Обшиваємо балкон самостійно – корисні поради майстрам

Обшивка балкону своїми руками: обираємо матеріали


Як та чим обшити балкон своїми руками - правильна обшивка балкона всередині і ззовні

 

Обшиваємо балкон самостійно – корисні поради майстрам

 

Зміст !

Як та чим обшити балкон своїми руками — правильна обшивка балкона всередині і ззовні. Чи можна в цьому випадку використовувати однакові матеріали. У статті надано рекомендації щодо використання різних матеріалів для обшивки внутрішньої частини балкона і зовнішньої сторони. Розглядається питання, чим краще обробити балкон — пластиком чи деревом. Багатьом будуть цікаві рекомендації фахівців.

Вимоги при обробці балкона з внутрішньої сторони

Обшиваємо балкон самостійно – корисні поради майстрам

Ми виділимо, мабуть, основні вимоги, які зустрічаються найчастіше:

 1. Довговічність. Не хочеться через кожні три роки робити косметичний ремонт. Бажано років 10 не повертатися до цього питання.
 2. Матеріали для обшивки внутрішньої сторони балкона повинні бути практичними: не вбирати, як губка, бруд і легко митися.
 3. Після облаштування балкона він не повинен перетворитися на кладовище використаних і непотрібних речей. Його призначення — розширення зони відпочинку для всіх членів сім’ї.
 4. Не на останньому місці стоїть привабливість внутрішнього простору нежитлової зони.
 5. Монтаж конструкцій повинен бути легким і доступним для самостійних робіт.
 6. Можливість оперативної заміни пошкодженої ділянки.

Часто на перше місце при виборі матеріалу ставлять його вартість. Виходячи з цього, обирають види обробки. Зібравши воєдино всі вимоги, до того, чим обшивають балкон всередині, ми розглянемо найбільш прийнятні способи монтажу.

Обшивка внутрішнього простору балкону деревом

Обшивка внутрішнього простору балкона деревом

У своїй більшості багато хто воліє використовувати екологічно чистий матеріал — деревину. Найбільш поширені матеріали цього класу — це вагонка і євровагонка. Балкон, обшитий деревом, — це привабливість, простота монтажу, практичність і ремонтопридатність.

Набирає популярності матеріал, що імітує брус, блок-хаус. Є приклади укриття внутрішнього нежитлового простору терасною або звичайною струганою дошкою. Придбана природна деревина повинна бути сухою. Інакше після монтажу її може повести, що неминуче призведе до переробки встановленої конструкції.

Обираючи той чи інший матеріал, потрібно пам’ятати, що є різниця в кріпленні. Так, для закріплення вагонки і її підвидів використовується замок шип-паз. Це відмінний варіант кріплення, що не залишає щілин. Використовуючи матеріал, про який йде мова, ми отримуємо довговічну конструкцію, здатну при правильному догляді прослужити не один десяток років.

Важливо один раз на три роки оновлювати захисне покриття матеріалу. Якщо ігнорувати цей процес, то деревина з часом втратить свою привабливість і навіть може зруйнуватися. Залежно від того, який тип матеріалу був задіяний, можна говорити про його практичність. Важливо обрати продукт, який вже покритий захисною плівкою від бруду. Це може бути лак або полімерний матеріал. В цьому випадку догляд за деревною конструкцією буде легким. Якщо захист відсутній, виникне проблема: може з’явитися бруд, який складно видалити.

використання дерева при конструюванні балкону

У плані привабливості далеко не кожен матеріал може скласти конкуренцію дереву. Розглядаючи деревину з точки зору монтажу, можна сказати, що процес займе мінімум часу, і робота вважається не складною. Необхідно на початковому етапі зібрати каркас (обрешітку), потім до нього прикріпити дощечки. Деревина та її складові вважаються придатними для подальшого ремонту. Конструкцію при необхідності легко розібрати і так само просто зібрати.

