Які декоративні сорти гарбуза посадити на дачній ділянці

Як виростити декоративний гарбуз на дачі


Декоративні сорти гарбуза

 

Які декоративні сорти гарбуза посадити на дачній ділянці

 

Декоративний гарбуз прекрасно підходить для прикраси дачної ділянки, надаючи їй оригінальності і яскравих фарб. Рослина дуже різноманітна за кольором, розміром і формою. Її плоди — хороший матеріал для різних виробів з дітьми, прикрас дачі і будинку. Елементом декору можуть служити як самі гарбузи, так і вироби з них (свічники, шкатулки, різноманітні композиції). Незважаючи на те, що декоративні гарбузи, також як і звичайні сорти, відносяться до баштанних культур, вони добре ростуть у висоту, піднімаючись по опорах. Тема цієї статті — декоративні сорти гарбуза з фото і описом. З неї ви дізнаєтеся, які рослини використовувати для декорування території і як їх вирощувати.

Декоративні сорти гарбуза з фото

Декоративні сорти гарбуза з фото та описом

Декоративні сорти гарбуза та їх опис з фото

Як культура, декоративний гарбуз відомий з давніх-давен. Декоративний гарбуз називають пляшковим або посудним, в залежності від його форми. У Стародавньому Римі з плодів гарбуза виготовляли різні ємності, і навіть бочки для вина. У Стародавньому Китаї декоративний гарбуз вважався королевою рослин. Його спеціально культивували в садах імператорів, для виготовлення чаш. Такі чаші застосовувалися для сервірування столів на званих обідах. В Африці, до сих пір, з добре просушених плодів гарбуза виготовляють посуд і всім відомий африканський там-там. А також вирізують з неї сувеніри — табакерки, прикраси.

Які декоративні сорти гарбуза посадити на дачній ділянці

Вирощувати декоративний гарбуз, можна з насіння, саджаючи його відразу в ґрунт, що більше підходить для теплих регіонів. А можна і розсадою — в місцевостях з холодним кліматом. В даний час виведено безліч видів декоративного гарбуза.

Читайте також: Види, різновиди і сорти гарбуза

  • У сорту «Корона» плоди за формою нагадують зірочки. У них різне забарвлення (жовте, зелене, помаранчеве, смугасте) і невеликий розмір. Сорт висаджують ближче до кінця квітня — на початку травня, з середини червня з’являється колір, з липня починається дозрівання тиковок. У жовтні їх можна збирати. Даний сорт підходить для прикраси зовнішніх стін будинків, альтанок.

 

 

Декоративний сорт гарбуза "Корона"

  • Бородавчастий декоративний гарбуз. Плоди цього сорту відрізняються за кольором, розміром і по своїй конфігурації. Гарбузи бувають грушоподібними, можуть бути формою як пляшка, зірка, овал, коло. Плоди виростають різного кольору (зелений, білий, жовтий, помаранчевий) або плямисті і смугасті. Виправдовуючи свою назву, поверхня таких гарбузів покрита нерівностями (різні вузлики, шишечки), які виглядають як бородавки.

Бородавчастий гарбуз

  • Гарбуз «Грибок» або колода (чалмовидна). Даний сорт — відноситься до великоплідних видів гарбуза. Головна відмінність гарбуза цього сорту — його форма складається з двох частин (але насправді — одна). У одних тиковок низ менше верхньої частини (це «грибок»), у інших, навпаки, верх більше ніж нижня частина — це «колода».

Гарбуз «Грибок»

  • Декоративний сорт гарбуза «Апельсинка». Своїм кольором (помаранчевий) і формою плоди схожі, одночасно, і на апельсин, і на мандарин. Невеликі тиковки (до 300 грам) дуже красиво виглядають на тлі густого зеленого листя.

Декоративний сорт гарбуза Апельсинка

  • Гарбуз грушоподібний. Овочі нагадують грушу — велику, гладку і жовту. Пофарбовані тиковки сорти «Kleine Birne Bicolor» в два кольори, які мають чітку межу, або можуть бути смугастими — сорт «Kleine Bicolor».

Гарбуз грушоподібний

  • Декоративні гарбузи сортів «Jack-be-little» і «Baby Boo» дуже схожі зовні. Мають невеликі плоди вагою не більше 200 грам. Тільки плоди першого сорту мають помаранчевий колір і форму звичайного гарбуза, а плоди другого сорту — білого кольору і нагадують собою головку часнику. Гарбузи можна вживати при приготуванні їжі.

Декоративні гарбузики сортів «Jack-be-little» і «Baby Boo»

Читайте також: Зберігання гарбузів

  • Сорт «Sweet Dumplinq». Плоди цього сорту не тільки красиво виглядають як декор (мають біле забарвлення з зеленими або помаранчевими смугами), але і послужать прикрасою столу, так як у них солодка м’якоть з фруктовим ароматом.

Декоративний гарбуз Сорт «Sweet Dumplinq»

  • Сорти «Брязкальце», «Сюрприз» продаються в магазинах як суміш насіння. Посадивши насіння з одного пакетика можна отримати різноманітні тиковки на одній грядці.

Декоративні сорти гарбуза Сорти «Брязкальце», «Сюрприз»

Для того щоб, виростити гарні тиковки потрібен родючий, пухкий ґрунт. Необхідно забезпечити хороший полив і підгодівлю органічними добривами. Під посадку, краще вибирати сонячні відкриті майданчики.

Корисне відео: Як виростити декоративний гарбуз

Декоративні сорти гарбуза з фото і описом допоможуть вам вибрати найбільш підходящий варіант для себе. Радимо переглянути інші статті на нашому сайті в рубриці город. До наступних зустрічей, шановні читачі!

 

Які декоративні сорти гарбуза посадити на дачній ділянці