Боротьба з шкідниками капусти — народні засоби боротьби

захист капусти від шкідників


Боротьба з шкідниками капусти Боротьба з шкідниками капусти за допомогою натуральних і безпечних засобів

 

Боротьба з шкідниками капусти - народні засоби боротьби

 

Боротьба з шкідниками капусти

Настирливі комахи розвивають бурхливу діяльність зі знищення врожаю капусти ближче до середини липня. У цей період городнику необхідно бути уважним, щоб не пропустити перші сигнали лиха. Стаття підкаже, як позбутися шкідників на капусті за допомогою натуральних і безпечних засобів, при використанні яких боротьба з шкідниками капусти буде легкою та цікавою.

Хрестоцвіті блішки — як боротися на капусті

Якщо листя розсади починають покриватися сіточкою з невеликих чорних крапок, значить, на грядках завелися хрестоцвіті блішки. На уражених рослинах немов з’являється шар іржі, і вони поступово засихають. Щоб поставити правильний діагноз, необхідно вийти на город в спекотний полудень. Якщо над капустою підніметься темна хмара з паразитів, прийшов час боротися з блішкой.

Найбільш ефективний метод — сховати незміцнілу розсаду під шаром нетканого укривного полотна, щоб шкідники не змогли її знайти. Друга порада — висаджувати поруч з грядками ярий часник, щоб різкий аромат рослини збивав з пантелику блішок. Додатково верхівки молодої капусти варто ховати в пластикових пляшках, і самі грядки обприскувати водою з смерековим маслом (на відро всього 10-15 крапель).

Городники радять посипати рослини деревною золою, або змішувати компонент з тютюновим пилом. Але обробку необхідно повторювати після кожного поливу або дощу. Відлякувати блішки може і розчин з курячим послідом, який додатково підживить капусту. Листочки швидше зміцніють, і будуть не по зубах шкідникам.

 

 

Обережно, капустяна попелиця!

Про появу ненажерливого паразита сигналізують листя, які починають кучерявитись, і змінюють колір з звичного зеленого на синювато-рожевий. З внутрішньої сторони можна побачити колонії попелиці, які обліпили капусту.

Якщо ситуація не запущена, досить помити кожен листочок розчином з господарського мила. Брусок перетворюють на дрібну стружку, і заливають гарячою водою до повного розчинення. Концентрований мильний розчин змішують зі звичайною водою (стакан на 3 літри рідини).

Шкідники капусти фото (капустяна попелиця)

капустяна попелиця

Запобігти поверненню шкідників допоможе відвар з картопляної гички, стручкового перцю або полину, яким обробляють розсаду. Альтернативний варіант складається з 100 г тютюну, який варять в 3 л води. Доливають чисту рідину, щоб вийшло повне відро, і всипають 50 г мильної стружки.

Ненажерливі мухи

Шкідники харчуються кореневою системою, а сама капуста починає поступово в’янути, набуваючи фіолетовий відтінок.

Необхідно купувати загартовану розсаду, і після висадки обробляти лунки тютюновим пилом. Інгредієнт можна змішувати з гашеним вапном, і повторювати маніпуляції тричі, через кожні 4-5 днів.

Деякі городники рекомендують приманювати на капустяні грядки садових мурашок за допомогою варення, розведеного водою. Комахи знаходять личинки, заховані під землею, і знищують шкідників. Подібний прийом спрацьовує з совками і хрущами, які живуть в кореневій системі капусти.

Клопи і листоїди на капусті

Перші залишають на місці прокусу жовтувату рідину, другі заливають прокол виділеннями, і залишають всередині личинки. Листя поступово засихає, скручується і відпадає. Боротися з клопами і листоїдами можна тютюновим пилом, яким посипають рослини рано вранці, поки не випарувалася роса. Щоб поліпшити ефект, тютюн варто змішувати з деревною золою.

Додатково від клопів використовують настої з часнику або пекучого перцю.

Захист капусти від шкідників

Щоб не ламати голову, як боротися із шкідниками на капусті, необхідно восени прибирати і знищувати всі бур’яни. Поруч з грядками варто висаджувати кріп, селеру на насіння, петрушку або морквину.

Чим кропити капусту від шкідників відео

Залишайтеся разом з сайтом «Сільське господарство та Садівництво» і ніякі шкідники вам будуть не страшні.

Читайте також:

 

Боротьба з шкідниками капусти - народні засоби боротьби