В регіонах, де деревина дорога, майстри віддають перевагу, як робочому матеріалу, вагонці або євроматеріалу. Але існують інші продукти, які підходять для внутрішнього облаштування нежитлової зони.

Використання пластика для обшивки внутрішньої частини балкона

Використання пластика для обшивки внутрішньої частини балкона

Розмірковуючи над тим, чим обшити балкон всередині, зверніть увагу на пластикові панелі ПХВ, які в широкому асортименті представлені в торговельній мережі. Вони виробляються різної ширини і стикуються як вагонка: використовується аналогічний тип замка. У пластикових панелей немає шва. Споживачеві представлений широкий вибір колірної гами і малюнка. Говорячи про вимоги, що пред’являються до цього матеріалу, потрібно відзначити його довговічність. Експлуатаційний термін ПХВ становить від 8 до 10 років. За ним легко доглядати. Досить помити водою з мильним розчином і протерти губкою або ганчіркою. При оздобленні пластиковим матеріалом, балкон буде виглядати завжди привабливо, оформлення може бути в будь-якому стилі і різноманітному кольорі.

Збірка конструкції нескладна, аналогічна кріпленню вагонки. Встановлюється каркас, до якого прибиваються панелі. При заміні однієї з ділянок проблем не буде. Діє та сама схема заміни, що і з вагонкою.

Радимо прочитати: Як утеплити балкон своїми руками: покрокові фото та інструкції

 

 

Необхідно запастися ремонтним комплектом. Якщо купувати новий матеріал, то може з’явитися невідповідність кольору. Фахівці рекомендують не викидати пластик після ремонту, а залишити певний запас для заміни проблемної ділянки в майбутньому. У вагонки є один істотний недолік: її легко можна проломити.

Однозначної відповіді на питання, що краще для балкона МДФ або ПХВ не існує. Якщо фінанси дозволяють, а натуральний матеріал для вас більш привабливий, можна зупинити свій вибір на вагонку. При бажанні отримати обережну обшивку і затратити мінімум коштів і часу.

Існує кілька видів панелей, виготовлених з МДФ (деревоволокнистих плит). Це плоскі конструкції, покриті полімером, рельєфні елементи з нанесеним малюнком і панелі зі шпоном з дерева.

Використання пластика для обшивки внутрішньої частини балкона

МДФ, як матеріал для обшивки балкона всередині, має низку позитивних властивостей:

 • простота монтажу;
 • легкість в обслуговуванні;
 • для облаштування немає необхідності в попередній підготовці;
 • при бажанні балкон можна утеплити, проклавши під конструкцію теплоізоляційний матеріал;
 • великий вибір фактури і колірної гами.

До недоліків можна віднести малу опірність матеріалу до вологи. Тому обшивати нежитлову зону МДФ можна, якщо вона опалюється.

Чим обшити балкон: сучасний матеріал гіпсокартон

Чим обшити балкон: сучасний матеріал гіпсокартон

В останні роки стало традицією використовувати гіпсокартон не тільки для ремонту всередині житлового приміщення, а й облаштовувати нежитлові зони.

Робота з цим матеріалом для вирівнювання стін має на увазі «мокрий процес» і фінішну обробку (штукатурка), яка не у всіх виходить якісною. Існує ряд вимог при обробці, до яких відноситься:

 1. Довговічність. Конструкція може простояти від 7 до 10 років. Важливим є питання ідеально рівної поверхні при використанні гіпсокартону. Цікаво, що можна регулярно міняти колір готового продукту, періодично його фарбувати. Багато хто вважає це недоліком.
 2. Практичність. Фарбу високої якості можна періодично протирати вологою губкою.
 3. Привабливість. Обшивка балкона гіпсокартоном — це середній рівень ремонту. За допомогою гіпсокартону можна створювати цікавий і неповторний дизайн і/або абсолютно нейтральну поверхню: в залежності від вашого бажання.
 4. Легкість установки. Конструкція легко монтується: прийом каркасної основи. Єдине, що затягує процес — це обштукатурювання робочої поверхні.
 5. Декілька слів про можливість ремонту. Ремонт не такий простий, як при використанні раніше описаних матеріалів. Доведеться оновлену частину перефарбовувати. Але все можна виправить при бажанні і наявності матеріалу.

