Дюк (черевишня, ВЧГ) Чудо-вишня: характеристика і опис сорту, розміри дерева, запилювачі, морозостійкість

Особливості посадки і догляду за Чудо-вишнею (черевишня, ВЧГ)


Дюк (черевишня, ВЧГ) Чудо-вишня: характеристика і опис сорту, розміри дерева, запилювачі, морозостійкість

 

Дюк (черевишня, ВЧГ) Чудо-вишня: характеристика і опис сорту, розміри дерева, запилювачі, морозостійкість

 

Вишня Чудо — зручне для вирощування і привабливе з точки зору плодів гібридне дерево. При грамотному догляді культура приносить дуже смачні плоди, але для їх отримання важливо знати агротехніку.

Опис черешні-вишні Чудо

Вишня Чудо, черевишня або дюк, була вперше виведена ще в XVII столітті в Англії, для її отримання черешню Травневий Герцог схрестили з вишнею. На нашій території перша черевишня була отримана відомим селекціонером Мічуріним в 1888 році, проте його досвід виявився не зовсім вдалим — рослина мала високу холодостійкість, і низьку врожайність. Сорт Чудо був виведений в 1980 році селекціонерами Тараненко і Сичовим, схрестивши вишню Гріот і черешню Валерій Чкалов.

Гібрид черешні і вишні об’єднує кращі риси обох рослин

Від обох батьківських культур вишня Чудо успадкувала кращі якості. Вона відрізняється високою морозостійкістю, характерною для вишні, і хорошою врожайністю з солодкими плодами — це притаманне черешні. Вирощувати вишню Чудо рекомендується в Центральних регіонах, і середній смузі, вона спокійно переносить заморозки до — 20 ° С.

Вишня (дюк, черевішня, черешня, ВЧГ) Чудо

Гібрид вишні та черешні Чудо-вишня — дерево з середньою висотою і в міру густою кроною, округлої формою. Пагони у вишні прямі, гладкі і покриті коричневою корою темного відтінку, листя — темно-зелені і великі, схожі на черешневі. Цвіте Чудо великими квітками по 5-8 штук в одній руці.

Яких розмірів дерево вишні Чудо

В середньому Чудо виростає до 3 м у висоту. Крона у дерева в молодому віці пірамідальна, а через багато років стає більш розлогою і округлою. Висота у дорослої черевишні середня, близько 3 м.

Опис плодів вишні Чудо

Стиглі ягоди вишні Чудо володіють великими розмірами, кожна з них по вазі може досягати 10 м Форма у плодів плоска, колір темно-червоний. Згідно фото і опису плодів сорту вишні Чудо-вишня, ягоди покриті щільною блискучою шкіркою, соковита м’якоть має виражений черешневий аромат і солодкий смак з легкою кислинкою. Дегустаційна оцінка плодів становить близько 5 балів, ягоди вважаються десертними.

При дозріванні плоди черешні Чудо-вишні можуть досить довго залишатися на гілках, тому зі збором поспішати необов’язково. Оскільки дерево відноситься до категорії сонцелюбивих, яскраве сонячне світло плоди переносять добре і не запікаються під променями. Черевишня приносить дуже великі і соковиті ягоди.

Опис плодів вишні чудо

Кращі запилювачі для вишні Чудо

Цвітіння вишні Чудо починається зазвичай в середині травня. Сорт відноситься до самобесплодних, це означає, що при одиночній посадці він зав’яже максимум 5% плодів від можливої кількості. Тому для отримання врожаю поруч з Дивом обов’язково потрібно висаджувати черешні з аналогічними термінами цвітіння. Найкраще на роль запилювачів Чудо-вишні підходять черешні Ніжність, Ярославна, Іпуть і Дончанка.

Важливо! Теоретично поруч з Дивом для запилення можна висадити і вишню зі схожими термінами цвітіння. Але на практиці так роблять рідко — запилення від вишень або інших Дюків Чудо часто не сприймає. Без запилювачів врожаю черевишня дати не зможе

Основні характеристики вишні «Чудо-вишня»

Перш ніж посадити гібридну рослину на своїй ділянці, потрібно познайомитися з характеристиками, описом сорту і фото сорту вишні Чудо. Це дозволить зрозуміти, чи підходить сорт для вирощування в конкретному саду.

