Будуємо дачні будинки з туалетом і душем — поради, фото та відео

Як зробити дачний будинок своїми руками - корисні поради


Дачний будинок з туалетом і душем

 

Будуємо дачні будинки з туалетом і душем  - поради, фото та відео

 

Ще на етапі будівництва дачі людина усвідомлює, що потрібно побудувати ще і побутовий дачний будинок. На кожній дачній ділянці потрібен комфорт. Якраз двокімнатний побутовий будинок з туалетом і душем допоможе вирішити цю проблему. Ви зможете повноцінно виспатися, створити робочий кабінет, а також керувати з нього роботами, пов’язаними зі зведенням основного дачного будинку.

Матеріали для створення дачних будинків

Після того, як ви переїдете в основний будинок, то будиночок на дачі все одно буде використовуватися. Як правило, в ній потім зберігаються дачні інструменти, або просто приміщення обладнується під майстерню. Якщо ж приміщення побудовано якісно, то в подальшому його можна переобладнати під гостьовий будинок.

Крім того зазначимо, що сьогодні можна недорого купити дачний будиночок. Серед компаній, які поставляють на ринок даний «товар», можна відзначити, що їх найпопулярнішими будинками є «времянки» і блоки тривалої експлуатації. Так, времянки порівняно недорогі. Їх створюють з дерев’яного бруса, а також з ДСП (обшивка). У цих дачних будинках будуть тільки найнеобхідніші предмети. Однак недоліком дерев’яного будинка є одноразовий монтаж.

Матеріали для створення дачних будинків

Після того, як фахівці один раз встановлять на дачній ділянці будинок, потім його не можна буде пересунути, віддати іншій людині на користування. Дерев’яні конструкції досить крихкі і не переносять транспортування, тому їх збирання відбувається прямо на ділянці.

Інша річ — поставити стаціонарний будинок з металевим каркасом. Основа буде міцною, а процес доставки — легким. Будову з металу можна занурити на спеціальну платформу і перевезти на нове місце. Крім того, можна здавати в оренду в інші компанії.

Порада! Навіть якщо ви самі будете користуватися таким будинком на дачі, все одно краще віддавати перевагу саме металевим конструкціям. Справа в тому, що нею можна користуватися до 20 років.

Також, якщо Ви вирішите купити дачний будиночок або побутівку, можна звернути увагу на конструкції, які створюються з контейнерів. Вони досить міцні і переносять будь-які транспортування, до того ж з них виходять дуже оригінальні дачні споруди.

Розміри дачних і побутових будинків

В основному дачні будинки проектуються таким чином, щоб їх можна було поставити на транспортувальну платформу. Отже, довжина конструкції не буде більше 7 метрів, а ширина — 2,3 метра. Тому за площею виділяють такі типи будиночків:

  • мінімалістські — 3 на 2 метри, 4 на 2,3 метра. Це найдешевший варіант. При бажанні такий будиночок потім можна переобладнати під підсобне приміщення, в господарський блок, сховище для інвентарю, сторожку охоронця. В інтернеті можна знайти фотографії мінімалістських дачних будинків;
  • середні: 5 на 2,3 метра, 6 на 2,3 метра. Це найпопулярніші типи конструкцій. На етапі будівництва основного будинку можна використовувати їх як господарський блок або тимчасове житло для будівельної бригади, яка складається з шести чоловік. Після закінчення будівництва такий будиночок можна бути переобладнати в приміщення, де періодично буде проводитися прийом гостей. Крім того, в такому приміщенні, де є туалет і душ, можна жити самому;
  • комфортні дачні будинки — 7 на 2,3 метра, 8 на 2,3 метра. Даний варіант — це оптимальне рішення для гостьового будиночка. Незважаючи на те, що площа порівняно невелика,існує безліч видів планування простору. Можна замовити такий побутовий будиночок, який буде зручним для кожного жителя вашої родини.

На ринку можна знайти зовсім маленькі будови, в яких не більше однієї кімнати розміром до трьох метрів в довжину. Однак такі розміри приміщення обмежують сферу їх застосування. Тому тут можна тільки встановити господарський блок або садовий інвентар.

Відео добірка: Красиві дачні будинки своїми руками

Планування побутового будинка

У дачних побутових будинках може бути одна окрема або кілька кімнат. Як правило, це дві кімнати. В комфортних моделях дачних будинків є туалет, душ, об’єднаний санвузол. Перш за все, вибір такої конструкції повинен проводитися на підставі наявного простору на ділянці, а також від потреб членів сім’ї.

Однокімнатний дачний будинок з туалетом

Планування однокімнатного будинку для дачі з туалетом всередині

Однокімнатні побутові будинки для дачі

Зазвичай у людей виникає багато суперечок щодо планування простору будиночка. Планування тут обмежується простором. Отже, в блок 3 на 2,3 метра не може йти мови про перегородки. Якщо ж площі більше, то тут можна зробити перегородку. Так, в одній частині можна зберігати інструменти, в іншій — спати. Сучасні і комфортабельні дачні будиночки мають навіть веранду, невеликий ганок і душ з туалетом.

