Чому чорніє листя у перцю? Лікування

Чому жовтіє листя у перцю


Чому чорніє листя у перцю? Лікування хвороб перця від шкідників

 

Чому чорніє листя у перцю? Лікування

 

Сьогодні солодкий болгарський і гострий перець посаджений практично на кожній дачній ділянці. Причина цього криється в неймовірному смаку і ароматі культури, яку використовують в різних стравах і свіжих салатах. Як і всі інші рослини, перець періодично піддається атаці шкідників і різним захворюванням. А іноді помітні зовнішні зміни — чорніє листя у перцю — відбуваються дуже швидко. Чому жовтіє листя у перцю і як усунути це явище?

Чорніє листя на перці — можливі причини

Перш за все, відзначимо, що перець вимагає досить трепетного ставлення до себе і при найменшому недотриманні відповідних умов може відреагувати зміною кольору листя, його скиданням і навіть загибеллю всієї рослини. Якщо Ви новачок і не знаєте, що робити в такій ситуації, тоді ми пропонуємо Вам розглянути можливі причини почорніння листя перцю:

Чорніє листя на перці - можливі причини

 

 

 • Брак вологи. При сильній засухі і невеликому поливі рослина починає сильно страждати від нестачі води. Це стає причиною того, що листочки починають втрачати пружність, в’януть, жовтіють, а потім і зовсім опадають. А якщо стовбур перцю залишиться лисим, це призведе до загибелі всієї рослини. У такому випадку рекомендується ретельно стежити за поливом і кількістю води.
  Легке змочування грунту недостатньо для нормального росту перцю, йому необхідно хороший полив, без фанатизму, звичайно. Важливо, щоб коренева система повністю була змоченою, оскільки тільки так можна врятувати саджанці. Не варто забувати про розпушування кірки — необхідної дії для отримання кисню.
 • Різка зміна температурного режиму. Перець — теплолюбна культура і дуже добре росте на півдні. Для появи чорноти на листках, йому досить одного різкого зниження температури: харчування з грунту припиняється, і рослина витрачає речовини з листя, які дуже скоро починають в’янути і опадати.
 • Недолік поживних речовин. Оскільки сьогодні досить рідко можна зустріти ділянки з живильним ґрунтом, важливим етапом для отримання хорошого врожаю є насичення ґрунту поживними речовинами. Найчастіше бракує заліза, що виражається в вицвітанні листочків, а також азоту, що помітно по витягуванню стебла і його зміни кольору. Як діяти в такому випадку? Необхідно відразу ж вносити комплексні добрива, які можна придбати в будь-яких спеціалізованих магазинах. Не забудьте, що внесення будь-яких добрив відбувається тільки після гарного поливу, інакше так можна обпекти кореневу систему рослини.

Читайте також: Коли сіяти насіння томатів, перцю, баклажанів на розсаду

 • Отруєння токсинами. Якщо на одній і тій ділянці був посаджений перець та інші пасльонові культури, то це може привести до зараження рослини токсичними виділеннями, наслідком чого стане почорніння листя.
 • Атака шкідників. Найчастішою причиною зовнішнього зміни кольору листя стає наявність крихітних, практично невидимих шкідників — павутинних кліщів. Особливо багато їх в теплиці, де для них створено ідеальний клімат: жарко, волого і задушливо. Але також вони розмножуються і на відкритому ґрунті, особливо в посушливе літо. Щоб позбавиться від павутинного кліща, необхідно обов’язково кропити рослини спеціальними препаратами. Робити це краще кілька разів за сезон: відразу після посадки саджанців, до початку появи плодів, після збору врожаю.
 • Інфекційне захворювання. Перець може захворіти фітофторозом, мозаїкою, плямистістю і рядом інших захворювань. Єдиний порятунок рослини — обробка листя препаратами що містять в своєму складі мідь. Якщо ж ознаки захворювання видно тільки на одному кущі перцю, найкраще його викопати і спалити, щоб інфекція не поширилася на інші саджанці.

Це найпоширеніші причини появи чорноти на листках перцю. Як боротися з цим явищем?

Лікування чорного листя у перцю

Лікування чорного листя у перцю

Головне, що необхідно робити — не забувати про профілактичні заходи, оскільки саме від них найчастіше залежить результат захворювання. Ми пропонуємо Вам розглянути найпрактичніші і ефективні дії:

 1. Якісний посадковий матеріал. Де Ви берете саджанці перцю? Часто самі саджанці є зараженими інфекційним захворюванням, тому відразу після посадки починають скидати листя. Краще віддавати перевагу спеціалізованим магазинам, а не стихійним ринкам.
 2. Регулярний полив. Перець — вологолюбна культура, тому не може довго існувати без води.
 3. Небезпечне сусідство. Не варто садити перець біля тих рослин, які схильні до атаки шкідників і виникнення інфекцій.
 4. Обробка і добриво. Завжди приділяйте увагу окропленням, внесення мінеральних чи органічних добрив. Без цього отримати хороший урожай неможливо.

Читайте також: Боротьба із хворобами і шкідниками перцю

Як бачимо, не варто впадати у відчай, якщо чорніє листя у перцю. Головне — діяти вчасно і дотримуватися всіх рекомендацій з цієї статті.

 

Чому чорніє листя у перцю? Лікування