Брудер для курчат своїми руками: варіанти виготовлення

Що таке брудер для курчаток?


Брудер для курчат своїми руками

 

Брудер для курчат своїми руками: варіанти виготовлення

 

Молодняк курей дуже сприйнятливий до самих незначних змін умов. Щоб убезпечити курчат від неприємностей необхідно зробити брудер для курчат. Це своєрідний ящик для курчат, де вони захищені від будь-яких небезпек. Як зробити брудер для курчат власноруч  ми розповімо в даній статі.

Яким повинен бути брудер для курчат

Брудери для вирощування молодняка далеко не самий технологічний пристрій: це дерев’яна коробка, комплектацією якої передбачено організацію системи обігріву та освітлення.

яким повинен бути брудер для курчат

                         Брудер для маленьких курчат з піддоном

Перед тим як зробити саморобний брудер, потрібно врахувати головні правила, відповідно до яких збирається конструкція:

 • оптимальний розмір брудера. Здорове курча зростає досить швидко: вже на 50-й день птахи стають відчутно важчі, значно збільшуються їх розміри. Тому важливо підібрати необхідний обсяг для майбутніх «ясел» — в ідеалі коробка повинна досягати 1 метра в довжину і по 50 см у висоту і глибину;
 • підлога брудера. Покриття підлоги в брудера не повина ковзати — це загрожує травмами;
 • ємності для їжі і води. Навіть виготовляючи брудер для курчат своїми руками, постарайтеся обладнати його автоматичними годівницями та напувалками. Звичайні миски для їжі і кормових сумішей, розміщені на підлозі ящика, курчата обов’язково будуть перекидати, відповідно, вам доведеться частіше прибирати в «яслах»;
 • обігрів. Якщо ви задумали зробити брудер для курчат із пластику або картону, тоді як опалювальний і освітлювальний агрегату може виступати звичайна настільна побутова лампа. Для більш складних технологічних конструкцій ідеально підійдуть інфрачервоні світильники.

Корисне відео: Креслення брудера для курчат

У відео Ви побачите креслення брудера та як його можна побудувати

Підготовка матеріалів та інструментів для виготовлення брудера

Говорячи про необхідні матеріали, можна виділити певний список.

як зробити брудер для курчат

Ясла можна спорудити з дерев’яних брусків, фанерних листів або пластикових непотрібних контейнерів, листів гофрованого картону або навіть зі старої тумбочки. Головне, визначитися з розміром майбутнього житла для курчат, адже відповідно до нього ми будемо підбирати заготівки і запасатися схемами.

 

 

Як зробити брудер для курчат своїми руками

Зазначений вище розмір брудера (50х50х100см) підійде для нормального розвитку близько півсотні курчат середнього розміру. Однак, треба враховувати породу ваших пташенят. Зробивши такий брудер для бройлерів своїми руками, ви зможете помістити в нього не більше 50 голів, а ось маленьких перепелів туди поміститься на порядок більше. Брудер для курчат, виготовлений своїми руками і креслення для нього можна безперешкодно знайти в інтернеті, так що з цим не повинно виникнути проблем. Розглянемо варіанти, способи і особливості виготовлення брудера виходячи з оптимальних розмірів.

Читайте також: Чому кури клюють один одного до крові

Ясла з фанери

Щоб зробити житло для молодняка з листів фанери, підготуйте все необхідне:

 • квадратний аркуш основного матеріалу з ребром 1,5 м, товщиною 1 см;
 • 4 петлі;
 • 1 рейка (перетин 50х15 мм);
 • цвяхи (або саморізи);
 • жерстяний або пластиковий лист, щоб спорудити піддон;
 • будівельна сітка для передньої стінки;
 • відбивач;
 • інфрачервона лампа і патрон (40 або 60 Вт);
 • кабель з вилкою, диммер.

брудер для курчат з фанери

З фанери вирізають заготовки деталей майбутніх ясел і скріплюють їх між собою. Тепер зберіть піддон і підлогу, не забувши вистелити перший клейонкою, щоб полегшити подальше прибирання. Двері зашийте будівельною сіткою, щоб була можливість оглядовості. Рамка з рейки монтується на передню стінку за допомогою петель, якщо вважаєте за потрібне — можете приладнати клямку. У стелі ящика просвердлюємо отвір для кабелю, до задньої стінки брудера кріпимо термометр. Укручуємо лампочку і встановлюємо світловідбивачі — готово! Можна заселяти малюків.

Брудер для курчат зі скляною кришкою

Ще один варіант ясел, ідеальний для літа — в такому житлі молодняк зможе приймати сонячні ванни днем, а вночі зможуть переміститися в закриту частину. Щоб його виготовити, потрібно запастися стандартним набором матеріалів (або знайти готову відповідну ємність), а також знайти лист органічного скла, саморізи, каністру, петлі, сітку і тканину. Зібраний ящик поділяємо на два сегменти, в закритому — робимо подвійні стінки, відступивши близько 15 см від підлоги.

Брудер зі скляною кришкою

До стінки прилаштовуємо спеціальні тримачі, на які будемо прикріплювати каністру, а з рейок робимо раму необхідного розміру, куди вставляємо скло. Зібрану скляну конструкцію кріпимо до стінок, робимо бічну дверку. Не забуваємо забезпечити наявність вентиляційних отворів в будь-який боковій стінці. Порожнечі між стінками заповнюємо утеплювачем — підготовленими відрізами тканини або тирсою. Встановлюємо каністру в утримувачі, обклавши її теплоізоляційним матеріалом, наприклад, ватою. Готово, залишається тільки регулярно проводити заміну води на гарячу.

Каркасні ясла

Ця нескладна конструкція виготовляється за схемою, схожою зі складанням ясел з фанери, тільки в цьому випадку знадобиться більша кількість рейок і дерев’яних брусків.

Збираємо з брусків рами для нижньої і верхньої частини, набиваємо між ними рейки, завершуючи каркас. Підлогу, задню і бічні частини робимо з фанерних листів, збираємо конструкцію за допомогою саморізів.

Читайте також:  Розведення курей

На передній панелі встановлюємо сітку, вирізаємо і монтуємо на петлі фанерні дверки. Залишилося організувати освітлення, вентиляцію, розмістити годівниці і поїлки.

Облаштування брудера для курчаток

Спорудивши будиночок для курчат, встановивши лампи, годівниці і поїлки, організувавши вентиляцію, приділіть увагу підстилці: влітку вона може бути тонкою, взимку — більш теплою. Намагайтеся використовувати річковий пісок або сухий торф: категорично не рекомендуємо вистилати підлогу тирсою (курчата їх скльовують і гинуть) або соломою (вона загниває).

Облаштування брудера для курчат

Корисне відео: Як самому зробити брудер для курчат.

Отже, як видно з статті у розведенні курчат немає нічого складного, головне, піклуватися про них з любов’ю. Ми сподіваємось, що ви зрозуміли як побудувати бурдер для курчат своїми руками. Читайте наш сайт, а також рубрику птахівництво, де ви знайдете ще більше корисної інформації. До нових зустрічей, шановні читачі!

 

Брудер для курчат своїми руками: варіанти виготовлення