Основні характеристики вишні «Чудо-вишня»

Посухостійкість, морозостійкість

Як і більшість вишневих і черешневих дерев, до нестачі вологи Чудо ставиться спокійно. Короткочасні посухи не шкодять рослині і не відображаються на його врожайності, а ось заболочування грунту може привести до виникнення гнилей.

Опис сорту вишні Чудо та відгуки стверджують, що морозостійкість у черевишні досить висока. Температури до — 20 ° С вона переносить дуже добре, може вирощуватися і в більш суворих умовах. Однак в останньому випадку врожайність буде нижче, оскільки частина плодоносних пагонів і квіткових бруньок за час холодів загине.

 

 

Врожайність вишні сорту Дюк (черевишня, ВЧГ)

Вишня Чудо плодоносить щорічно, а дозрівають плоди в середньому в кінці червня. З дорослого здорового дерева можна зняти аж до 10 кг свіжих ягід.

Урожайність вишні безпосередньо залежить від умов вирощування. Найкраще плодоносять рослини, що ростуть в південних областях або Центральному регіоні, на родючих ґрунтах і з регулярним підживленням. Якщо вишня Чудо зростає на півночі, підмерзає в зимові час і в період весняних заморозків, а також відчуває нестачу в поживних речовинах, обсяги її плодоношення будуть нижче.Черевишня Чудо відрізняється високою врожайністю.

Увага! Одним з основних моментів, що визначають врожайність, є якість запилення. Отримати з вишні великі обсяги плодів можна тільки при наявності запилювачів поруч.

На який рік після посадки плодоносить Чудо-вишня

На який рік після посадки плодоносить Чудо-вишня

Перші плодові зав’язі на пагонах рослини починають формуватися вже на 3-й рік. Однак в пору повного плодоношення вишня вступає на 4-й рік після висадки.

Переваги й недоліки вирощування вишні сортуДюк (черевишня, ВЧГ)

Відгуки про Чудо-вишні відзначають наступні позитивні якості:

 • ранні терміни дозрівання плодів;
 • дуже великі і масивні ягоди з десертним смаком;
 • відносну морозостійкість;
 • хорошу стійкість до грибкових недуг.

Але є у дерева і недоліки. Такими є:

 • підмерзання бруньок і пагонів при температурі нижче — 20 ° С;
 • потреба в запильниках.

Також черевишня схильна до швидкого загущення, тому їй потрібно обрізати.

Посадка і догляд за Дюком «Чудо-вишня»

Посадка і догляд за Дюком «Чудо-вишня»

Алгоритми посадки і подальшого догляду для черевишні стандартні і мало відрізняються від правил догляду за вишнями і черешнями. Однак прості рекомендації варто вивчити уважніше. Правила посадки для Дюка такі ж, як і для більшості вишень.

Рекомендовані терміни для висадки саджанців

Оптимальні терміни для висадки саджанців залежать від регіону вирощування вишні. Садити сорт вишні Чудо потрібно ранньою весною після встановлення стабільних позитивних температур — в березні або на початку квітня.

Вибір місця і підготовка грунту

Для вирощування черевишні необхідно вибирати піднесені ділянки саду з хорошим природним освітленням. Бажано, щоб поблизу розташовувалася будова і паркан — це забезпечить рослині прикриття від вітру. Не можна висаджувати Чудо в заболочених низинах і в занадто близько від підземних вод.

Грунт для черевишні найкраще підходить супіщаний, досить пухкий і провітрюваний. Незадовго до посадки необхідно викопати лунку з габаритами 60 на 80 см, змішати землю з 1 кг перегною і додати 400 г деревної золи, 150 г суперфосфату і 50 г сірчанокислого калію. Якщо грунт в місці посадки черевишні надто вологий, можна також насипати на дно лунки відро піску. Для Дюка необхідний досить пухкий і не заболочений грунт.

Як садити Чудо-вишню в домашніх умовах

Як садити Чудо-вишню

Безпосередньо перед посадкою саджанець рослини на пару годин замочують у воді зі стимулятором росту, щоб оживити коріння. Після цього необхідно:

 • до половини засипати посадкову яму підготовленою грунтосумішшю;
 • опустити саджанець в лунку, розправивши коріння в різні боки;
 • встановити збоку кілочок для підтримки дерева і засипати лунку до кінця;
 • утрамбувати землю, підв’язати саджанець до опори і рясно полити.

Відразу після посадки Чудо потрібно мульчувати соломою, щоб волога не випаровувалася занадто швидко. Важливо стежити, щоб коренева шийка саджанця залишилася височіти над грунтом приблизно на 5 см.