Якщо вам потрібна така споруда, в якій плануєте проживати цілий рік, тоді необхідно віддати перевагу дачному будинку з верандою. Якщо блок з тамбуром, то взимку в ньому не буде холодно. Однак верандою можна насолоджуватися тільки в теплу пору року.

Порада! Якщо ж дачний будинок буде використовуватися круглий рік,то краще створити внутрішній санвузол, а господарський блок — із зовнішнім входом.

Відео: Будівля дерев’яного дачного будинку зі складанням на ділянці

 

 

Двокімнатний дачний будинок з туалетом і душем

Якщо вам потрібно буде і далі, після створення основного будинка на дачній ділянці, проживати в побутовому будинку, то найкращий варіант — купити двокімнатну будову. Тут перевага полягає в тому, що ви отримаєте два приміщення, в яких будуть вікна, а також електрика. Так, одна кімната може бути обладнана під кабінет, а інша — для ночівлі. Крім того, ви зможете планувати приміщення, виставляти його так, щоб був певний вид з вікна.

Отже, назвемо такі дачні двокімнатні комплекси:

  1. дачний будинок на дві кімнати з господарським блоком;
  2. дачний будинок на дві кімнати з входом в санвузол зовні;
  3. дачний будинок на дві кімнати з ганком або господарський блок — із зовнішнім входом.

Двокімнатний дачний будинок з туалетом і душем

Типовим плануванням в двокімнатних дачних будинків вважається сорочечка. Вхід в такий будинок знаходиться з довгої сторони блоку. Як правило, саме такі будови можна знайти в каталогах. Зайшовши в тамбур сорочечки, ви побачите з боків дві кімнати, а також санвузол між ними. Створюються також дачні будинки, в яких господарський блок знаходиться в одній з кімнат, а вхід в нього — з вулиці. Зазначимо, що і такий проект має право на існування. Але практика показує, що санвузол у такому випадку прогрівається не достатньо взимку.

Третій варіант сорочечки — дачні будинки з двома кімнатами, верандою або ганком. З невеликого майданчика є входи у всі приміщення: так, два входи — в кімнати і два входи — в господарський блок. Між собою приміщення не з’єднані. Отже, найкращий варіант для дачі — це будиночок з двома кімнатами, душем і туалетом всередині. Розташування в майбутньому будинку потрібних приміщень проектанти залишають на смак господаря.

Навіть невеликий будиночок для дачі може бути красивим і привабливим в естетичному плані. Проаналізуємо, які матеріали використовуються для обробки подібної споруди.

типове планування в двокімнатних дачних будинках

Читайте також: Як вибрати ландшафтний дизайн дачної ділянки

Зовнішня обшивка житлових дачних будинків

Якщо ви обираєте двокімнатний дачний будинок, то потрібно подбати про те, щоб він був красивим не тільки всередині, а й зовні. Найпростіше дачний будинок обшити профільним листом. Однак не всі вважають за краще такий варіант з огляду на його не естетичний вид.

Якщо ж дачний будинок буде не просто сховищем інструментів і приміщенням для сторожа, то потрібно використовувати вагонку. Стандартна вагонка — класу С. Цей матеріал універсальний, адже він не важкий, доступний і легко обробляється.

Зовнішня обшивка житлових дачних будинків

Дуже часто естетична сторона — вкрай важлива. Припустимо, що основний будинок зроблений з бруса. У даній ситуації дачний будиночок і будинок повинні виглядати як комплекс, а не як два різних приміщення. Тому доречно використовувати блок хаус — імітація колод. Незважаючи на те, що така обробка коштує дорожче, зате прослужить вона набагато довше.

Люксовим варіантом вважається імітація клеєного бруса. Для цього використовується вагонка високої якості і класу. Обшивка даного роду буде не тільки виглядати естетично привабливо, але і прослужить максимально довго.

зовнішнє оздоблення дачного будинку

Внутрішнє оздоблення дачного будинку

Найпростіше і недорого використовувати оргаліт для внутрішньої обробки будиночка. Як правило, даний матеріал використовується для обробки складських приміщень, майстерень. Але там, де ви будете проживати, найкраще використовувати вагонку. Хоча вона і коштує дорожче, зате вид — прекрасний. Вагонка дозволить уникнути скупчення конденсату на стінах.

Порада! Для того щоб дачний будинок прослужив якомога довше, потрібно обробляти його і з зовнішньої сторони. До речі, при покупці, компанії можуть запропонувати вам обробку антисептиком.

Внутрішнє оздоблення дачного будинку

Це дозволить захистити дерево від гниття, від шкідників. Ви можете і самі купити просочення, а потім своїми руками обробити поверхні.

