Як і коли вносити добрива для картоплі при посадці в лунку

Ефективні добрива для картоплі при посадці і під час вегетації


Як і коли вносити добрива для картоплі при посадці в лунку у відкритий грунт

 

Як і коли вносити добрива для картоплі при посадці в лунку

 

Одна з найважливіших культур в нашій місцевості — картопля. Саме тому кожен городник прагне виростити на своїй дачній ділянці багатий і якісний урожай картоплі. Але оскільки ґрунт часто дуже бідний і володіє недостатньою кількістю поживних речовин, необхідністю стає використання добрив. Мало хто з городників знає, що вносити добрива для картоплі при посадці в лунку потрібно обережно і тільки в певний час. Якщо удобрювати ґрунт в період вегетації, цінні речовини вже не будуть засвоюватися в потрібній кількості. Які ж добрива використовувати для картоплі і як це правильно робити?

Які добрива краще вносити при посадці картоплі

Картопля відноситься до коренеплодів, які вбирають мінеральні речовини дуже і дуже жадібно. Причина всьому — слабка коренева система і досить великий урожай. Якщо Ви хочете отримати здорову і смачну картоплю, вам необхідно знати, які види добрив найбільше любить рослина. Особливо виділяються складні підгодівлі, де з’єднуються відразу кілька елементів — азофокс і нітроаммофокс. Також культура відмінно переносить органічні добрива будь-якого змісту.

Які добрива краще вносити при посадці картоплі

У випадку з картоплею вважається, що точкове внесення поживних речовин приносить набагато більше результату, ніж хаотичне розкидання добрив по полю. Так, наприклад, під час посадки картоплі в лунку, слід заливати, якщо це органічні, або засипати, якщо мінеральні добрива. Використання останніх повинно супроводжуватися чітким дотриманням інструкції. Якщо переборщити з підгодівлею, велика ймовірність втрати всього врожаю.

 

 

Добриво має бути дозованим

Добриво для картоплі має бути дозованим

Ми розглянемо кілька видів кореневого харчування для картоплі. Добрива можна вносити відразу після першого підгортання, але не пізніше, так як це вже не матиме сенсу. Отже, для картоплі можна використовувати:

  • Послід. На відміну від гною, послід можна застосовувати навіть у свіжому вигляді, але при суворому дотриманні пропорції 1:10. Послід забезпечить ґрунт необхідними мікроелементами і мінералами.
  • Сечовина. Для отримання позитивного результату, необхідно взяти 1 ст.л сечовини і розчинити її в 10 літрах води, дати відстоятися деякий час і заливати під самий корінь.
  • Гній. Використовувати можна тільки сухий гній. Якщо залити в ґрунт свіжий коров’як, він почне активно гнити, виділяючи тепло і газ, що може привести до знищення кореневої системи рослини.
Використовувати можна тільки сухий гній

Використовувати можна тільки сухий гній

  • Зола. Золу можна не тільки розбавляти водою і заливати нею коріння картоплі, але також і посипати рослину. Це вбереже кущ від шкідників і захворювань. Процедуру слід повторювати кожного разу після дощу.
  • Трав’яні настої. Для збору необхідної трави зовсім не обов’язково проводити довгі і болісні пошуки. Вся відповідна трава росте на вашій дачній ділянці — бур’яни. Всі вони заливаються водою і відстоюються деякий час. Після вода зливається і використовується як добриво.
  • Мінеральні добрива. Потрібні препарати можна знайти в спеціалізованих магазинах. Звертайте увагу на підгодівлю, яка містить калій, магній і фосфор.

Як розрахувати добрива при посадці картоплі в лунку?

Єдино вірної норми внесення добрив для посадки картоплі в лунку немає. На кожній дачній ділянці родючість ґрунту різна, тому використовуйте добрива, враховуючи такі дані (на 1 сотку):

  1. Для більш родючого ґрунту — 3 кг посліду і гною, 1,5 суперфосфату і 2 кг калійних підгодівлі.
  2. Для ґрунту середньої родючості — 4 кг гною або посліду, 2-3 кг суперфосфату, азотних, калійних і фосфорних добрив.
  3. Для виснаженого ґрунту — 5-6 кг гною, золи і посліду, 4 кг суперфосфатів, селітри і калійний добрив.

Відео: Удобрення ґрунту і підготовка борозни для посадки картоплі

Фахівці кажуть про обережне використання калію, оскільки його сильна концентрація може призвести до того, що інші елементи не будуть засвоюватися. Добрива для картоплі при посадці в лунку — важлива умова для отримання хорошого врожаю. Але як бачимо, особливу роль слід відвести нормі і дозам підгодівлі. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику про добрива де Ви дізнаєтеся багато корисної інформації про добрива, які вони мають основні елементи живлення.

 

Як і коли вносити добрива для картоплі при посадці в лунку