Весняна підгодівля та обробка полуниці від шкідників

Як навесні обробити полуницю? Догляд за полуницею


Чим підгодувати і обробити полуницю навесні від хвороб та шкідників

 

Весняна підгодівля та обробка полуниці від шкідників

 

Говорити про користь і чудовий смак полуниці можна нескінченно. Щороку любителі цієї ягоди з нетерпінням очікують, коли прийде пора зібрати перший урожай. Але щоб він був по-справжньому багатим і смачним, необхідно починати догляд за полуницею на дачі з самого початку весни. Отже, сьогодні поговоримо, про те чим підгодувати і обробити полуницю навесні.

Чим годують полуницю на початку весни

Перезимувавші кущики червоної ягідки необхідно підготувати до початку вегетаційного періоду. Їх просто необхідно підгодувати, щоб вони мали сили на рясне цвітіння і утворення зав’язі, а також на здійснення боротьби з різного роду шкідниками і несприятливими умовами. Не варто лити удобрювальний розчин в промерзлу землю — необхідно дочекатися, коли встановиться стабільна плюсова температура і вночі і вдень.

Читайте також: Як навесні обробити полуницю

Чим же підгодувати полуничні кущики на самому початку вегетації? Найбільше в цей період рослина потребує азоту. Кращими постачальниками цієї речовини визнані такі добрива:

• коров’як,
пташиний послід,
• сульфат амонію,
• нітроамофоска.

 

Чим обробити полуничник від шкідників на початку весни

Ранньою весною полуниці потрібна азотовмісна підгодівля

Нітроамофоски буде потрібно не більше 1 ст. л. на відро води. Коров’як розводять в пропорції 1:10. Можна приготувати такий розчин: 2 склянки коровяка на + 10 л води + 1 ст. л. сульфату амонію. У розчин можна також додати 1 ст. л. сульфату амонію. Курячий послід розводять в пропорції 1:12 і дають перебродити пару тижнів. До обраної вами підгодівлі необхідно близько літра на один кущ.

 

 

Важливо! Ранньою весною краще не використовувати для підгодівлі полуниці свіжий гній або курячий послід, так як таким чином можна обпекти її коріння. Краще використовувати тільки перепрілі екскременти домашніх тварин.

 чим підгодувати і обробити полуницю навесні.

Як боротися з хворобами та шкідниками полуниці весною

Найбільш ефективно від шкідників полуницю захищають хімічні препарати. Серед них можна особливо виділити Цезар і Таурус, а також біопрепарати Фитоверм і Акрофіт. Попередити розмноження в полуниці кліщів допоможе Карбофос, Енвідор і Каліпсо. Застосування засобів хімічної промисловості найбільш безпечне саме ранньою весною, так як за проміжок часу до збору врожаю встигнуть вийти всі отруйні залишки цих препаратів.

Як боротися з хворобами та шкідниками полуниці

Важливо! Обробляти полуницю при температурі нижче 18oС марно.

Інший ефективний спосіб знищити всіх перезимувалих комах і їх личинок, це облити кущі полуниці з лійки гарячою водою (60-65oС). Такий захід до того ж посприяє зміцненню кущів і активізації вегетативного процесу. Часто необхідність обробляти полуницю від шкідників хімікатами пропадає, якщо виконуються такі профілактичні заходи:

  • Видалення всіх висохшого листя і зіпсованих кущів. • Ретельне розпушування ґрунту (на глибину 7 см).
  • Деякі йдуть навіть на більш кардинальні заходи, знімаючи повністю верхній шар ґрунту.
  • Знищення всіх бур’янів.
  • Мульчування нетканим покривним матеріалом, хвоєю, тирсою або сухим гноєм.
  • Збір шкідників вручну. Це ефективно тільки при їх одиничному появі.

Чим обробити полуницю ранньою весною від хвороб

Чим обробити полуницю ранньою весною від хвороб Якщо ви боїтеся, що полуниця на вашій ділянці не зможе встояти перед хворобами, використовуйте фунгіциди. Не будь-який з них можна застосовувати ранньою весною. Але Хорус і Фалькон ефективні навіть при найнижчих плюсових температурах. За великим рахунком можна обійтися і без хімії, якщо вчасно підгодувати кущі, рихлити, мульчувати і зволожувати ґрунт і видаляти бур’яни. Словом, робити все можливе для підтримки полуниці в хорошому стані.

Від хвороб полуницю не доведеться обробляти препаратами, якщо буде забезпечений правильний догляд

Від хвороб полуницю не доведеться обробляти препаратами, якщо буде забезпечений правильний догляд.

Чим підгодувати полуницю ранньою весною і чим обробити — це актуальне питання для будь-якого дачника. Ця примхлива культура відбирає багато сил, але при правильному догляді рясно винагороджує.

Відео: Підживлення полуниці навесні — чим удобрювати клубнику

На цьому наш екскурс у світ догляду за полуницею закінчено, сподіваємося з нашою допомогою Ви дізналися, як здійснювати обробку та підгодівлю за полуницею навесні. Якщо Вам стаття сподобалася і була корисною, поділіться нею з вашими друзями за допомогою соц-мереж, кнопки під статтею. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику садівництво-кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним. Дякуємо за увагу і до нових зустрічей.

 

Весняна підгодівля та обробка полуниці від шкідників