Чому кури клюють яйця

Що потрібно робити щоб кури не їли яйця


Чому кури клюють яйця - причини і що з цим робити щоб не їли яєць

 

Чому кури клюють яйця

 

Дуже багато власників особистих господарств розводять на ділянках курей. Ці птахи вважаються універсальними і продуктивними. Багато їх містять у себе на присадибних ділянках. Останнім часом все частіше задають питання — чому кури клюють яйця, що робити? Відповімо на це поширене питання в даній статті і розберемо основні причини даного явища.

Курі клюють яйця — що з цим робити

Сигналом того, що кури клюють свої яйця є той факт, що в організмі птиці не вистачає кальцію і тим самим вона лише заповнює його запас. Це означає, що в раціон необхідно вводити більше кальцію. Як правило, в більшості випадків, можна обмежитися крейдою, поклавши її біля годівниці птахів. Так само в раціон харчування можна внести подрібнену яєчну шкаралупи. Шкаралупу кури поїдають з особливою охотою.

Читайте також: Хвороби курей їх симптоми і лікування

Друга поширена причина, по якій кури клюють свої яйця є недолік території для прогулянки. Для вирішення даної проблеми необхідно розширити площу утримання птиці (щільність посадки курей повинна бути 2-5 птахів на 1 квадратний метр). Так само частіше відпускайте птахів на прогулянку по свіжому повітрю.

Третя причина — це порода несучки. Деякі породи генетично схильні до поїдання своїх яєць. Тому таким курям здійснюють обрізання дзьоба.

Курі клюють яйця - що з цим робити

 

 

Що робити, щоб кури не клювали яйця? Як вирішити проблему?

Способів, щоб відучити курей розкльовувати яйця існує досить багато. Найдієвіший спосіб — налагодити правильний раціон харчування. У ньому мають бути присутні в достатній кількості всі поживні речовини — білки, жири, вуглеводи, вітаміни та мінерали.

Для того, щоб відучити курей клювати яйця, слід покласти в гніздо муляж. Зробити муляж дуже просто. Обережно, за допомогою шприца з голкою видаліть вміст яйця. Заповніть його гірчицею і гострим перцем. Після таких «ласощів» птиці більше не захочуть клювати знесені яйця.

Гнізда для курей

Для курей дуже важливо правильно облаштувати гнізда. Гнізда повинні розташовуватися невисоко і повинні бути досить просторими. Всередині має бути м’яко і тепло. Постеліть всередину сіно або тирсу.

Що робити, щоб кури не клювали яйця? Як вирішити проблему?

Що потрібно робити щоб кури не їли яйця

В якості профілактики прекрасно підійдуть гнізда такого пристрою, щоб яйця відразу ж скочувалися в окремий лоток.

Гнёздо для курей, щоб не клювали яйця

Гніздо для курей, щоб не клювали яйця

Декілька слів про годівлю та утримання

Краща профілактика — правильне харчування і утримання птиці. Особливо це стосується зими. У зимовий час курям не вистачає ні вітамінів, ні сонячного світла, ні кальцію. Ось вони і починають клювати знесені яйця.

У зимовий час в курнику слід забезпечити додаткове освітлення. Це не важко. У невеликому курнику досить буде повісити лампочку і включати її на 3-5 годин на добу. Годуєте курей повноцінно, три рази в день. Не забувайте додавати в раціон вітаміни, свіжу траву.

Читайте також: Що робити, якщо кури не несуться

Поставте в курник годівницю з кальцієм. У ній може знаходитися крейда або подрібнена яєчна шкаралупа. Кури самі будуть підходити до неї, коли відчують, що їх організму необхідний кальцій.

Відео: Що робити, якщо кури їдять яйця

Сподіваємося, що ця стаття була максимально інформативною і Ви змогли отримати відповідь на питання, що робити, якщо кури їдять яйця. Дотримуйтесь елементарних правил утримання курей і Ви ніколи не зіткнетеся з цією проблемою.

 

Чому кури клюють яйця