Які декоративні сорти гарбуза посадити на дачній ділянці

Як виростити декоративний гарбуз на дачі

Декоративні сорти гарбуза

Декоративний гарбуз прекрасно підходить для прикраси дачної ділянки, надаючи їй оригінальності і яскравих фарб. Рослина дуже різноманітна за кольором, розміром і формою. Її плоди — хороший матеріал для різних виробів з дітьми, прикрас дачі і будинку. Елементом декору можуть служити як самі гарбузи, так і вироби з них (свічники, шкатулки, різноманітні композиції). Незважаючи на те, що декоративні гарбузи, також як і звичайні сорти, відносяться до баштанних культур, вони добре ростуть у висоту, піднімаючись по опорах. Тема цієї статті — декоративні сорти гарбуза з фото і описом. З неї ви дізнаєтеся, які рослини використовувати для декорування території і як їх вирощувати.

Декоративні сорти гарбуза з фото

Декоративні сорти гарбуза з фото та описом

Декоративні сорти гарбуза та їх опис з фото

Як культура, декоративний гарбуз відомий з давніх-давен. Декоративний гарбуз називають пляшковим або посудним, в залежності від його форми. У Стародавньому Римі з плодів гарбуза виготовляли різні ємності, і навіть бочки для вина. У Стародавньому Китаї декоративний гарбуз вважався королевою рослин. Його спеціально культивували в садах імператорів, для виготовлення чаш. Такі чаші застосовувалися для сервірування столів на званих обідах. В Африці, до сих пір, з добре просушених плодів гарбуза виготовляють посуд і всім відомий африканський там-там. А також вирізують з неї сувеніри — табакерки, прикраси.

Які декоративні сорти гарбуза посадити на дачній ділянці

Вирощувати декоративний гарбуз, можна з насіння, саджаючи його відразу в ґрунт, що більше підходить для теплих регіонів. А можна і розсадою — в місцевостях з холодним кліматом. В даний час виведено безліч видів декоративного гарбуза.

Читайте також: Види, різновиди і сорти гарбуза

  • У сорту «Корона» плоди за формою нагадують зірочки. У них різне забарвлення (жовте, зелене, помаранчеве, смугасте) і невеликий розмір. Сорт висаджують ближче до кінця квітня — на початку травня, з середини червня з’являється колір, з липня починається дозрівання тиковок. У жовтні їх можна збирати. Даний сорт підходить для прикраси зовнішніх стін будинків, альтанок.

 

 

Декоративний сорт гарбуза "Корона"

  • Бородавчастий декоративний гарбуз. Плоди цього сорту відрізняються за кольором, розміром і по своїй конфігурації. Гарбузи бувають грушоподібними, можуть бути формою як пляшка, зірка, овал, коло. Плоди виростають різного кольору (зелений, білий, жовтий, помаранчевий) або плямисті і смугасті. Виправдовуючи свою назву, поверхня таких гарбузів покрита нерівностями (різні вузлики, шишечки), які виглядають як бородавки.

Бородавчастий гарбуз

  • Гарбуз «Грибок» або колода (чалмовидна). Даний сорт — відноситься до великоплідних видів гарбуза. Головна відмінність гарбуза цього сорту — його форма складається з двох частин (але насправді — одна). У одних тиковок низ менше верхньої частини (це «грибок»), у інших, навпаки, верх більше ніж нижня частина — це «колода».

Гарбуз «Грибок»

  • Декоративний сорт гарбуза «Апельсинка». Своїм кольором (помаранчевий) і формою плоди схожі, одночасно, і на апельсин, і на мандарин. Невеликі тиковки (до 300 грам) дуже красиво виглядають на тлі густого зеленого листя.

Декоративний сорт гарбуза Апельсинка

  • Гарбуз грушоподібний. Овочі нагадують грушу — велику, гладку і жовту. Пофарбовані тиковки сорти «Kleine Birne Bicolor» в два кольори, які мають чітку межу, або можуть бути смугастими — сорт «Kleine Bicolor».

Гарбуз грушоподібний

  • Декоративні гарбузи сортів «Jack-be-little» і «Baby Boo» дуже схожі зовні. Мають невеликі плоди вагою не більше 200 грам. Тільки плоди першого сорту мають помаранчевий колір і форму звичайного гарбуза, а плоди другого сорту — білого кольору і нагадують собою головку часнику. Гарбузи можна вживати при приготуванні їжі.

Декоративні гарбузики сортів «Jack-be-little» і «Baby Boo»

Читайте також: Зберігання гарбузів

  • Сорт «Sweet Dumplinq». Плоди цього сорту не тільки красиво виглядають як декор (мають біле забарвлення з зеленими або помаранчевими смугами), але і послужать прикрасою столу, так як у них солодка м’якоть з фруктовим ароматом.

Декоративний гарбуз Сорт «Sweet Dumplinq»

  • Сорти «Брязкальце», «Сюрприз» продаються в магазинах як суміш насіння. Посадивши насіння з одного пакетика можна отримати різноманітні тиковки на одній грядці.

Декоративні сорти гарбуза Сорти «Брязкальце», «Сюрприз»

Для того щоб, виростити гарні тиковки потрібен родючий, пухкий ґрунт. Необхідно забезпечити хороший полив і підгодівлю органічними добривами. Під посадку, краще вибирати сонячні відкриті майданчики.

Корисне відео: Як виростити декоративний гарбуз

Декоративні сорти гарбуза з фото і описом допоможуть вам вибрати найбільш підходящий варіант для себе. Радимо переглянути інші статті на нашому сайті в рубриці город. До наступних зустрічей, шановні читачі!