Використання керамічної плитки для облаштування внутрішньої частини нежитлової зони балкону

Використання керамічної плитки для облаштування внутрішньої частини нежитлової зони

Чим облицювати балкон зсередини? Багато хто віддає перевагу облицювальній плитці, вважаючи її надійним і довговічним матеріалом. З цим важко не погодитися. Важливо, що плитку можна укладати в опалювальній і не опалювальній зоні.

При виборі облицювальної плитки для балкону звертайте увагу на її тип. Це може бути звичайний, або морозостійкий продукт.

До позитивних властивостей облицювальної плитки відносяться:

 1. стабільна стійкість до вологи і перепадів t;
 2. широкий вибір текстур і колірної гами;
 3. пожежобезпечний матеріал;
 4. до нього немає претензій в плані екології.

декоративна плитка на балконі

У плані недоліків можна говорити про високу вартість. Тому плитка, здебільшого, йде для обробки підлоги нежитлової зони, рідше нею облицьовують стіни, які необхідно попередньо підготувати.

Чим обшити балкон з внутрішньої сторони, які матеріали ще підходять? Як варіант можна використовувати сендвіч-панелі.

Використання сендвіч-панелей для внутрішньої обробки балкона

Використання сендвіч-панелей для внутрішньої обробки балкона

Облаштовуючи лоджію і/або балкон, зустрічаються варіанти використання в якості оздоблювального матеріалу сендвіч-панелей. Це конструкція, що складається з двох панелей ПХВ, між якими розташовується теплоізоляційний шар. Можна виділити ряд позитивних властивостей:

 1. високі теплоізоляційні якості;
 2. стійкість до пошкоджень: механічний вплив;
 3. продукт відмінно справляється з вологою і стійкий до перепадів t;
 4. під прямими променями сонця панелі не вигорають.

Є й недоліки, про які необхідно говорити і враховувати:

 1. висока ціна матеріалу;
 2. проблеми з монтажем на обмеженому просторі, адже розміри сендвіч-панелей 3х1,5 метра.

Інші матеріали для облаштування балкону

Інші матеріали для облаштування балкону

Сьогодні багатьох приваблює екзотика. Балкони обшиваються бамбуком, пробкою, рогожею.

В облаштуванні можна застосовувати плетінку. Але використання зазначених матеріалів пов’язано з вирівнюванням стін штукатуркою. А це мокрота, бруд, які не всім до душі. Але без цього не обійтися. Коли поверхня рівна і суха, на неї садять елементи оздоблення, використовуючи для цього клей.

використання бамбуку для декорування балкону

Оформлення нежитлової зони бамбуком або корковим матеріалом можна вважати нетрадиційним рішенням для більшості наших регіонів. Зате, в закінченому вигляді, балкон виглядає на всі 100%: це краса і не шаблонність прийнятого рішення.

Розібравшись, чим обшити балкон всередині, і які матеріали для цього найбільш підходящі, можна перейти до питання про роботи із зовнішнього боку.

Чим обшити балкон із зовнішнього боку власноруч

Чим обшити балкон із зовнішнього боку

Чим краще обшити балкон ззовні, які матеріали традиційно використовуються? Сьогодні для облицювання балкона з зовнішньої сторони активно використовуються панелі сайдинга. Матеріал вважається міцним і швидко монтується. Ним нерідко обробляють нежитлову зону всередині. Він актуальний для відкритих просторів і неопалювальних зон. Чим приваблює вініловий сайдинг, які позитивні якості продукту можна виділити? Це:

 1. Можливість активного протистояння будь-яким видам негативних атмосферних впливів.
 2. Існує широка гама всіляких відтінків і комбінацій.
 3. Відсутність претензій в плані екології.
 4. Конструкцію додатково можна утеплювати.
 5. З цим матеріалом можна працювати цілий рік. Немає обмежень і окремих рекомендацій для його монтажу.
 6. Технологія обшивки дуже проста.
 7. У готової конструкції пошкоджені елементи легко замінити.

