Що посадити уздовж забору на дачі: ТОП рослин для посадки вздовж паркану

Які дерева і чагарники, посадити вздовж паркану і доріжок?


Що посадити уздовж забору

 

Що посадити уздовж забору на дачі: ТОП рослин для посадки вздовж паркану

 

Гарне враження від дачі можна отримати тільки тоді, коли господар турбується не тільки про дім, а й про рослини. Зелень навколо всієї ділянки обов’язково повинна бути. Якщо город завжди є чим засадити, то що посадити уздовж забору, який захищає ділянку, виникає багато питань. Представляємо на нашому сайті вибірку фото красивих рослин для посадки біля паркану.

Ландшафтні дизайнери запевняють, що вздовж паркану висаджуються не всі рослини. Перш за все, визначається, яка площа буде озеленена. Всі рослини по периметру ділянки можуть виконувати тільки дві функції: функцію, що декорує або захисну. Висота рослин — це дуже важливо, тому що вона дозволяє створювати тіні або навпаки — світлий простір. Догляд за рослинами вздовж паркану — важливе питання. Нарешті, потрібно відзначити, що на невеликій ділянці багато рослин не варто висаджувати.

Які дерева і чагарники, посадити уздовж паркану і доріжок?

Які рослини посадити уздовж забору

Поєднання кущів і квітів називається «міксбордер». Так, висаджуються карликові хвойні дерева типу туї або ялівцю. Підбираємо квіти так, щоб вони цвіли в різні пори року. Перед тим, як посадити уздовж забору рослину, потрібно привести в порядок сам паркан.

жоржини вздовж паркану

           Квіти жоржини вздовж паркану

Біля паркану висаджують як окремо зростаючі квіти, так і невеликі клумби. Завжди можна висаджувати георгіни, наприклад. Все частіше можна бачити, як люди висаджують уздовж забору великі рослини. Вони не тільки заховають недоліки огорожі, а й захистять від поглядів сусідів, поки ви будете відпочивати на ділянці.

Вибираємо рослини для посадки уздовж забору

Догляд за рослинами вздовж парканів нескладний. Дерен — це найпопулярніший чагарник, який можна посадити уздовж забору. Рослина швидко розвивається і догляд за нею не дуже складний. За допомогою стрижки можна формувати будь-яку форму куща. Навесні, посаджені саджанці дерну до осені виростають на метр у висоту. Однак пам’ятайте, що дерен потребує великого простору. Якщо ви готові пожертвувати ним, то сміливо купуйте цю рослину.

Догляд за рослинами вздовж парканів

 

 

Барбарис Тунберг — це відмінний варіант для висадки уздовж паркану. Паркан не тільки буде виглядати ефективно, але і корисно, так як через його колючі зарості навряд чи захоче хтось пробиратися: тварина або людина. Але барбарис любить сонце і не любить вітер. Тому бажано садити цю рослину виключно на західній або південній стороні. Поливати барбарис практично не потрібно. Йому досить дощової води.

барбарис на дачній ділянці

              Фото барбарису на ділянці

Звертаємо вашу увагу на такі чагарники, як бузок, глід або чорноплідна горобина. Це рослини, які швидко розвиваються. Стригти їх просто, тому не складно формувати в гарне доповнення забору.

бузок, як огорожа на дачі

              Бузок, як жива огорожа

Садові чагарники вздовж парканів

Найкращий варіант — посадити уздовж забору плодоносні кущі. Це може бути малина, аґрус або смородина. Але не варто садити рослини дуже близько до паркану. Тільки так можна зручно збирати ягоди. Оптимальна відстань між огорожею і кущем- 1,5 метра.

Бояришник уздовж паркану

                                        Глід

На багатьох ділянках біля парканів ростуть звичайні і плодоносні дерева. З них не тільки можна отримувати врожай. Дерева так само захищають ділянку. Старою традицією є прикраса ділянок хвойними деревами. Однак, за ними постійно потрібен догляд. Тільки так лінія вздовж паркану буде виглядати бездоганно.

Садові чагарники вздовж парканів

Плануємо посадку рослин у парканів

Перша лінія вздовж паркану — це невисокі рослини. На другому плані висаджуються більш високі рослини і чагарники. Пам’ятайте, що коренева система дерев дуже міцна і сильна. Якщо близько посадити рослину біля паркану, то коріння можуть зруйнувати огорожу. Мінімальна відстань до забору від дерева — 3 метри. Крім того, рослини будуть розростатися, і крона залишиться на паркані, а то і зовсім за межами дільниці.

Читайте також: Квітники і клумби на дачі своїми руками

Так як існує кілька видів парканів, то визначаються і відповідні рослини. Якщо на вашій ділянці площа відділена від сусідів сіткою рабицею, то потрібно висадити густі чагарники. Перевага віддається кучерявим рослинам, які можуть покривати сітку. Тільки завжди потрібно стежити, щоб рослини не деформували паркан своєю масою.

Плануємо посадку рослин у парканів

Дуже добре виглядає хміль. Ось тільки його пагони важко прибирати. Але найкращий варіант — посадити квасолю або горох, яка щільно закриє сітку. Вийде не тільки гарна «стіна», а й урожай.

Уздовж дерев'яного паркану можна садити все, що завгодно

Уздовж дерев’яного паркану можна садити все, що завгодно. Це можуть бути декоративні чагарники, а також плодові дерева.

Якщо на вашій ділянці стоїть паркан з профнастилу, то вздовж нього потрібно висаджувати тільки міцні чагарники і дерева. Справа в тому, що метал буде нагріватися, а рослини отримувати частину тепла.

Якщо висаджувати рослини уздовж ділянки з боку вулиці, то завжди переслідується одна мета — захистити двір від сторонніх поглядів. Так, висаджуються каштани, берізки, сосни. В процесі їх росту потрібно підрізати гілки. Не рекомендується садити бузок, так як його можуть часто рвати перехожі.

Коли краще засаджувати територію біля паркану

Найкраще висаджувати рослини восени. Дуже мало рослин, яких саджають навесні. Це тільки ті квіти, які закінчують цвітіння в середині літа. При посадці саджанців восени можна гарантувати, що вони добре зміцняться в ґрунті до морозів.

Після висадки кущів і дерев восени під рослини кладуть мульчу. Вона дозволить рослинам не замерзнути взимку.

Відео: Як прикрасити паркан на дачі

Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику садівництво-кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним. Гарного саду Вам, дорогі наші читачі.

 

Що посадити уздовж забору на дачі: ТОП рослин для посадки вздовж паркану