Ідеї ​​дизайну клумби на дачі своїми руками, фото

Креативний дизайн клумби в домашніх умовах


Дизайн клумби

 

Ідеї ​​дизайну клумби на дачі своїми руками, фото

 

Жодна дачна ділянка не обходиться без квітів і навіть саму примітивну клумбу можна зустріти у будь-якої господині. Зробити оригінальний квітник здатний будь-який бажаючий, використовуючи підручні засоби. Клумби можуть відрізнятися один від одного своєю конфігурацією, розмірами, висотою. Як зробити оригінальний дизайн клумби на дачі своїми руками? Фото і наші рекомендації допоможуть вам прикрасити свою територію.

Ідеї ​​дизайну клумби на дачі своїми руками

Як створити гарний і унікальний дизайн клумби для квітів

На дачних ділянках прийнято споруджувати такі варіанти квітників:

  • Моноквітник передбачає вирощування рослин одного виду. При цьому він може бути будь-якого розміру і форми.
  • Вертикальний квітник стали споруджувати на садових ділянках порівняно недавно. Він являє собою вертикальну опору, на яку кріпляться ємності з квітами, або рослини висаджують в спеціально пророблені для цього отвори.
  • Багаторівневі клумби виглядають найбільш ефектно. Вони складаються з декількох елементів і найчастіше, мають оригінальну форму.
  • Підвісні квітники розміщують на стінах будівель, парканах, або на спеціальних опорах.

Дизайн клумби на дачі своїми руками, фото

При спорудженні клумби у багатьох дачників виникають питання: які квіти можна висадити, щоб вони краще поєднувалися один з одним за колірною гамою? Якої форми зробити квітник? На дачній ділянці можна розміщувати кілька клумб різного стилю. Вибираючи вид і конфігурацію клумби, слід враховувати її розташування. Біля будинку споруджують квітники з бордюрами, встановлюють вазони. На стінах оригінально виглядатимуть вертикальний квітник або підвісний.

 

 

Квітник на дачі своїми руками

Також бордюрні клумби ефектно виглядають з боків садових доріжок. В останні роки, найпоширенішим матеріалом для клумб, є підручний матеріал. Практично, на кожній дільниці є квітник зі старих автомобільних покришок. Будь-яка відслужила свій термін мебель, посуд, взуття можуть стати основою для клумби. Залишки будматеріалів, спиляні дерева, старі пні також годяться для спорудження квітника.

Читайте також: Квітники і клумби на дачі своїми руками

Для того щоб спорудити клумбу своїми руками необхідно:

  • розчистити ділянку і зняти верхній шар землі;
  • ґрунт добре утрамбувати і засипати дренажний шар (бита цегла, щебінь);
  • викласти бордюр (при необхідності), засипати ґрунт;
  • дати відстоятися близько двох тижнів і можна висаджувати квіти.

Необхідно продумати і обрамлення клумби. Це можуть бути камені, цегла, пляшки зі скла або пластику, гілки чагарників і дерев. Вибираючи квіти для клумби, бажано, підбирати ті, які не вимагають особливого догляду. Крім того, потрібно враховувати і відповідність рослин однаковим погодних умов. Так як вся клумба розташовується або на сонячній ділянці, або в тіні, то умови повинні підходити для всіх рослин, посаджених разом. У них повинні бути подібні вимоги до стану ґрунту і догляду за ними.

щоб спорудити клумбу своїми руками необхідно

За часом цвітіння клумби ділять на:

За часом цвітіння клумби ділять

На одну клумбу, рекомендується висаджувати не більше двадцяти видів декоративних культур. Для того щоб їх правильно скомпонувати, можна скористатися спеціальним квітковим календарем, в якому вказані терміни початку і закінчення цвітіння рослин. Дизайн клумби на дачі своїми руками, фото, поради та рекомендації для якого обговорювалися в цій статті, допоможе істотно прикрасити територію, зробить її незвичайною і привабливою.

Відео: Як зробити клумбу своїми руками на дачі

Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику садівництво-кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним. Гарного саду Вам, дорогі наші читачі.

 

Ідеї ​​дизайну клумби на дачі своїми руками, фото