Червневі роботи з облаштування клумб та квітників на дачі в саду

Як облаштувати красиву клумбу на дачі в червні місяці своїми руками


Червневі роботи з облаштування клумб та квітників на дачі: Як облаштувати клумбу на дачі своїми руками

 

Червневі роботи з облаштування клумб та квітників на дачі в саду

 

У травні закінчується цвітіння весняних рослин. Червень приймає естафету і змушує квітникаря від душі попрацювати на клумбах, щоб ділянка влітку постала у всій своїй красі.

До червня:

 • вже практично повністю посіяні однорічні рослини;
 • багаторічні культури прокинулися і почали активне зростання;
 • вирощена розсада дворічних і багаторічних рослин, які зацвітуть тільки в майбутньому сезоні;
 • чекають посадки у відкритий грунт бульби жоржин.

Догляд за багаторічними квітами в червні в саду

Червневі роботи з облаштування клумб та квітників на дачі

Що ж треба зробити дачникові на клумбах в червні? Які завдання найважливіші? Розставити пріоритети може тільки сам дачник або погодні умови. Але для пишного цвітіння декоративних чагарників і трав’янистих багаторічників їм потрібне харчування. У червні підгодівлю забезпечують рослинам, в числі яких:

 • Багаторічні дельфиниуми;
 • Флокси;
 • Перські маки;
 • Півонії;
 • Ліхніс різних форм і забарвлень;
 • Астильби;
 • Високорослі і карликові лілейники;
 • Багаторічні ромашки і багато інших видів.

Догляд за багаторічними квітами в червні

На квадратний метр посадок вносять по відру настою коров’яку або пташиного посліду, в концентрації 1:15 І 1:25 відповідно. Якщо «багаторічний житель клумби збирається цвісти і набрав бутони, розчин роблять трохи більш насиченим. Зручно використовувати комплексні суміші пролонгованої дії. В цьому випадку гранульоване добриво розсипають під полив на грунті під кроною рослини. На початку червня завершується цвітіння бузку. Коли суцвіття на вершинах пагонів в’януть, їх необхідно зрізати, а самі рослини підгодувати.

 

 

Посадка багаторічних рослин у відкритий ґрунт на клумбі

Посадка багаторічних рослин у відкритий грунт

У червні рослинам на клумбах вже не загрожують заморозки, тому саме час зайнятися розсадою декоративних культур, посіяних ще навесні. Травневі сіянці пікірують, а зміцнілі березневі і квітневі рослинки переносять у відкритий грунт. На постійне місце в червні висаджують бульби жоржин, на яких вже проклюнулися паростки і після прогріву навіть розгорнулися перші листя. Місця для великих яскравих кольорів готують заздалегідь, викопуючи посадочні ями і щедро присипаючи грунт перегноєм, з суперфосфатом просіяним деревною золою. Перед тим, як в червні перенести бульби на клумбу, ями добре проливають і встановлюють в них опори для високорослих рослин.

Рекомендуємо переглянути: Календар садових робіт на червень місяць

Посіяні на розсаду квіти підростають і в червні дають перші справжні листки, щоб рослини були більш міцними, їх пікірують, розносячи по окремим торф’яним горщиках, або розсаджують у відкритому грунті на відстані 20-30 см одна від одної. В останньому випадку саджанцям ще на пару тижнів потрібен захист від холодного вітру і дощу.

коли висаджувати квіти у червні

Згідно з народними прикметами, останні заморозки можуть нашкодити посадкам на клумбах не пізніше першої декади червня. Після 10-12 числа квітники поповнюються петуніями і сальвією, однорічними жоржинами і запашним тютюном шавлією та лавандою. Всі висаджені в грунт рослини в перші два тижні тільки поливають, а потім обов’язково підгодовують.

Догляд за газоном на дачній ділянці в червні

З приходом тепла активне зростання спостерігається не тільки на квітниках та клумбах. Починає швидко рости газонна трава а разом із нею бур’яни. Тому в червні дачнику доведеться чимало часу провести на галявині. Догляд за нею полягає:

Догляд за газоном на дачній ділянці в червні

 • в регулярному і рівномірному поливі;
 • в стрижці трави;
 • у видаленні непроханих гостей, серед яких часто виявляються кульбаби, грицики, сіянці берези або ясена та інші бур’яни;
 • в добриві газону і його аерації.

Якщо не залишати газон без уваги, ці, здавалося б, трудомісткі завдання не відрізняють багато часу і сил.

Прибирання цибулин декоративних рослин в червні

У перший місяць літа потрібно подбати про весняні цибулинні рослини, які вже відцвіли і поступово йдуть на спокій. Спочатку в червні на клумбах викопують дрібноцибулинні види, які належить розсадити або перенести на нове місце. Очищені від листя, грунту і висохлих коренів цибулини зберігають, узгоджуючи з вимогами того чи іншого виду, у вологому торфі або в сухих контейнерах. Ближче до кінця місяця засихає листя нарцисів і тюльпанів. Тобто настає час зайнятися і ними. Про зрілість цибулин можна судити не тільки по надземній частині рослини, але і за кольором і щільності верхніх лусок, які стають сухими і коричневими. Після викопування цибулини просушують, перебирають і зберігають до моменту осінньої посадки в грунт.

Квітковий сад в червні на дачі — відео

Не варто забувати, що клумби в червні вимагають регулярного поливу, а бур’яни що на них з’являються  доведеться неодноразово і дуже ретельно прополювати. Однак складні завдання не зупиняють справжніх прихильників квітництва, а всі трудовитрати окупаються пишних цвітінням зелених вихованців.

На цьому наша стаття «Червневі роботи з облаштування клумб та квітників на дачі: Як облаштувати клумбу на дачі своїми руками» підійшла до кінця. Сподіваємося, що за допомогою наших порад ваша клумба та сад будуть найгарнішими.

 

Червневі роботи з облаштування клумб та квітників на дачі в саду