Особливості догляду за Чудо вишнею

Посадка і догляд за черевишнею досить прості. Потрібно дотримуватися основних правил агротехніки, і тоді дерево порадує міцним здоров’ям і хорошими врожаями.

У вишні, як і у інших садових рослин, безліч природних ворогів. Щоб уберегти його, важлива профілактика, а якщо захворювання уникнути все-таки не вдалося — потрібно знати, як його лікувати. У нашій статті будуть названі найбільш поширені і небезпечні хвороби вишні і боротьба з ними. Фото в супроводі кожного опису допоможе вам поставити своїм деревам правильний діагноз.

Графік поливу і підгодівлі Чудо вишні

Графік поливу і підгодівлі чудо вишні - фото

У молодому віці саджанці вишні Чудо поливають щотижня, приблизно 4 відра води виливають під стовбур. У пору плодоношення дерево досить поливати тричі або чотири рази за сезон — перед цвітінням, перед формуванням плодів в жарку погоду і після збору плодів. Останній полив організовують восени, щоб наситити землю вологою і підвищити зимостійкість рослини. Перезволоження для черевишні небезпечніше, ніж посуха.

Підгодовувати вишню Чудо потрібно невеликими порціями і тільки з 3-го року життя — в перший час рослині вистачає добрив, доданих при посадці.

Навесні в грунт біля коріння вносять трохи сечовини або аміачної селітри, перед розкриттям бутонів — суперфосфат. Після цвітіння Чудо можна підгодувати нітрофоскою, а з настанням осені ще раз провести підгодівлю суперфосфатом і додати сірчистого калію.

Незадовго до настання зими під стовбуром рослини розкидають органічну підгодівлю — перегній, який зможе заодно послужити утеплювачем.

Як обрізати Чудо-вишню

При відсутності обрізки крона Чудо вишні загущувається, витягується вгору і набуває пірамідальної форми. Тому кожну весну рекомендується підстригати розросле гілля, зберігаючи компактність і хороше провітрення крони. Також можна на третину скоротити однорічні пагони — це стимулює формування нових букетних гілочок.

Як обрізати Чудо-вишню

Чудо-вишня потребує щорічної санітарної стрижки. Проводять її зазвичай восени, в ході обрізки ліквідують всі хворі і ослаблені гілки, а також прибирають пагони, що ростуть у напрямку до стовбура. Крона Дюка потребує формування.

Підготовка вишні до зими

З настанням осені необхідно зробити декілька заходів, які дозволять підвищити морозостійкість вишні Чудо:

 1. Незадовго до холодів дерево можна обприскати Новосілем або Епін-екстрою — це поліпшить опірність Чуда до холодів.
 2. Стовбур вишні восени білять на висоту близько 1,5 м від поверхні землі — це оберігає дерево як від сонячних опіків і розтріскування кори, так і від пошкодження гризунами.
 3. Під корінням вишні шаром в 10 см розкидають перегній. У холодних регіонах додатково можна прикрити стовбур вишні ялиновими гілками або нетканим світлим матеріалом.

Порада! Укриття стовбура краще прибрати при настанні позитивних температур, в іншому випадку деревина може почати гнити.

Хвороби і шкідники Чудо вишні

В цілому черевишня Чудо володіє хорошим імунітетом до грибкових недуг, зокрема, вона майже не страждає від коккомікоза і монилиоза. Однак в профілактичних цілях вишню все одно варто обробляти восени і навесні фунгіцидними препаратами, наприклад, мідним купоросом і бордоською сумішшю.

Хвороби і шкідники чудовишні

З шкідників для рослини небезпечні попелиці, слизистий пильщик і вишнева муха. Боротьбу з комахами ведуть за допомогою інсектицидних розчинів. Добре допомагають засоби Гром, Карбофос, Фуфанон і інші, якщо використовувати їх за інструкцією.

Висновок

Вишня Чудо — плодова рослина з дуже смачними ягодами і непоганими сортовими характеристиками. Вирощувати Чудо краще в центральному регіоні і середній смузі. Черевишня Чудо може рости практично в усіх регіонах.

Відео: Характеристика Чудо-вишні

Ще більше цікавої та корисної інформації про ваш сад та город ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Дюк (черевишня, ВЧГ) Чудо-вишня: характеристика і опис сорту, розміри дерева, запилювачі, морозостійкість