Як теплоізолювати дачний будинок

Для того, щоб двокімнатний дачний будинок можна було використовувати не тільки влітку, а й взимку, необхідно створити якісне утеплення будівлі. Стеля і стіни утеплюються мінеральною ватою. Для того, щоб підлога була теплою, потрібно додати в її основу ізоляційний матеріал, мембранний настил або утеплювач.

Стабільна температура в дачному будиночку досягається за рахунок якісних вікон. Не варто використовувати конструкції з однією рамою. Найкращий варіант — двостулкові вікна. Стандартні двері найкраще прибрати і встановити поліпшені конструкції теплозберігаючого типу. Якщо ж є веранда, то вона повинна бути закритою.

Як теплоізолювати дачний будинок

Крім того, для створення якісного утеплення потрібно захистити санвузол від холоду. Всі роботи проводяться своїми руками. Так, в стандартних дачних будинках присутній туалет і душ. Отже, в туалеті і душі є стільчак і душовий піддон. Між двома блоками встановлюється перегородка, якщо вам не вистачає місця.

Порада! Перегородка між туалетом і душем можна створити за допомогою екрану з оргскла або пластику.

Є деякі моделі житлових дачних будинків, в яких присутнє в санвузлі вікно. Як правило, воно невеликих розмірів і розташовується під стелею. Якщо ви хочете, щоб в приміщенні було завжди світло, потрібно створити штучне освітлення. Пам’ятайте, що вікно — це не тільки джерело світла, але і джерело холодного повітря.

теплоізоляція дачного будинку

Недорогі дачні будинки під ключ зі складанням на ділянці

Не кожен дачник може самостійно зробити дачний будинок на ділянці. Як правило, просто не вистачає часу. Найкращий варіант — звернутися в спеціалізовану компанію, яка допоможе підібрати якісний дачний будинок. Для того щоб вам було зручно, виробники придумали сайти, на яких можна дивитися продукцію, знайомитися з її характеристиками.

Компанії пропонують послуги, згідно з якими будиночки збираються, доставляються на ділянку. Іноді у вартість закладаються послуги транспортування і монтажу будівлі. Дуже багато людей користується популярними знижками на дачні будинки в теплу пору року.

Отже, за невелику дачний будинок 3 на 2,3 метра доведеться віддати приблизно 5-6 тисяч гривень. Якщо замовити конструкцію 6 на 2,3 метра, то доведеться витратити 8-10 тисяч гривень. Для дачного будинка з бруса потрібно виділяти 15 тисяч гривень як мінімум. Найдорожчою вважається дачний будиночок з ганком, з усіма зручностями — приблизно 40 тисяч гривень.

Відео: Простий дачний будинок своїми руками на ділянці

  Дачні будиночки, побутівки і хозблоки  своїми руками

Як правило, люди замовляють нестандартні дачні будинки. Вони привозяться на ділянку в розібраному стані. Зібрати конструкцію своїми руками реально. Постачальники і самі раді тому, що ви звільните їх від роботи. Збірку своїми руками обирають тоді, коли в цілісному вигляді підвести на ділянку конструкцію неможливо.

Як правило, якщо ви замовляєте монтаж будиночка у фахівців, то робота триває приблизно три дні і вартість її складає до 25 відсотків від вартості самої будівлі. Однак самостійно збирати конструкцію потрібно тільки тоді, коли у вас є навички будівельника або хоча б упевненість у власних силах.

Дачні будинки з контейнерів, фото планування і зовнішнього вигляду

Фото дачних будинківі з контейнерів

Фото дачних будинківі з контейнерів

Жилі будинки для дачі

Жилі будинки для дачі

Повноцінні жилі будиночки з утепленими стінами для дачі

Повноцінні жилі будиночки з утепленими стінами для дачі

Інтер'єр будиночка з контейнера

Інтер'єр дачного будинка з контейнера

Інтер’єр будиночка з контейнера

Побутовий будинок своїми руками з металевого контейнера

Побутовий будинок своїми руками з металевого контейнера

Отже, двокімнатний дачний будинок на дачі може бути повноцінним житлом. Для того, щоб все було саме так, потрібно правильно визначитися з плануванням, щоб усунути втрати тепла, зробити комфортним перебування в туалеті та душі на дачі. Заощадити кошти на покупці дачного будинка можна тільки в тому випадку, якщо обирати конструкцію, яка буде зручна всім членам вашої родини (якщо ви будете проживати постійно в такому будиночку). Крім того, кошти також економляться на самостійній збірці конструкції.

Бажаємо вам вдалого облаштування вашої дачної діланки. Більше статтей ви можете прочитати на нашому сайті у рубриці все для дачі. До нових зустрічей!

 

Будуємо дачні будинки з туалетом і душем  - поради, фото та відео