Декоративна капуста вирощування і догляд — детальний опис з фото

Вирощування декоративної капусти


Декоративна капуста вирощування і догляд. Фото

 

Декоративна капуста вирощування і догляд - детальний опис з фото

 

Декоративна капуста — велика рідкість на дачних ділянках, хоча останнім часом її популярність стає все більш очевидною. Деяких турбує назва рослини, тому вони не вирішуються посадити цю дивовижну і неймовірно красиву квітку. Її головною особливістю є те, що вона здатна радувати око навіть пізньої осені, коли навколо панує сіра атмосфера. Декоративна капуста, вирощування і догляд за якою не потребує особливих зусиль, цвіте на другий рік після посадки і здивує своєю формою листям і оригінальним забарвленням.

Декоративна капуста вирощування і догляд.

Декоративна капуста: підготовка посадкового матеріалу

Цю рослину необхідно висаджувати в кінці зими, щоб до весни розсада була вже готова. Вибрати насіння можна в будь-якому спеціалізованому магазині. На упаковках показаний сорт капусти, її колір і форма листя. Насіння необхідно спочатку проростити. Для цього береться невеликий шматочок марлі або тканини, змочується в рідині з органічним добривом, а у всередину загортається насінину. Через кілька днів, як тільки насіння проростуть, їх можна пересаджувати в підготовлений грунт.

Декоративна капуста вирощування

Фахівці рекомендують висаджувати декоративну капусту через розсаду, оскільки такий метод гарантує максимально ефективний результат. Також квітка буде захищена від хвороб і стійкою до несприятливих умов. Щоб посадковий матеріал був відмінної якості, потрібно подбати про наявність підходящих ємкостей.

 

 

Декоративна капуста: підготовка посадкового матеріалу

У цьому випадку підійдуть невеликі скриньки, торф’яні стаканчики або ж баночки з-під йогурту, в яких доведеться своїми руками прорізати на дні маленькі отвори, для вентиляції. Земля для насіння має містити всі обов’язкові компоненти: торф, компост і мінерали. Насіннячко лягає в ємкість, на відстані 1-2 см від краю ґрунту, поливається і накривається плівкою або склом. Як тільки рослина прорізатиметься і досягне у висоту більше 10 см — можна переносити її на дачну ділянку.

Декоративна капуста: посадка і догляд

Декоративна капуста: посадка і догляд

Готова розсада саджається у відкритий грунт тільки коли погода стає стабільно теплою, без можливих заморозків ночами. Бажано в лунку додавати трохи добрив, щоб забезпечити молоду рослину необхідним харчуванням.

Декоративна капуста: посадка

Не рекомендується садити в тінисті місця, під деревом або на протягах. Декоративна капуста любить теплу і сонячну погоду, тому для отримання великого, яскравого квітки рекомендується висаджувати тільки на сонячних грядках.

Декоративна капуста: догляд

Що стосується догляду, то рослина не сильно вимоглива. Вона витримує часті пересаджування без порушення кореневої системи. Єдина умова — частий і рясний полив, особливо в посушливий період часу. Не менш важлива і прополка, оскільки декоративна капуста формує рясну кореневу систему, завдяки якій зміцнює своє стебло.

Вирощування декоративної капусти

Квітка піддається атакі шкідників, тому необхідно періодично оглядати листя і в разі появи жовтих плям або дірочок відразу ж застосовувати спеціальні препарати.

Відео: Окраса клумби — декоративна капуста

Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і доглядайте за своїм садом правильно.

Читайте також:

 

Декоративна капуста вирощування і догляд - детальний опис з фото