Як виростити черешню сорту Ревна: опис сорту з фото
Як обрати саджанець черешні Ревна для посадки


Селекціонери, безумовно, внесли великий вклад в розвиток південних теплолюбивиих рослин, розширивши зону їх вирощування. Тепер ці культури можна вирощувати в Україні. Черешня Ревна стала результатом важкої праці вчених НДІ Люпина, а численні позитивні відгуки і хороша врожайність лише підтверджують її цінність в колі садівників.
Як стверджують селекціонери, для отримання цього сорту був використаний інший сорт — Брянська рожева, яку вони взяли в якості вихідного матеріалу. Різні випробування, яких зазнав виведений сорт, підтвердили високу стійкість культури до різних захворювань, врожайність, а також морозостійкість, що зробило черешню Ревна ідеальним сортом для вирощування в умовах суворого клімату.
Черешня Ревна: опис та основні характеристики
Це морозостійка середньостигла культура, що володіє кроною у формі піраміди. Відрізняється тим, що перші плоди можна побачити лише через 4 роки з моменту посадки. Невеликі округлі ягоди, вага яких рідко перевищує 5 г, забарвлені в червоний колір. На смак солодкі. Серед всіх мінусів черешні Ревна варто відзначити неможливість самозапилення.
Досвідчені садівники знають, що для гарного запилення поруч з цією культурою потрібно висаджувати і інші сорти черешні. Ягоди мають щільну шкірку, що дає їм перевагу при транспортуванні. Також плоди довго зберігають свій товарний вигляд. Щільна м’якоть черешні відрізняється високим вмістом цукру і вітаміну С, забарвлена в яскраво-червоний колір. Для відділення ягоди від плодоніжки не потрібно прикладати великих зусиль. Рослина вирощується не тільки для вживання плодів у свіжому вигляді, але і для консервування.
Черешня Ревна розвивається досить швидко, поступово обростаючи великими зеленими листками. Оскільки дерево є морозостійким, то воно відмінно переносить зимові холоди. Оптимальним періодом для посадки саджанців вважається весна. В цей час укорінення проходить дуже добре. Тільки посадку слід провести ще до того, як на саджанцях почнуть розпускатися бруньки, інакше рослина погано приживеться або не приживеться взагалі.
Радимо прочитати: Як вибрати черешню для посадки
На замітку! Сорт Ревна вважається невибагливим, тому догляд за рослиною дуже простий — досить періодично поливати черешню, а все інше зробить природа.
Переваги і недоліки черешні сорту Ревна
Це унікальний сорт, що володіє масою переваг в порівнянні з іншими видами черешні. Розглянемо основні плюси, які роблять Ревну поширеною серед дачників.
- Стійкість до різних захворювань, в тому числі до бактерій і хвороботворних грибків.
- Черешня Ревна відрізняється соковитістю і щільністю м’якоті, яка має чудові смакові якості. Кісточка досить маленька і легко відділяється від м’якоті, що, безсумнівно, великий плюс для господинь, які займаються консервацією черешні.
- Завдяки твердій шкірці, ягоди цього сорту непогано переносять транспортування. До того ж, при зборі врожаю плоди не травмуються, навіть якщо плодоніжка не відривається разом з ягодою. Також вони практично ніколи не тріскаються, що робить черешню Ревна ідеальним варіантом для продажу.
- Урожай не пропадає під вплив заморозків, що пов’язано з пізнім цвітінням культури.
- Цей високоврожайний сорт досить невибагливий у вирощуванні і догляді.
- Зимостійкість. При правильному догляді за деревом в осінній період (забезпечення додатковим укриттям), дерево зможе легко пережити сильні морози, але не нижче -25 градусів. Те ж саме можна сказати і про квітки черешні, які так само, як і дерево, здатні виживати при екстремально низькій температурі. Також черешня стійка і до сонячних опіків.
Незважаючи на велику кількість переваг, сорт Ревна володіє декількома недоліками, які необхідно враховувати при вирощуванні культури.
- Це самобезплідний сорт черешні, тобто для рослини потрібні сусіди-запилювачі. Зрозуміло, без них теж буде урожай, але він буде дуже бідним. Для отримання багатого врожаю поруч з цією черешнею потрібно садити інші дерева для запилення.
- Після посадки саджанця, першого плодоношення потрібно чекати як мінімум 4 роки, і лише на 5-й рік ви зможете розраховувати на врожай. Так що ті садівники, які вирішили виростити на своїй ділянці черешню Ревна, повинні запастися терпінням.
Особливості вирощування черешні Ревна
Як вже зазначалося раніше, рослина добре приживеться лише в тому випадку, якщо ви посадите її навесні. Навіть молоде дерево може виростити довгі пагони, які, в свою чергу, погано переносять низьку температуру. Як результат — вони рідко переносять свою першу зиму.
На замітку! Під впливом холоду з пагонів саджанця вся вода виморожується, а коренева система, яка не встигла досить прижитися після посадки восени, не може виконувати свої основні функції. Тому осіння посадка черешні ні до чого доброго не приводить.
Через 3-4 дні після відтавання грунту здійснюється весняна посадка черешні. Тільки при цьому намагайтеся не затягувати, щоб до посадки саджанець ще не встиг повністю розпуститися. В іншому випадку він просто не приживеться на новому місці. Також перед посадкою потрібно обрати відповідну ділянку, саджанець, підготувати грунт, лише після цього можна приступати до посадки. Розглянемо більш детально кожен з цих пунктів.
