Шкідники малини і боротьба з ними

Які шкідники атакують малину? Як з ними боротися?


шкідники малини

 

Шкідники малини і боротьба з ними

 

Де б не росла малина, її постійно атакують різні шкідники. Якщо нічого не робити, то можна втратити значну частину врожаю або навіть саму рослину. Звичайно, будь-який дачник засмучується, коли ягоди, які з таким нетерпінням чекаєш, починають псуватися, в’янути або гнити ще на гілках. Шкідники малини і боротьба з ними — тема цієї статті. Вона допоможе навіть початківцям дачникам запобігти нападу на рослину, зберігши урожай.

шкідники малини фото

      Шкідники малини і боротьба з ними

Небезпечні шкідники малини

Фахівці постійно говорять про те, що важливо вживати профілактичні заходи від навали «небезпечних» гостей. Шкідники поселяються тільки там, де для них будуть створені ідеальні умови. Але якщо ви будете дотримуватися таких правил догляду, ви назавжди забудете про такі неприємні ситуаціях:

  • Відразу після посадки саджанця намагайтеся проріджувати кущі для надходження повітря.
  • Після збору врожаю проводьте обрізку малини.
  • Все обрізані гілки необхідно прибирати з дачної ділянки і спалювати. Чому? У купах листя або гілках найчастіше поселяються різноманітні шкідники, які швидко поширюються по території.
  • Проводити розпушування ґрунту для поліпшення надходження кисню в кореневій системі.
  • Завжди видаляти бур’яни.

Також потрібно перекопувати землю між кущами, щоб за період холодів знищити шкідників, що мешкають в ґрунті.

Читайте також: Як правильно посадити малинове дерево на дачі?

Сьогодні налічується безліч паразитів і захворювань малини, які приносять шкоду ягодам і всій рослині. Які комахи найнебезпечніші? Пропонуємо вам ознайомитися з найбільш небажаними:

Малиновий жук. Являє собою невелику комаху сірого кольору. Жуки живуть в землі і з’являються приблизно в середині травня. Вони відразу ж нападають на молоді чагарники, з’їдають бутони рослини і повністю знищують листя. Але руйнівний ефект роблять не тільки жуки, але і їх личинки, які відразу після появи нападають на ягоди або зав’язі. В результаті навали малинового жука ви можете дуже швидко втратити урожай.

 

 

Малиновий жук

                        Малиновий жук

Малинова муха. Невелике комаха, що починає свою діяльність на початку червня. Муха відкладає яйця на стеблах малини, з яких через деякий час виникають личинки. Вони то і становлять найбільшу небезпеку, оскільки повністю з’їдають пагони і роблять ходи в стеблах, провокуючи почорніння і засихання.

Малинова муха.

                            Малинова муха

Малинова моль. Цей шкідник атакує рослину повністю, не залишаючи жодної живої частини. Невеликий метелик сірого кольору відкладає яйця на стеблах рослини. Через деякий час з’являються гусениці, які проникають в молоді бруньки малини, руйнуючи їх зсередини. Потім вони з’їдають самі ягоди, а після збору врожаю опускаються вниз і зимують в корі рослини. Щоб запобігти появі молі в наступні роки, необхідно проводити регулярну обрізку під корінь і обкопувати кущ малини восени.

Малинова моль.

                          Малинова моль

Стеблева галиця. Невелика комаха, що нагадує комарик. Він нападає на малину під час її цвітіння, відкладаючи в нижній частині стебел свої яйця.  Личинки, які з’явились надають шкоди рослині, з’їдаючи її листя і проникаючи в стебло, викликаючи характерні здуття під корою.

Стеблева галиця.

                              Стеблева галиця

Павутинний кліщ. Невеликий паразит, який плете свою павутину у внутрішній стороні листка. Він часто нападає на виноград, тому не рекомендується садити малину поруч. Кліщ висмоктує соки з листя, приводячи до посухи і загибелі рослини.

Павутинний кліщ.

                             Павутинний кліщ

Методи боротьби зі шкідниками малини

Як тільки ви виявите шкідників в своєму малиннику, необхідно відразу ж робити рішучі дії. По-перше, пошкоджені гілки або стебла потрібно спалити. Також, важливо проводити регулярну обробку хімічними (до початку цвітіння) і органічними препаратами. Наприклад, щоб захистити бутони використовують настій пижми. Також, кроплення проводиться за допомогою препаратів «Конфідор» і «Іскра».

Методи боротьби зі шкідниками малини

Отже, шкідники малини і боротьба з ними — це постійний процес, що вимагає уваги і активних дій. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику садівництво-кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам виростити і отримати багатий врожай соковитий і смачних ягід малини.

Радимо переглянути корисне відео: Основні шкідники малини

 

Шкідники малини і боротьба з ними