Добрива для картоплі — чим удобрювати картоплю при посадці

Удобрення при посадці картоплі натуральними добривами


Натуральні добрива для картоплі.Як удобрювати при посадці

 

Добрива для картоплі - чим удобрювати картоплю при посадці

 

Натуральні добрива для картоплі

Віз, як відомо, готують взимку. А землю для посадки картоплі — з осені. Саме під зиму, слід вносити добрива під картоплю урожаю майбутнього року. Традиційно землю перед підзимовим оранням удобрюють гноєм. Класичний метод удобрення здатний значно збільшити урожай (рази в два), однак, паралельно з цим, є ризик придбання картопляної парші, тому застосовувати органічні добрива для картоплі досвідчені агрономи все ж не рекомендують, в крайньому випадку — використовувати торфонавозні компости.

Крім іншого, в гною часто мешкають личинки хруща, для яких і посаджені бульби, і їхні молоді нащадки — улюблені ласощі. Використовувати мінеральні добрива для картоплі можна сміливіше — подвійний суперфосфат по 1 кг на сотку і сірчанокислий калій по 2 кг на сотку, внесені в землю восени, до посадочних робіт наситять землю достатньою кількістю мінералів.

Читайте також: Натуральні добрива своїми руками в домашніх умовах

Весняні добрива для картоплі, також вносяться в процесі перекопування, — сечовина і аміачна селітра по 1 кг на сотку землі (азотні добрива). У весняному перекопуванні можна використовувати ефективні комплексні мінеральні добрива — нітрофоску (5 кг на сотку) і нітроамофоску (3 кг на сотку).

 

 

Чим удобрювати картоплю при посадці

Найкращім добривом для картоплі при посадці є — та ж нітрофоска в кількості однієї столової ложки в кожну лунку, а також кістяна мука, яка не тільки сприяє підвищенню врожайності, але і покращує якість самої картоплі, її крохмальні властивості.

Натуральні добрива для картопліДосвід городників-практиків показує, що гніздові добрива для картоплі набагато ефективніше методики суцільного добрива землі при перекопуванні. Грамотне внесення добрив безпосередньо в лунки перед посадкою бульб економить витрати на добриво і звужує діапазон їхньої дії до потрібного «Клаптика» землі.

Чим удобрювати картоплю при посадці?Крім вищезгаданих матеріалів, результативними методами підвищення врожайності будуть внесення при посадці в ґрунт суперфосфату і кеміри картопляної — універсального, збалансованого добрива для картоплі.

Як удобрювати картоплю золою

Природне добриво, що оптимально підходить для вирощування картоплі і його захисту від багатьох хвороб, — деревна зола. Її склад включає в себе фосфор, калій і магній, необхідні для повноцінного росту і розвитку бульб. Внесення добрив під картоплю в даному випадку може бути повторюваним — зола додається прямо в лунку, а перед цим картоплю можна попередньо обваляти в золі.

Мінеральні добрива для картоплі, одержувані ним із золи, сприяють швидкому зростанню і повноцінному розвитку смакових якостей. Більше того, посипання золою картопляної гички у вологі періоди літніх місяців оберігає листя від загнивання і служить при цьому додатковою підгодівлею.

Як удобрювати картопля правильно, який варіант вибрати і не помилитися? У мистецтві стимуляції росту рослин такий же девіз, як і у медиків, — не нашкодь. А тому краще для початку вибирати удобрення для картоплі з асортименту, відомого кожному досвідченому городникові, — починаючи з тієї ж золи і нітрофоски.

Відео: Підживлення ґрунту під картоплю золою і добривами

На цьому наша стаття «Натуральні добрива для картоплі.Удобрення при посадці» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у виборі добрива для Ваших рослин. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику про добрива де Ви дізнаєтеся багато корисної інформації про добрива, які вони мають основні елементи живлення.

 

Добрива для картоплі - чим удобрювати картоплю при посадці