову сплячку вони не впадають, а просто переходять у більш глибокі шари землі.

Боротьба з кротами на ділянці справа не проста. Проте сьогодні існує величезна кількість методів і засобів. Кожен садівник або городник може вибрати засіб найбільш підходящий для боротьби.

Кроти живляться підземними комахами і дощовими хробаками. Однак внаслідок своєї активної життєдіяльності вони здатні завдавати досить відчутної шкоди для нашого саду та городу. У цій статті ми розберемо питання боротьби з кротами на ділянці. Розповімо про методи і засоби боротьби з кротами на городі чи в саду.

Чим небезпечні кроти на ділянці

Діяльність крота на ділянці досить згубно позначається на культурних рослинах. Коли він риє тунелі під землею, він робить негативний вплив на кореневу систему. Звичайно, робить він це не з корисливих спонукань, але результат плачевний — рослина гине. У результаті життєдіяльності крота зникають черв’яки, жаби, личинки з екосистеми вашого городу.

Крім сільськогосподарських рослин, кроти ще псують газони, залишаючи на поверхні невеликі купки землі. Кроти переважно саме на тій ділянці землі, за яким доглядають. Адже її поливають, а у вологому ґрунті багато хробаків і личинок.

Поруч з кротами, як правило мешкають миші, які завдають не меншої шкоди. Вони поїдають коренеплоди і псують квіткові клумби.

Шкода від кротів на городі і в саду дуже значна. Тому рекомендуємо Вам моментально вживати заходів, як тільки ви з точністю визначте той факт, що на вашій ділянці ці тварини. Маючи деякі знання та вміння боротьба з кротами не стане для вас дуже складним заходом. Важливо тільки заздалегідь визначитися з методом і продумати стратегію. Адже чим більше у них розвинена мережа тунелів, тим складніше з ними буде боротися.

 

 

Як боротися з кротами на городі

Як боротися з кротами на дачній ділянці

На сьогоднішній день існує велика кількість прогресивних методів боротьби з кротами. Всі наведені нижче методи мають право на існування. З кротами можна боротися як засобами, які були куплені в магазині, так і саморобними народними. Всі методи боротьби можна розділити на біологічні та механічні. Що вони з себе представляють? Давайте розберемося.

Біологічні методи боротьби з кротами

До біологічних методів боротьби з кротами можна віднести знищення їх кормової бази. Це дозволить втратити інтерес у тварин до вашої ділянки і піти на іншу, у зв’язку з відсутністю їжі. Кроти дуже ненажерливі і при відсутності їжі, вони негайно йдуть з ділянки. У раціон кротів входять різні личинки, комахи, дощові черв’яки, жаби. Тому можна використовувати засоби, які знищують їх кормову базу. Цей спосіб не рекомендований, тому що можна завдати великої шкоди для вашого городу.

Дуже добре використовувати проти кротів домашніх тварин — особливо собак. За кротами дуже люблять полювати такси. Навіть якщо вони не винищать кротів, то відлякають точно.

Механічні методи боротьби з кротами

Механічні методи боротьби — це використання кротоловки. Кротоловка — це спеціальний інструмент, призначений для приманки і упіймання тварини. Вони бувають самих різних конструкцій — капкани, самостріли і зашморги. Кротоловка вважається найефективнішим і практичним методом боротьби, коли кротів на ділянці ще не дуже багато.

Кротоловку сьогодні можна купити в будь-якому дачному магазині. Кращими по конструкції вважаються тунельні кротоловки. Вони являють собою пластикову трубу з пластикових матеріалів, на кінцях якої знаходяться залізні капкани. Вони влаштовані таким чином, щоб звірятко змогло заповзти туди, а от вийти самостійно вже не змогло.

Кротоловку важливо правильно встановити. Це вирішальний фактор успішного упіймання. Кротоловки слід встановлювати безпосередньо у верхню частину нори крота. Зверху бажано прикрити чим-небудь, щоб у пастку не проникало світло і вона була непомітна.

Пристрій пастки для кротів дивіться на відео:


А ось пристрій дротяної кротоловки:

Боротьба з кротами: хімічні засоби

Багато рекомендують хімічні засоби для боротьби з кротами. Так вони ефективні? Давайте розберемося. З хімічних засобів проти кротів найчастіше використовують таку речовину, як фосфід цинку. Яка б добра не була отрута, вона не буде ефективною тільки з однієї причини: кріт — хижий і в першу чергу він цікавиться «їжею», яка рухається. І навряд чи він змінить свої переваги тільки тому що Ви покладете отруту.

Існує ще один варіант хімічних засобів — отруйні гази. Суть їх полягає в тому, що в тунель закачується отруйний газ. Ефективність цього методу залишає бажати кращого. Крот дуже швидко будує цілу мережу тунелів і закупорити один з них при небезпеці йому не складе ніяких труднощів.

Не рекомендуємо Вам використовувати хімічні засоби проти кротів. Вони можуть завдати шкоди не тільки вашій ділянці, а й конкретно Вам. Існують більш консервативні і розумні методи боротьби.

Боротьба з кротами, відлякувачі кротів

Відлякувачі кротів

Самим безпечним і досить ефективному методом боротьби є відлякувачі кротів. Це електронний пристрій, який в результаті своєї роботи відлякує кротів і змушує їх покинути вашу ділянку. Такі прилади абсолютно екологічні і здатні боротися не тільки з кротами, але і з іншими гризунами на вашому городі.

Відлякувач працює за принципом генерації низькочастотних звукових коливань, в інтервалі 300-400 Гц. Такі звуки дуже неприємні для кротів. Звукові шуми, які генерує відлякувач, всі гризуни сприймають як небезпеку і негайно залишають територію. Даний метод дуже простий. Достатньо піти в магазин і купити відлякувач, коштує він недорого.

Боротьба з кротами народними засобами

Народні засоби боротьби з кротами бувають дуже ефективні. Їх особливість полягає в тому, що вони абсолютно нешкідливі для ґрунту і їх жителів (ну крім кротів). Давайте розглянемо деякі з них.

1. Затоплення водою. Якщо Ви виявили свіжу нору крота, то можна спробувати затопити її водою. Робиться це за допомогою звичайного садового шланга. Необхідно вставити його в нору і включити надходження води. Як тільки нора заповниться кріт вибереться назовні.

2. Боротьба з допомогою «запахів». Кроти мають дуже чутливі нюхові рецептори і дуже добре відчувають запахи. Деякі запахи вони не переносять. Зокрема запахи деяких рослин.

До таких рослин відносяться квіти чорнобривці. Посадіть їх на периметрі ділянки і можете бути впевнені в тому, що кроти Вас не потривожать.

Так само ці тварини на дух не переносять запах бобових культур. Посадіть кілька грядок на ділянці.

Кроти дуже не люблять запахи часнику та цибулі. Причому, якщо у Вас квітник, то можна посадити декоративну цибулю. Вона відмінно впишеться і відлякуватиме гризунів-шкідників.

Простий, але ефективний спосіб:

Захист від кротів у саду

Існує один дуже ефективний засіб захисту від кротів. Це звичайна сітка, яка закопується по всьому периметру вашої ділянки. Так само сітку на деякій глибині можна закопати під газоном, щоб кріт не зміг винести землю назовні і зіпсувати декоративність ділянки.

Сподіваємося наші поради змогли Вам допомогти, і тепер Ви будете спокійні, а кроти не будуть загрожувати вашому городу та дачі, читайте наш сайт «Сільське господарство та Садівництво» і не майте турбот!

Читайте також:

 

Боротьба з кротами: як позбутися і знищити кротів