Які вносити добрива для городу навесні

Підгодівля городу мінеральними та органічними добривами навесні


Які вносити добрива для городу навесні - органічні та мінеральні

 

Які вносити добрива для городу навесні

 

Весна — період пробудження і активного росту рослин. Багато досвідчених дачників не витрачають цей час даремно, оскільки розуміють, як важливо підготувати грунт до посадки культур. Хороший, багатий урожай залежить, перш за все, від збалансованого харчування і догляду. Чи дійсно це необхідно? Звичайно, адже добрива для городу навесні — найкращий спосіб отримати бажаний результат. Якщо Ви ніколи не стикалися з використанням добрив, тоді ця стаття допоможе вам освоїти цю важливу науку.

Добрива для городу — коли вносити?

Добрива для городу - коли вносити?

Багато фахівців стверджують, що саме весняний період — найкращий час для удобрення грунту. Яке харчування можна для цього використовувати? Особливих вимог немає. Підійдуть як органічні, так і мінеральні добрива, купити які можна в усіх спеціалізованих магазинах. Тільки важливо не переборщити з дозою і уважно слідувати інструкції.

Коли можна приступати до внесення добрив на дачній ділянці? Починати можна ще взимку. Багато дачників придумали простий, але дуже дієвий метод — розподіляти добриво поверх снігу. Коли приходить тепло, сніг тане, припадаючи вглиб грунту, готуючи його. Але якщо на вашій території ґрунтові води проходять дуже близько до поверхні, велика ймовірність того, що харчування «попливе» за течією.

Порада! Головне не слідувати небезпечному, в даному випадку, принципу — чим більше, тим краще. Надлишок добрив негативно позначиться на стані рослини і їх врожайності. Органічні, як і мінеральні добрива, також потребують дозуванні.

Розглянемо основні правила внесення добрив навесні:

Розглянемо основні правила внесення добрив навесні:

 

 

Живити ґрунт, де ростуть дерева, можна вже в кінці зими, не чекаючи танення снігів. Дерева навесні найбільше потребують магнію та калію, тому варто використовувати добрива, до складу яких входять саме ці мінеральні речовини. Добрі відгуки заслужили рідкі добрива, ефект від яких позначається на врожайності
дерев.

Овочі, зелень, коренеплоди і квіти найкраще підгодовувати прямо перед посадкою. Якщо Ви садите багато рослин, складіть для себе план внесення добрив. Він допоможе не заплутатися і використовувати необхідне харчування.

Органічні добрива — користь і шкода

Органічні добрива - користь і шкода

Деякі вважають, що якщо продукт натуральний, значить — він корисний. Але це вірно тільки в разі, якщо Ви знаєте як правильно з цим продуктом себе поводити. Наприклад, деякі види органічних добрив можуть просто спалити кореневу систему рослини. Багато городників вже зіткнулися з таким сумним досвідом і власними руками знищили весь урожай.

Які добрива вважаються органічними? У їх число входить:

  • Компост.
  • Перегній.
  • Гній.
  • Торф.
  • Зола.

Порада! Ніколи не використовуйте свіжий гній. Потрапляючи в грунт, він починає розкладатися, виділяти тепло і газ, що призводить до підвищення температури кореневої системи рослини. Також зі свіжим гноєм можна занести багато шкідників, наприклад, медведок, личинок або інших паразитів.

Органічні добрива мають багато переваг: вони роблять грунт пухким, легким, збагачують його корисними речовинами. А для його придбання потрібно зовсім небагато коштів. Якщо біля вашої дачної ділянки знаходиться невелике село, Ви завжди можете запастися органічним добривом відмінної якості. Вам залишиться лише подбати про належне зберігання добрив.

Не рекомендується зберігати гній, перегній або торф біля посаджених овочевих культур, особливо моркви і цибулі. Овочева муха, яку привертає запах органічних добрив, може принести непоправної шкоди вашому врожаю. Наша порада — винести продукти переробки на окрему ділянку, а ще краще — в окреме приміщення. Це також вбереже вас від специфічного аромату добрива.

Мінеральні добрива — наскільки ефективні хімічні препарати?

Мінеральні добрива - наскільки ефективні хімічні препарати?

Користуватися мінеральними добривами набагато легше, ніж органічними. Вони продаються в готовій формі, їх досить залити водою і внести в грунт. Однак, фахівці постійно твердять про те, що вносити харчування необхідно строго по інструкції, інакше довгоочікуваного результату можна так і не побачити.

Якщо Ви зібралися навесні перекопувати свою дачну ділянку, можна скористатися азотними і фосфорними добривами, які вносяться прямо перед роботою. Вони допоможуть ослабленій і молодій кореневій системі рослин швидко вкоренитися і зміцніти.

Читайте також: Як вносити добрива у грунт

Існують препарати, що стимулюють швидке дозрівання плодів. Всі вони складаються з калію. Якщо ж Ви бажаєте використовувати комплексне харчування, де є всі поживні речовини, тоді краще використовувати рідину і гранули.

Що стосується періодичності використання добрив, то органічні можна вносити регулярно (щомісяця), а мінеральні — раз на рік. Які добрива для городу навесні вибрати — вирішувати Вам, але пам’ятайте, що органіка ніколи не принесе шкоди вашому організму, чого не скажеш про хімію.

Відео: Як підготувати город до внесення добрив навесні

На цьому наша стаття «Як вносити добрива у грунт на весні» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у виборі добрива для Ваших рослин. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику про добрива де Ви дізнаєтеся багато корисної інформації про добрива, які вони мають основні елементи живлення.

 

Які вносити добрива для городу навесні