ДНОК — препарат для обприскування садово-городніх культур — інструкція із застосування

Інструкція з використання препарату ДНОК


ДНОК - препарат для обприскування садово-городніх культур

 

ДНОК - препарат для обприскування садово-городніх культур - інструкція із застосування

 

Для боротьби з хворобами плодових, а також ягідних культур застосовуються фунгіциди. Одним з таких засобів є ДНОК — препарат для обприскування овочів, ягід і фруктів на садовій ділянці. Це сильний інсектофунгіцид. Його застосування можливе тільки після ознайомлення з інструкцією.

Склад засобу ДНОК і форми його випуску

ДНОК складається з динітроортокрезолу. Речовина є акарицидом і фунгіцидом. Препарат продається в пакетах по 50 г. В одному пакеті концентрація динітроортокрезолу становить 40%. Додатково в засобі присутній сульфат натрію, а також амонію. Засіб являє собою гранульований порошок. Його колір жовтий.

Препарат відрізняється різким запахом. Аналогами препарату ДНОК є такі засоби, як Дінозал, Крезотон і Селінон.

Читайте більше: Виявлення ознак хвороби на плодах, листках або корі груші стає справжнім випробуванням для садівника.  Для того щоб лікування мало успіх, необхідно точно його ідентифікувати. В нашій статті ви знайдете інформацію про те, які існують хвороби груші і боротьба з ними. Фото ми додали для наочності.
Склад Днок засобу і форми його випуску

ДНОК препарат для обприскування дерев

Згідно з інструкцією, препарат ДНОК — інсектофунгіцид. Для нього характерна потрійна дія. Це сильний фунгіцид, що бореться з грибками. Також препарат має гербіцидну дію, зменшує ріст бур’янів. ДНОК виступає в якості інсектициду, тобто активно бореться зі шкідниками.

Засіб відрізняється тривалою дією. Після обприскування ним чагарників, ефективність забезпечується від 1 року до 3-х років. ДНОК слабо розчиняється у воді.

Динітроортокрезол після потрапляння на стебла і листя оброблюваних рослин вбиває клітини грибків. Також речовина провокує загибель збудників хвороб садових культур.

Динітроортокрезол починає діяти через два дні після обробки ним рослин. Препарат для обприскування ДНОК показує свою повну ефективність через 3-4 дня після обприскування. Засіб має захисну дію на оброблювані рослини протягом 30 днів.

Препарат бореться з такими хворобами рослин, як:

 

 

ДНОК препарат для обприскування і його дію

  • парша;
  • септоріоз;
  • моніліоз;
  • антракноз;
  • коккомикоз.

ДНОК ефективний в боротьбі з сірою гниллю, борошнистою росою і клястероспоріозом. Препарат знищує тлю, медяницю, моль і листовійки.

Засіб ДНОК токсичний. Його можна застосовувати для обробки тільки великих садових ділянок. Препарат не слід використовувати на маленькій території.

ДНОК — препарат для обприскування: інструкція по використанню

Перед застосуванням засіб необхідно змішати тільки з органічним розчинником. Це може бути ацетон, скипидар, уайт-спірит або спирт.

Розчин робиться за схемою:

ДНОК - препарат для обприскування: інструкція по використанню

  1. У чисту тару наливається 1 л розчинника.
  2. До нього додається 50 г фунгіциду.
  3. Суміш змішується з 10 л води.
  4. Розчин перемішується.

Суміш наливається в автоматичний пульверизатор і розприскується на рослини.

Вид оброблюваної культуриТип шкідниказахворюванняВитрата ДНОК в літрах на 100 м 2
Яблуні та грушіПопелиця, мідяниця, моль, листовійки і кліщіПарша і Моніліоз15
Смородина і агрусПопелиця, моль, листовійки і кліщіБорошниста роса. Антракноз і септоріоз15
Вишня, сливи, персики з абрикосамиПопелиця, мідяниця, моль, листовійкиКоккомікоз і клястероспоріоз10

Засіб застосовується для обприскування винограду. Він використовується для боротьби з попелицею та червячками. Препарат застосовується для лікування винограду від некрозу, антракноза і церкоспорозу . На 100 м 2 виноградника має припадати 8 літрів фунгіциду.

Фунгіцид «ДНОК»: інструкція із застосування

ДНОК застосовується в весняний, осінній і літній періоди. Навесні слід обприскувати чагарники з деревами при температурному режимі в 13-20 0 С. На самих рослинах ще не повинні бути розпущені бруньки. Прилеглий до дерев і чагарників грунт необхідно накривати брезентом.

Препарат для обприскування ДНОК восени слід застосовувати після періоду листопада. Температура повітря повинна бути до 5 0 С. При обробці рекомендується поливати грунт, прилеглий до дерев і чагарників. Це не зробить негативного впливу на його родючість.

Не слід поєднувати ДНОК з іншими пестицидами. Не можна використовувати засіб при високій температурі повітря через його випаровування.

Обробку препаратом потрібно проводити далеко від житла і пасовищ. Відстань між місцем обробки і будівлями має бути мінімум 1 км.

Особливості використання Фунгіциду ДНОК

Обробка рослин препаратом ДНОК

Застосовувати препарат ДНОК для обприскування можна тільки в спецодязі. Роботу необхідно проводити в рукавичках, окулярах, протигазі і чоботях з гуми. Працювати з препаратом можна максимум протягом 2-х годин. Використаний спецодяг потрібно промити і залишити в окремому приміщенні. Приготування розчину на основі ДНОК має проходити на відкритому повітрі далеко від житлових об’єктів, джерел води і вогню.

Препарат дозволяється застосовувати протягом 3-х років. Після закінчення терміну його зберігання не можна утилізувати упаковку стандартним способом. Необхідно здати залишки  в спеціальну організацію для утилізації.

Відео: Обробка рослин препаратом ДНОК

Ще більше цікавої та корисної інформації про препарати для лікування вашого саду та городу ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

ДНОК - препарат для обприскування садово-городніх культур - інструкція із застосування