Важливо, що у матеріалу практично немає мінусів. Єдине, на що необхідно звернути увагу — це на високу вартість робочого матеріалу. І можливість його заміни більш дешевим варіантом: пластиковими панелями.

Обробка фасаду балкону деревом

Обробка фасаду балкону деревом

Будинки можна будувати з дерева, так чому не використовувати цей матеріал для обробки фасаду балкона? Фасад буде виглядати привабливо, але слід знати, що деревина вимагає регулярного догляду. Інакше через деякий час блиск зникне.

Залишиться тільки непрезентабельний вигляд. Тому при монтажі деревину слід обробляти антисептиком й іншими складами для зовнішніх робіт. Обробка дерев’яних конструкцій виконується безпосередньо перед монтажем. Важливо особливу увагу приділити обробці торців відпиляних дощок.

Чим обшити балкон, якщо він не засклений

Чим обшити балкон, якщо він не засклений?

Одразу обмовимося, що незасклена частина піддається таким же негативним впливам, як і фасад будівлі. Тому, при виборі матеріалу, необхідно орієнтуватися на матеріали, які традиційно використовуються для зовнішньої обробки будинку. Це може бути:

 1. Вініловий сайдинг, цокольний або металевий варіант.
 2. Часто використовується оздоблювальний декоративний камінь.
 3. Існують варіанти обробки керамікою або гранітом.
 4. Використовується традиційний варіант: штукатурка по зовнішній частині будівлі.
 5. Багатьох приваблює обробка фасаду екологічно чистим продуктом — деревом.
 6. Можна ззовні і всередині обшити балкон керамічною морозостійкою плиткою.

Сьогодні в моді полікарбонат, який в поєднанні з кованою огорожею балкона виглядає багато і привабливо. На такому балконі потрібно завжди підтримувати ідеальний порядок.

Матеріали, якими обшивають стелю і підлогу балкона

Матеріали, якими обшивають стелю балкона

Прийнято вважати найбільш прийнятним варіантом використання того матеріалу, яким облицьовані стіни. Можна стелю зробити з гіпсакартону. Потрібно розуміти, що мова йде про засклену частину нежитлової зони. Якщо лоджія або балкон не засклені, то найчастіше стелю обшивають сайдингом. Його привабливість полягає в низькій ціні і простоті монтажу. Розглядаючи варіанти підлогового покриття, конкретних рекомендацій не існує.

Це може бути традиційна деревина, плитка. Сьогодні багато хто, задаючись питанням про те, чим закрити низ балкона, все частіше використовують керамограніт. Матеріал міцний, легко монтується. Обробка не займає багато часу і сил. Все залежить від смаку клієнта, його бажання і фінансових можливостей.

Тепер ви знаєте, як недорого обробити балкон із зовнішнього боку, а також всередині і отримати при цьому якісний кінцевий результат.

Матеріали, якими обшивають підлогу балкона

Отже, облаштування балкона можна розділити на дві складові:

 • внутрішні роботи;
 • облаштування зовнішнього боку балкона.

Ми розібралися, чим краще обробити балкон: пластиком або деревом. З’ясували відмінності обробки МДФ від ПХВ. Потрібно розуміти, що описані варіанти — це тільки невелика частина використовуваних матеріалів. Тому у нас є широке поле діяльності, де можна комбінувати і створювати власний стиль.

Відео: Чим обшити балкон — правила вибору матеріалів

На цьому наша стаття про те, чим обшити балкон ззовні і всередині своїми руками підійшла до кінця. Ще більше корисних порад по правильній обшивці балкону власноруч ви можете прочитати на нашому сайті. Нехай щастить і до нових зустрічей!

 

Обшиваємо балкон самостійно – корисні поради майстрам