- Вибір ділянки. Одним з найважливіших кроків, крім посадки, вважається вибір ділянки. Пов’язано це з високою вимогливістю черешні до правильного освітлення і потоків повітря. Цей сорт відрізняється тим, що він погано переносить холодний північний вітер, тому бажано обирати ділянки з південної сторони для посадки черешні, де рослині не будуть загрожувати холодні повітряні потоки. Також потрібно забезпечити рослині достатню кількість світла — це дуже важливо для активного росту плодів і самого дерева. Отже, для посадки підходить південна частина вашої ділянки, без протягів і тіней від високих дерев або будь-яких будівель.
- Вибір саджанців. При виборі саджанців черешні можна брати не тільки однорічні, а й дворічні рослини. Необхідно при цьому враховувати, що саджанець повинен мати місце щеплення. Без цього черешня буде вирощуватися з кісточки, і, як результат, ви отримаєте не сортове врожайне дерево, а звичайну дичку. Також при покупці саджанців обов’язково оглядайте кореневу систему — вона повинна бути сильною і живою (не засохлою). Якщо ви посадите рослину з засохлими коренями, то вона не приживеться. Щоб цього не сталося, приблизно за 7-8 годин до посадки помістіть саджанці черешні в теплу воду.
Відео: Посадка і догляд за черешнею сорту Ревна
- Оптимальний склад ґрунту. Як показує практика, для гарного росту культури підходить субпіщаний ґрунт або родючі субглинки. Якщо вам пощастило і на вашій дачній ділянці саме такий ґрунт, то можете не морочитися з приводу підгодівлі рослини найближчі 3 роки. Для всіх видів і сортів черешні болотистий і глинистий ґрунт вважається небажаним для посадки. Пов’язано це з можливими застоями вологи і браком повітря, що згубно впливає на саджанець. Навіть часті і рясні поливи не врятують вашу рослину, що вирощується на піщаному грунті. Щоб вирішити цю проблему, змішайте ґрунт з іншими інгредієнтами для отримання оптимального результату. Мається на увазі пісок з глинистим ґрунтом, а глина — з піщаним ґрунтом. Також не забувайте про внесення добрив.
Черешня Ревна: алгоритм посадки саджанця
Підготувавши ділянку і саджанці, можна приступати до посадки черешні. Процес цей нескладний, головне — це дотримуватися покрокової інструкції, яка приведена нижче.
Крок перший. Підготуйте рослину для посадки. В нашому випадку використовується дворічний саджанець, хоча можна садити і однорічний. Зверніть увагу на кореневу систему — якщо вона хороша і гілляста, то можна приступати до посадки.
Крок другий. Попередньо викопавши яму, обережно помістіть в неї саджанець. Розміри ями повинні бути невеликі, які підходять під габарити кореня черешні. Слідкуйте за тим, щоб місце щеплення обов’язково знаходилося над рівнем землі.
Крок третій. Притримуючи саджанець однією рукою, починайте засипати яму землею. Намагайтеся не пошкодити кореневу систему лопатою. По можливості попросіть допомоги в помічника. Засипте лунку повністю.
Крок четвертий. Залийте яму водою, щоб земля змогла ущільнитися. На кожен саджанець потрібно приблизно 8-10 л води. Після того, як земля ще трохи осяде, досипте зверху необхідну кількість ґрунту, щоб місце щеплення залишалося над поверхнею приблизно на 5 см.
Крок п’ятий. Оскільки в цьому випадку садиться дворічна рослина, то після посадки необхідно обрізати її центральну гілку. Це робиться за допомогою секатора. Те ж саме потрібно зробити і з іншими гілками, обрізавши їх посередині. Це дозволить створити рослині більш комфортні умови для зростання, оскільки коренева система не зможе повноцінно забезпечувати всі частини дерева поживними речовинами. В результаті кореням не потрібно буде живити ті гілки, які ви обрізали.
Подальший догляд за посадженим деревом черешні сорту Ревна
Незважаючи на свою невибагливість, черешня Ревна не надто любить бур’яни, тому потрібно регулярно проводити прополку навколо самого саджанця. Щоб захистити культуру від різних птахів, її необхідно накривати спеціальними садовими сітками, знайти які можна в найближчому магазині для садівників.
Грибкові захворювання рідко вражають черешню, але все-таки бажано проводити профілактичні заходи: за допомогою стерильних інструментів, виконайте обрізку, обробіть грунт різними захисними препаратами, також потрібно періодично перекопувати ділянку.
На замітку! Поливати черешню дуже часто не потрібно, достатньо робити це 3-4 рази протягом всього сезону. Досвідчені садівники знають, що для захисту дерева від сильного морозу поруч необхідно посадити рослини іншого виду. В осінній період дерево бажано обмотати білим папером, а з приходом зими рослини вкриваються шаром снігу для захисту від вимерзання.
Оптимальний варіант для підгодівлі плодово-ягідних культур — це спеціальні добрива з магазину або рідкий гній. Тільки вносити їх потрібно біля стовбура дерева, а не під нього, інакше ризикуєте спалити рослину. Обрізку виконуйте кожну весну, при цьому видаляйте всі хворі, зламані або сухі гілки. Також не забувайте про побілку стовбурів черешні. Це потрібно робити двічі на рік — навесні і восени. Лише дотримання рекомендацій по догляду за черешнею дозволить отримати багатий врожай.
На цьому наша стаття «Черешня Ревна — особливості вирощування і догляду за рослиною» підійшла до кінця. Сподіваємося, що за допомогою наших порад ви отримаєте хороший урожай. Ще більше корисних порад для свого городу ви можете прочитати на нашому сайті. Нехай щастить і до нових зустрічей!