Шкідники огірків у теплицях та відкритому ґрунті — їх лікування та профілактика з фото

Які шкідники небезпечні для огірків?


Шкідники огірків: боротьба з ними, їх види, фото,як захиститись від них

 

Шкідники огірків у теплицях та відкритому ґрунті - їх лікування та профілактика з фото

 

Найсумніше, що може статися на дачній ділянці — напад шкідників на посаджені і з такими труднощами вирощені овочі. Огірки найчастіше страждають від нашестя різних комах, які атакують кореневу систему рослини або висмоктують з листя корисні соки. Причиною такої ситуації може бути неправильний догляд або неправильні заходи щодо збереження врожаю.  Шкідники огірків та їх лікування- тема цієї статті, яка допоможе всім, навіть початківцям дачникам, позбавиться від комах.

Шкідники огірків та їх лікування

                           Шкідники огірків, фото

Шкідники огірків та методи боротьби з ними

Огірок — досить ніжна рослина, яка потребує ретельного і трепетному догляді. Якщо якісь правила догляду, навіть найпримітивніші, були порушені, це може привести до загибелі всієї рослини. Також на огірок нападають різні інфекції і захворювання. Але багатьох проблем можна з легкістю уникнути, якщо діяти вчасно і дотримуватися основних правил:

  • Завжди замочувати насіння в слабкому розчині марганцівки перед посівом у відкритий ґрунт.
  • Не сіяти культуру на одному і тому ж місці. Завжди міняти розташування рослини.
  • Стежити за оптимальним рівнем вологості. Якщо її недостатньо, огірки почнуть хворіти і сохнути.
  • Полив здійснювати тільки теплою водою, оскільки холодна негативно позначається на стані кореневої системи.
  • Знищувати бур’яни в міру їх появи.
  • Завжди підгодовувати рослини мінеральними і органічними добавками.

Шкідники огірків та методи боротьби з ними

Ці прості правила є обов’язковими і, якщо їх не виконувати, то хорошого врожаю не слід і чекати. Але шкідники можуть все одно напасти на ваші грядки, тому слід знати ворога в обличчя, щоб відразу розпізнати атаку і вжити своєчасних дій. Давайте розглянемо, які комахи завдають найбільшої шкоди.

Читайте також: Чим підгодувати огірки під час цвітіння і плодоношення?

 

 

Павутинний кліщ на огірках

Павутинний кліщ. Не залежно від того, де саме вирощуються огірки (теплиця або відкритий ґрунт), павутинний кліщ нападає відразу після настання тепла. Помітити його присутність нескладно: всі листочки покриваються білими або світло-жовтими плямами, а також засихають. Також привертає увагу павутинка, якою він огортає всю тильну сторону листя, проколює там отвір і висмоктує сік.

Павутинний кліщ - шеідник огірків

                        Павутинний кліщ

Як боротися з павутинним кліщем? Для цього необхідно зібрати всі уражені листочки і винести їх за межі ділянки. Найкраще спалити. Також не варто нехтувати обробкою рослини спеціальними препаратами, які можна придбати в спеціалізованому магазині. Щоб виключити виникнення павутинного кліща, потрібно висаджувати насіння в ранні терміни, щоб до часу нападу, рослина була досить зміцніла і здорова, а також вчасно знищувати бур’яни, не допускаючи їх розмноження.

Баштанна попелиця (тля) на огірках — як боротися

Баштанна попелиця (тля). Невеликий шкідник жовтого або темно — зеленого кольору, який селиться на нижній частині куща і починає харчуватися соком листя. Його активність призводить до висихання і обпадання листя, а також загибелі всієї рослини. Личинки попелиці зимують в рослинних рештках, тому обов’язково перекопувати город і знищувати все бур’яни.

Баштанна попелиця, як шкідник огірків

                   Баштанна попелиця (тля)

Як боротися з баштанною попелицею? Приємно, що на цю комаху може полювати інша комаха — сонечко, тому якщо на вашій дачній ділянці вони присутні, навала попелиці вам не загрожує. Також не варто перестаратися з поливом, стежачи за верхнім шаром землі, який повинен просихати і покриватися скоринкою.

Як боротися з білокрилкою

Білокрилка. Цей шкідник зустрічається не тільки на огірках, але і на томатах. Являє собою невелику комаху з білими крилами. Нападає на листя рослини і висмоктує соки з них, стаючи причиною появи грибка та інфекцій. Білокрилка — частий гість на дачних ділянках, тому необхідні постійні і рішучі дії для її знищення.

Як боротися з білокрилкою

                                  Білокрилка

Як боротися з білокрилкою? Необхідно часто поливати нижнє листя водою (там накопичується велика кількість комах), а потім відразу ж рихлити ґрунт. Є варіант з використанням хімічних препаратів, але це досить ризиковано.

стаття про шкідників огірків

Отже, дана стаття про шкідників огірків та як з ними боротися допоможе вам реагувати швидко і захистити свій урожай. Дорогі наші читачі, радимо переглянути інші статті на нашому сайті в рубриці город.

Відео:  Хвороби і шкідники огірків. Методи боротьби з ними.

 

Шкідники огірків у теплицях та відкритому ґрунті - їх лікування та профілактика з фото