Чизельний плуг як вибрати, і навіщо він використовується

Cільськогосподарське обладнання - Чизельний плуг


Чизельний плуг

 

Чизельний плуг як вибрати, і навіщо він використовується

 

Чизельний плуг спеціальне сільськогосподарське обладнання

Чизельний плуг — це спеціальне сільськогосподарське обладнання, яке призначене для якісної глибокої безвідвальної оранки. Такі плуги, як правило, використовують на тракторах масою 3-4 тонни і потужністю двигуна від 80 до 500 кінських сил.

Чизельний плуг має дуже великий потенціал продуктивності та якості роботи. Чизельні плуги доцільно застосовувати на великих фермерських господарствах, де потрібно обробити велику ділянку землі. Оранка виходить глибока або середньо глибока.

Чизельні плуги дуже добре підходять для осінньої оранки ґрунту. Така оранка запобіжить застоюванню води, забезпечивши хороший дренаж.

Оранка чизельним плугом більш природна, порівняно зі звичайною. Пов’язано це з тим, що при переорюванні не відбувається перевертання ґрунту. Відповідно, дрібні рослинні залишки залишаються всередині і служать добривом при природному перегниванні. Існує така думка, що оранка ґрунту з перевертанням землі дуже сильно шкодить їй. Пов’язано це з корисними бактеріями, які живуть у ґрунті. У кожному шарі живе той чи інший вид ґрунтових бактерій, якщо ми перевернемо все «зверху до низу», то вони не зможуть пристосуватися до інших умов і загинуть. Ґрунт, таким чином, виснажується. Чизельний плуг не допускає цього.

 

 

Пристрій чизельного плуга

Пристрій чизельного плуга досить простий. Він складається з металевої рами, вертикальної стійки, зчепів, тяги, опорного колеса, опорного катка, стійок, обмежувачів ходу. Рама характеризується нерозбірною конструкцією, це робить пристрій жорстким під час роботи.

Пристрої рами Чизельних плугів можуть бути однобрусні, двухбрусні і трьохбрусні. Деякі моделі трьохбрусних плугів можуть мати складну конструкцію. Сприяють цьому гідроциліндри.

Чизельний плуг - це спеціальне сільськогосподарське обладнання, яке призначене для якісної глибокої безвідвальної оранки.

Чизельний плуг — це спеціальне сільськогосподарське обладнання, яке призначене для якісної глибокої безвідвальної оранки

Чизельні пристрої з обробки ґрунту можна розділити на три види — це культиватори, плуги і глибокорозпушувачі-щелевателі. Виробники даної техніки ніяк не поділяють їх підвиди. На ділі вся різниця полягає в глибині оранки.

Культиватори здатні орати землю на глибину до 30 сантиметрів. Глибокорозпушувачі працюють на глибині більше 45 сантиметрів, плуги мають глибину захвату від 30 до 45 сантиметрів. Слід сказати, що глибоку оранку найдоцільніше застосовувати тільки в районах із сильною посухою.

На сьогоднішній день, найбільше поширені на ринку Чизельні культиватори. Пов’язано це з невеликою ціною і гарними показниками продуктивності. Дуже радує швидкість роботи, вона складає 6-8 кілометрів на годину. Робоча ширина може досягати до 8 метрів.

Сьогодні на Українському ринку представлені Чизельні плуги німецького, англійського та вітчизняного виробництва. Причому наші плуги за якістю нічим не поступаються іноземним.

Плуг чизельний навісний відео

На цьому ми завершуємо нашу статтю Чизельний плуг — спеціальне сільськогосподарське обладнання, сподіваємося, що змогли внести ясність у процес вибору плугу і Ви з нашою допомогою зробите правильний вибір.

Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту «Техніка для саду» де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про правильний вибір того чи іншого садового інвентарю.

 

Чизельний плуг як вибрати, і навіщо він використовується