Відео: Чому жовтіє листя у яблунь та як з цим боротися

Як боротись з пожовтінням листя на яблунях


Чому жовтіє листя на яблуні

 

Відео: Чому жовтіє листя у яблунь та як з цим боротися

 

Сьогодні складно уявити собі дачну ділянку, на якій не росла б хоч невелика яблунька. Це дерево не тільки дарує багатий урожай і забезпечує соковитими, стиглими і смачними фруктами, але також може стати джерелом реального доходу. Але, на жаль, де б ви не посадили яблуню, ви завжди будете стикатися з хворобами і шкідниками. Чому жовтіє листя на яблуні? Це питання виникає у дачників найчастіше, тому ми пропонуємо дізнатися правильну відповідь.

жовтіє листя на яблуні аналіз

Жовте листя на яблуні

Жовтіє листя на яблуні — можливі причини

Гарний сад радує ваше око тільки тоді, коли все навколо зелене і здорове. Виникнення жовтизни може бути наслідком різних обставин, захворювань і шкідників. Фахівці радять приділяти особливу увагу профілактиці рослини: з початку його посадки і поетапного розвитку. Іноді причина криється в первісному дефекті посадкового матеріалу, тому купувати саджанці слід тільки в спеціалізованих магазинах. Зовнішній вигляд рослини не повинен викликати питань. Переконайтеся, що коренева система досить розвинена, на ній немає гнилі, стовбур рівномірно забарвлений, а кора не має пошкоджень.

Жовтіє листя на яблуні - можливі причини

Давайте розглянемо найпоширеніші причини чому жовтіє листя на яблуні:

 

 

  1. Недостатня кількість азоту в ґрунті. Якщо ґрунт НЕ поживний і в ньому відсутній азот або його кількість мізерно мало, листочки відразу ж змінять свій зовнішній вигляд.
  2. Відсутність необхідних мікроелементів. Іноді причина не тільки у відсутності азоту, який вкрай важливий. Причина може критися в поганому ґрунті і відсутності мінеральних елементів. Щоб цього уникнути, намагайтеся ретельно удобрювати землю, стежити за її кислотністю і не нехтувати мінеральними комплексами.
  3. Пошкодження кореневої системи. Через занадто холодну зиму або атаки шкідників, система дерева може постраждати.
  4. Критичне підвищення температури. Якщо літо видалося дуже спекотним і посушливим, жовті листочки на яблуні можуть бути причиною звичайного зневоднення. В такому випадку необхідно збільшити кількість води в ранковий і вечірній час. Днем полив заборонений, оскільки так можна обпекти кореневу систему.
  5. Наявність грибкових захворювань. Яблуня дуже схильна до різних захворювань. Часто це грибкові інфекції, які проявляються не тільки в пожовклих листках, а й в чорних плямах на них.
  6. Шкідники. Атака паразитів — також часте явище. Саме тому не варто нехтувати обробкою саджанця або дерева кілька разів за сезон: до початку цвітіння, під час цвітіння і після збору врожаю.

Читайте також: Попелиця на яблуні

Головне правило для всіх дерев в саду — опале листя ніколи не залишати на землі. Їх завжди необхідно спалювати. Чому? Все інфекції або шкідники живуть на листках, тому вони можуть легко перескочити з хворого дерева на здорове. Навіть близьке сусідство дерев або чагарників може негативно позначитися на стані неушкодженої рослини. Що ж робити, якщо ви виявили жовтизну на листках яблуні?

причини чому жовтіє листя на яблуні

Методи боротьби з пожовклим листям на яблунях

Перш за все, відзначимо, що слід проаналізувати характер хвороби, ретельно оглянути листочки і стовбур, звернути увагу на наявність додаткових ознак: чорних плям, потрісканої кори і т.д. Для усунення жовтизни можна зробити наступні дії:

  • Посилити полив, якщо стоїть дуже спекотна погода.
  • Вносити мінеральні або органічні добрива під корінь. Особливу увагу варто зробити на азотне живлення.
  • Знищувати бур’яни і розпушувати землю.
  • Окропити дерево, якщо ще немає зав’язей плодів.

Методи боротьби з пожовклим листям на яблунях

Отже, як бачимо, причин, чому на яблуні жовтіє листя, може бути багато. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам провести профілактику і виростити на своїй дачній ділянці багатий урожай стиглих і соковитих яблунь. Радимо переглянути наші незмінні рубрики садівництво та хвороби і шкідники саду та городу, де ви знайдете багато цікавої інформації.

Відео: Причини пожовтіння листя на яблуні

 

Відео: Чому жовтіє листя у яблунь та як з цим боротися