Дачний календар: садові роботи в червні на дачі за місячним календарем

Календар садово-городніх робіт на червень місяць


Садові роботи в червні для дачників - календар садово-городніх робіт на червень місяць

 

Дачний календар: садові роботи в червні на дачі за місячним календарем

 

Якщо на городі на початку літа робота кипить, то в саду червень може здатися дуже спокійним місяцем. Але це не так. Хоча масове цвітіння закінчилося, весняна обрізка та обробка рослин від шкідників давно позаду, спочивати на лаврах і чекати врожаю садівникові ще рано! Як би йому не хотілося спокійно поспостерігати, як наливаються плоди, і піднімається над кронами молодий приріст, для дозвільного відпочинку немає ні хвилини.

У червні настає час:

  • боротьби з комахами і поширеними хворобами рослин;
  • поливів і підгодівлі плодових культур;
  • живцювання чагарників і дерев для отримання осіннього посадкового матеріалу.

Уваги дачника вимагають проведені навесні щеплення, а також рослини, які постраждали від підступних заморозків.

Догляд за плодовими деревами та чагарниками в червні

Догляд за плодовими деревами та чагарниками в червні

Коли розкривається все листя, і обпадають квіти, на кісточкових культурах, краще, ніж ранньою весною, видно сухі гілки. Не чекаючи осені і не провокуючи розмноження шкідників, слід видалити до живої деревини. Сильно уражені гілки випилюють «на кільце». Після санітарної обрізки місця спилів і зрізів обробляють садовим варом.

Рекомендуємо переглянути: Як облаштувати красиву клумбу на дачі в червні місяці 

Вже по-літньому гаряче сонце швидко висушує землю. Щоб у другій половині літа і восени сад забезпечив дачника урожаєм, дерева і чагарники з перших днів червня потрібно регулярно і рясно поливати. Всього за сезон вегетації поливи влаштовують не менше 4 разів, в жаркі посушливі періоди і на піщаних ґрунтах потреба у волозі сильно зростає.

Догляд за плодовими деревами в червні

 

 

Залежно від грунту, на метр площі під плодовими деревами виливають від 4 до 7 відер води. Це дозволяє повністю промочити кореневу систему, що залягає у різних видів на глибині від 20 до 80 см. Загальмувати випаровування і втрату цінної для наливаються плодів вологи допомагає мульчування пристовбурних кіл, полив в свердловину або застосування систем крапельного поливу. Плодові чагарники, швидше відгукуються на дефіцит вологи, в червні поливають двічі:

  • в перші дні місяця, коли починається ріст зав’язей і рослини дають яскравий зелений приріст;
  • через 2-3 тижні, під час фарбування плодів і їх інтенсивного наливу.

Як доглядати за плодовими деревами та чагарниками в червні

При цьому не можна забувати про прополюванні пристовбурних кіл. Тепло і вода пробуджують до життя безліч бур’янів, боротьба з якими в саду — важлива частина роботи в червні. Видалення небажаних постояльців і розпушування грунту поєднують з підживленням азотними і калійними добривами. Після цвітіння добре використовувати:

  • настій 1 частини гною на 10 частин води;
  • розчин з 1 літра пташиного посліду в 20 літрах води.

На початковій стадії розвитку плодів проводять видалення слабкої, пошкодженої зав’язі, продумують і встановлюють, якщо це потрібно, підпірки під найбільш навантажені гілки дерев.

Розмноження плодових культур живцюванням в червні

Розмноження плодових культур живцюванням в червні

Роботи в червні спрямовані не тільки на отримання врожаю в цьому році, але і на закладку майбутнього саду. Початок літа — найзручніший час для розмноження живцюванням і відводками таких плодових культур, як агрус і смородина, чорноплідна горобина, ірга, слива, обліпиха і багато інших видів.

Посадковий матеріал від чагарників з низьким розташуванням гілок можна отримати за допомогою відводків. Для цього сильні пагони нахиляють і закріплюють в пухкому грунті. Щоб прискорити процес утворення коріння в місці присипки на корі роблять кілька поперечних надрізів. У червні садівникові потрібно підгорнути місця укорінення, прополоти, полити і розпушити грунт.

як розмножувати плодові дерева

Для плодових дерев і сильнорослих культур зручніше скористатися зеленими живцями з 4-5 здоровими пагонами. Оброблений стимулятором кореноутворення посадковий матеріал прикопують в парнику. В якості грунту для вкорінення краще взяти промитий річковий пісок, змішаний з торфом.При підвищеній температурі і вологості, але не під прямими сонячними променями, через 1,5-2 місяці живці проростають і готові до висадки на постійне місце або щеплення.

Перші червневі ягоди для вирощування

Червень — час цвітіння, плодоношення і розмноження улюбленої багатьма всими садової суниці, жимолості і ранньої малини. Щоб рослини дали щедрий урожай, їх необхідно забезпечити вологою і харчуванням, захистити від шкідників і хвороб. Під кущами суниці розстеляють мульчу або замінюючий її матеріал, для отримання великої ягоди обрізають вуса з дочірніми розетками, які можна використовувати для закладки нової плантації. Щоб уберегти ягідники від борошнистої роси, поливати їх слід вранці. В цьому випадку у спор грибка буде менше шансів закріпитися і викликати хворобу.

Червневі роботи в саду за місячним календарем — відео

Крім цього, садові роботи в червні для дачників передбачають обробку саду від шкідників, серед яких не тільки ті, що псують довгоочікувані яблука, сливи та груші, але і не менш небезпечні попелиці, що приваблюють їх в сад мурахи, всілякі листовійки. Яблуні та груші, особливо в прохолодну вологу погоду обробляють від парші та грибкових хвороб.

На цьому наша стаття «Садові роботи в червні для дачників — календар садово-городніх робіт на червень місяць» підійшла до кінця. Сподіваємося, що за допомогою наших порад ваш сад буде найкращим.

 

Дачний календар: садові роботи в червні на дачі за місячним календарем