Як правильно годувати кролів в домашніх умовах

Годування кролів в домашніх умовах


Чим годувати кролів в домашніх умовах

 

Як правильно годувати кролів в домашніх умовах

 

Перефразовуючи одну фразу, отримаємо наступне «Кролики — це не тільки цінне хутро, але й проблеми з їх годуванням». Якщо Ви задавалися питанням, Чим годувати кролів? То наша стаття саме те, що Вам потрібно. Так кролики цінні своїм, м’ясом, шкурою, та й декоративні кролики дуже поширені у світі. Ми вже неодноразово зачіпали тему кроликів, розповідали, як будувати клітки для кролів своїми руками, розповідали, як утримувати кроликів, але от про те, як правильно годувати кролів ми не говорили.

Правильне і повноцінне харчування для кролів дуже важливе, адже воно надає їм сил, вони стають, більш рухливі, життєрадісні і як наслідок краще набирають вагу, краще розмножуються, а це як не крути головне, що цікавить кролівника. Але в годівлі кролів потрібно дотримуватися золотої середини, адже якщо корму мало кролики будуть втрачати вагу, а перегодовування крім проблем не принесе нічого важливого.

Так що питання, чим годувати кролів, необхідно розглядати у двох аспектах, як же саме їх годувати, а друге це в яких дозах давати корм кролям.

На щастя перегодувати кролів дуже складно, адже, як правило, вони завжди знають те, скільки корму їм потрібно і рідко з’їдають зайве. Кролики мають невеликий однокамерний шлунок, а процес засвоєння їжі відбувається швидко, тому рекомендується годувати кролика якомога частіше. Дивіться на те, як швидко витрачається корм, якщо кролик швидко все з’їдає, то варто трохи збільшити порції, якщо ж корм залишається в годівниці, слід їх зменшити.

Читайте також: Кролівництво для початківців

 

 

Варто сказати, про те, що інтенсивне зростання кроликів закінчується приблизно на 8-10 місяці життя, іноді й раніше, у віці 4 місяців процес зростання кроликів значно сповільнюється, при тій же витраті кормів, кролики не дають вам бажаного приросту в масі, тому, найчастіше кроликів в цьому віці забивають на м’ясо.

Питання чим годувати кролів в літній час звучить досить часто, якій траві віддати перевагу, скажімо відразу, що не вся трава, яку кролик їсть, йде йому на користь, і тут не варто виходити з того, яку траву він найкраще їсть, тут слід йому давати в корм. Покладатися на їх смак не варто, напевно, Ви помітили, що кролики із задоволенням їдять кульбабу і тисячілітник, але скажемо прямо, від такого корму особливої ​​користі не буде.

Годування кролів

Годування кролів — чим і як годувати

Так чим і як годувати кроликів? Тут перевагу потрібно віддавати багаторічним, і однорічним бобовим і злаковим травам вони дуже поживні, і позитивно позначаться на зростанні кролів. Трава це добре, але на одній траві далеко не заїдеш, тому питання, чим годувати кролів, як і раніше актуальне.

Крім трав, кроликів потрібно годувати концентрованими кормами, в раціоні кроликів обов’язково повинні бути зерна бобових і злакових культур, висівки, макуха, не забувайте і про комбікорм.

Чим можна годувати кролівЗерно вівса єдине, яке можна давати кролику в сухому вигляді, решту зерна потрібно обов’язково дробити і розмелювати, адже в питанні, чим годувати кролів дрібниць немає, а зерно в сухому вигляді може лише нашкодити вашим кроликам. Тому зерна інших культур в подрібненому, перетертому вигляді давайте в різних мішанках.

Годування кролів повинно бути різноманітне, кролики потребують соковитих кормів таких як: гарбуз, морква, буряк, капуста, навіть топінамбур і картопля. Але з буряком і капустою потрібно бути обережним, тому що у випадки надлишку цього корму, у кроликів виникне розлад шлунка. Крім цього кроликам в корм дають силос, він дуже корисний для кроликів будь-якого віку.

Якщо Вас як і раніше цікавить питання, чим годувати кролів, ми порадимо Вам, давати кроликам відходи з вашого столу: хліб, макарони, суп, все це кролики поїдають з великим задоволенням. Але варто сказати, що хліб дають лише черствий або засохлий, а в супи можна додавати потерте зерно, роблячи, таким чином, поживні та смачні мішанки для кроликів. Годувати кролів бажано за графіком, щодня в один і той же час. Раціон кроликів потрібно урізноманітнити, не годуйте їх кожен день одним і тим же. На цьому питання, чим можна годувати кролів, закрите.

Крім того, що кроликів потрібно правильно годувати, їх ще потрібно і правильно поїти. Поять їх кожен день, як правило, вранці, ввечері перед годуванням, якщо на вулиці жарко, то кроликів поять три рази в день. Взимку воду замінюють снігом.

Відео: Чим можна годувати кролів

На цьому наша стаття, про годування кролів підійшла до кінця, сподіваємося, Вам було цікаво і Ви винесли з неї щось корисне для себе. Читайте наш сайт «Сільське господарство та Садівництво», і годуйте своїх кроликів правильно, до нових зустрічей!

 

Як правильно годувати кролів в домашніх умовах