Боротьба з мурахами на садовій ділянці

Засоби боротьби з мурахами


Боротьба з мурахами на садовій ділянці

 

Боротьба з мурахами на садовій ділянці

 

Боротьба з мурахами на садовій ділянці справа не легка, оскільки число комах варіюється в межах мільйона, а їх ходів під землею багато кілометрів. Плюс до всього буквально за сім днів можуть з’явитися мурашники по- новому зведені. Існує два основні варіанти їх знищення:

1. Не дати можливості комахам потрапити на дерево.
2. Знищити їх з використанням сучасних спеціальних речовин.

У першому випадку, слід враховувати, що саме гніздо буде продовжувати збільшуватися, а блокується тільки вхід в потрібну зону. Для цього існує велика кількість способів, зупинимося на останньому.

Засоби боротьби з мурахами на садовій ділянці

Мурашник — це величезна споруда з чималим простором, який знаходиться глибоко в землі і налічує мільйони комах. Крім того розташовані вони в ієрархічному порядку, тому використання контактних інсектицидів ні до чого не призведе, оскільки при цьому вбиваються тільки так звані робочі мурашки, що займаються зовнішнім будівництвом, а от самі личинки і королева залишаються живими через те, що мешкають набагато глибше в землі.

Все це говорить про те, що найкращим варіантом боротьби з ними вважається використання приманок і гелів з отруйною речовиною. Діють вони не швидко, потрібен час для того, щоб верхні мурахи закінчили своє будівництво і принесли корм для поїдання королеві і личинкам. Але коли настає загибель у королеви і личинок мурашник припиняє своє існування. У спеціалізованому магазині фахівець порадить найякісніші та сильнодіючі речовини, завдяки яким можна буде позбутися від комах назавжди, але можна спробувати поборотися з ними і народними способами, ось деякі з них:

 

 

Засоби боротьби з мурахами

 • Приготувати лопату і відро. Знайдений мурашник на ділянці викопати і насипати у відро, а потім винести, як можна далі. Однак це не говорить про повне винищення, оскільки самка розташована дуже глибоко в землі і до неї важко дістатися.
 • Комахи не переносять різкі запахи. Викладіть на їх житло зубчики часнику, мазь Вишневського, петрушку або щось інше, що володіє різким ароматом.
 • Відомий факт, що комахи не сприймають запахи полину, м’яти, меліси або анісу. Розкладати їх на мурашник рекомендують і в сухому, і у свіжому вигляді, обидва способи досить ефективні.
 • Непогано знищує їх відвар з помідорів, причому, чим він буде концентрованим, тим краще.
 • Також можна засипати кожен знайдений мурашник гарячою золою.
 • Саме гніздо і місце навколо нього посипати звичайною сіллю.
 • Мурахи моментально покинуть своє житло, якщо насипати на їхнє гніздо мелену корицю.
 • Використовуйте рослинне масло, яке теж хороший помічник у боротьбі.
 • Розпуште гніздо і насипте всередину тютюнового пилу.
 • Досить трудомісткий, але теж ефективний спосіб полити мурашник окропом. Тільки слід поливати до тих пір, поки не загинуть всі комахи. В іншому випадку, через час мурахи з’являться знову.
 • Знищує комах, якщо полити місце їх проживання сечею.
 • Мурахи із задоволення з’їдять отруєну приманку. Для цього змішайте м’ясний фарш (дві столові ложки) і мелену буру (половина чайної ложки) і покладіть близько мурашника.
 • Комахи самі того не підозрюючи стануть втоплениками. Візьміть літрову скляну банку, налийте в неї води і насипте цукру або додайте меду, чим більше, тим краще. Після чого поставте поруч з мурахами, далі вони самі все зроблять.
 • Зніміть верхівку у гнізда і насипте в нього манної каші, мурахи наїдяться її і лопнуть.
  Не зовсім підходящий варіант, але прогнати чорних мурах він точно допоможе. Принесіть з лісового масиву великих мурах рудого кольору, після цього вони зникнуть.
 • Обприскайте картон розміром в 20 сантиметрів розчином сажі. Цей запах вони терпіти не можуть.
 • Заготовте для них розчин. Налийте дев’ять літрів води, дві кружки соняшникової олії, недорогого шампуню, рідкого мила або оцтову есенцію. В середину гнізда вилити цей засіб і накрити плівкою на деякий час.
 • Для приготування такого розчину знадобиться варення, цукор або патока. Пропорція на відро води йде склянка солодкого. Залити сумішшю мурашник. Далі відбувається реакція з їх запасами, оскільки зберігаються вони у вигляді вуглеводних цукрів, а в ґрунті існують дріжджі. Коли туди потрапляє солодкий розчин, дріжджі розмножуються і переходять на їх запаси. Мурахам нічого іншого не залишається, як покинути гніздо.

Всі перераховані способи не говорять про повне знищення комах і ймовірно вони не допоможуть позбутися від них остаточно. Тому, щоб боротьба з мурахами на садовій ділянці не стала проведенням дозвілля повинні ретельно підбиратися високоефективні засоби.

Відео: Методи боротьби з мурахами в домашніх умовах


Сподіваємося наші поради змогли Вам допомогти, і тепер Ви будете спокійні, а мурахи не будуть загрожувати вашому саду, читайте наш сайт «Сільське господарство та Садівництво» і не майте турбот!

 

Боротьба з мурахами на садовій ділянці