Будівництво сучасної капітальної теплиці своїми руками: як зробити, проекти і види

Як побудувати капітальну теплицю на дачі


Будівництво капітальної теплиці. Як побудувати теплицю

 

Будівництво сучасної капітальної теплиці своїми руками: як зробити, проекти і види

 

Будівництво капітальної теплиці: схеми та креслення з фото

Будівництво капітальної теплиці. Спочатку слід визначитися, для яких цілей ви вирішили побудувати надійну і дешеву теплицю: для яких культур і яким буде обсяг врожаю. У випадку, якщо Ви плануєте лише свою сім’ю забезпечити свіжими овочами, в такому випадку теплиця повинна бути не надто великою.

Якщо Ви розраховуєте на реалізацію свого врожаю на ринку, то необхідно будувати споруду великих розмірів. Ну, а якщо Ви хочете зайнятися квітковою справою, тут необхідно ретельно все прорахувати. Подумайте про те, у що буде обходиться будівництво теплиці та її експлуатація, а також хто буде займатися доглядом за рослинами?

Городники, які мають вже великий досвід у галузі будівництва і використанні невеликої односхилої теплиці, впевнені, що висота низької стінки теплиці повинна бути не менше 1,5 м, високою — 2,5; а ширина — близько 3,6-3,8 м. Лише при такій ширині можливе в ній планування двох доріжок. Безумовно, розміри можуть бути й іншими — меншими або більшими.

Як побудувати теплицю своїми руками на дачі

Якщо говорити про довжину, то оптимальною буде 6 м. Довші потребують перегородки, щоб в різних відділеннях вирощувати, наприклад, помідори і огірки. Однак краще побудувати кілька теплиць, довжиною 6 м, ніж одну, але протяжністю близько 20м.

 

 

Отже, яка з теплиць буде кращою — двосхила або односхила? Простіше зробити односхилу, оскільки в ній зручно доглядати за рослинами. Але її складніше укрити плівкою таким чином, щоб вона не провисала. Тому, нехай складніше побудувати двосхилу теплицю, але все ж перевагу слід віддати саме їй. Плівку на ній можна якісніше закріпити, крутий дах відмінно ловить теплоту і надійно відводить будь-які опади.

Будівництво капітальної теплиці.

Читайте також: Як отримати великий і яківний урожай огірків у теплиці

Відшукати найбільш підходяще місце для теплиці на невеликих 6-соточних ділянках досить складно, зазвичай рекомендується орієнтувати споруду в напрямку зі сходу на захід по довжині. Однак, більшість опитаних городників стверджують, що теплицю, яка буде обігріватися тільки за допомогою сонця, краще розмістити по осі північ-південь.
Підбираючи місце для теплиці, запам’ятайте, що абсолютно доцільно ставити споруду в тіні дерев, близько північних стін будівлі. Також зверніть свою увагу на те, щоб будівлю не затемняли ягідники та овочеві грядки.

Теплицю, площа якої більше 10 кв.м рекомендується ставити на фундамент.Хоть будівельна деревина в наш час досить дорога, каркас краще зробити саме з неї. Для того, щоб максимально продовжити термін експлуатації теплиці, її необхідно просочити антисептиком. Найбільш доступною є автомобільне відпрацювання. Природно, можна використовувати конструкції з алюмінієвих або металевих профілів, однак дана споруда буде занадто дорогою.

У маленькій теплиці краще поливати під корінь, це дозволить зменшити ймовірність захворювання рослин всілякими захворюваннями. Крім того, небажано змочувати листя культур, які вирощуються безпосередньо в теплиці. Тому цілком достатньо мати невелику, в яку попередньо подавати підігріту воду. З неї розподіляти воду по території теплиці. Вода, як правило, гріється сонцем.

Однак найбільш проста «геліоустановка» виготовляється з чорного гумового шланга. Використовуйте 10-метровий відрізок шланга і поверніть його в спіраль, потім помістіть в дерев’яний ящик. Накрийте його невеликим шматком скла. Постарайтеся розмістити ящик в місці, де сонячні промені будуть висвітлювати його протягом усього дня.

Відео: Як зробити капітальну теплицю своїми руками

Найкращим місцем для цього буде дах. Воду через шланг слід пропускати з невеликою швидкістю. Крім того, хотілося б відзначити, що поливати рослини краще дощовою водою, оскільки це сприяє підвищенню врожаю. На цьому наша стаття, «Будівництво капітальної теплиці: схеми та креслення з фото. Як побудувати теплицю своїми руками» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху і високих врожаїв!

 

Будівництво сучасної капітальної теплиці своїми руками: як зробити, проекти і види

 

Leave a comment