Мінеральні та органічні добрива для огірків

Підживлення огірків мінеральними та органічними добривами


Мінеральні та органічні добрива для огірків - кореневе та поза-кореневе підживлення

 

Мінеральні та органічні добрива для огірків

 

Серед дачників існує думка, що огірки без гною не ростуть, що вони дуже вимогливі до добрив і ґрунтів. Насправді ж з усіх овочевих культур огірок займає одне з останніх місць за кількістю поглинання з грунту поживних речовин. Велика кількість мінеральних солей в ґрунті для огірка згубна, тому і передпосівна заправка майбутньої грядки добривами не рекомендується.

Оптимальним варіантом вважається внесення навесні при підготовці огіркової грядки перепрілого гною під верхній шар грунту, тому що головна умова для отримання хорошого врожаю огірків — це волога, але тепла земля (в період активного росту температура грунту повинна бути вище, ніж температура повітря). А гній служить відмінним «обігрівачем» для грядки. Що ж до добрив, то за літній сезон досить провести 3-4 підгодівлі огірків: кореневе або позакореневе, мінеральними або органічними добривами, а можна, чергуючи одне з іншим — тут кожен городник вирішує сам.

Читайте також: Підживлення огірків

Як правило, кореневі підгодівлі хороші для теплого літа, коли коріння рослин добре розвинене. Якщо ж стоїть здебільшого похмура погода, і коріння практично «не працюють» — виручаює позакореневе підживлення, тобто обприскування листя. У будь-якому випадку перше підживлення огірків проводять через два тижні після посадки, друге — з початком цвітіння, третє — в період масового плодоношення. Четверта підгодівля спрямована на продовження терміну життя огіркових батогів і збільшення віддачі з кожного куща. Сьогодні ми поговоримо про мінеральні та органічні добрива для огірків.

Підживлення огірків мінеральними добривами

Підживлення огірків мінеральними добривами

Перша підгодівля

 

 

 • Варіант 1. Коренева підгодівля: на 10 літрів води 1 столова ложка сечовини і 60 грам суперфосфату. Варіант 2. Коренева підгодівля: 4-5 грам амофосу (або 5-10 грам діаммофоска) на 1 квадратний метр рівномірно розсипають по поверхні грунту з подальшим закладенням під час розпушування.

Друга підгодівля

 • Варіант 1. Коренева підгодівля: на 10 літрів води 30 грам аміачної селітри, 40 г суперфосфату, 20 грам калійної селітри.
 • Варіант 2. Позакореневе підживлення: 2 столові ложки суперфосфату на 10 літрів води.
 • Варіант 3. Коренева підгодівля: на 10 літрів води 10 грам калимагнезії і витяжка з 40 грам суперфосфату.

Витяжка з суперфосфату готується наступним чином: суперфосфат заливається гарячою водою добре перемішується, щоб вийшов мутно-білий розчин. Цей розчин відстоюється добу. В результаті утворюється витяжка з суперфосфату і білий осад на дні.

 • Варіант 4. Позакореневе підживлення: ¼ чайної ложки борної кислоти і пара кристаликів марганцево-кислого калію на склянку води. Така підгодівля активізує цвітіння огірків.

Третя підгодівля

 • Варіант 1. Коренева підгодівля: 50 грам сечовини на 10 літрів води.
 • Варіант 2. Позакореневе підживлення: 1 столова ложка сечовини на 10 літрів води.
 • Варіант 3. Коренева підгодівля: 2 столові ложки калійної селітри на 10 літрів води.

Четверта підгодівля

 • Варіант 1. Коренева підгодівля: 1 столова ложка питної соди на 10 літрів води.
 • Варіант 2. Позакореневе підживлення: 10-15 грам сечовини на 10 літрів води.

Позакореневе підживлення азотними добривами омолоджують огіркові листя, попереджають їх пожовтіння, покращують фотосинтез і всі обмінні процеси в рослинах. Поєднуючи обприскування листя сечовиною з підсипанням рихлящих матеріалів (перегною, тирси, хвої) під коріння огіркової батоги, можна істотно продовжити період плодоношення огірків.

Підживлення огірочків органічними добривами

Підживлення огірочків органічними добривами

Перша підгодівля

 • Варіант 1. Коренева підгодівля: гнойова жижа в співвідношенні 1: 8.
 • Варіант 2. Коренева підгодівля: настій трави (найкраще — живокосту) в співвідношенні 1: 5.
 • Варіант 3. Коренева підгодівля: свіжий курячий послід розводиться водою в співвідношенні 1:15 і відразу ж використовується для підгодівлі.

Друга підгодівля

  • Варіант 1. Коренева підгодівля: один стакан золи на 10 літрів води.
  • Варіант 2. Коренева підгодівля: опудрювання землі під огірками золою або подрібненим вугіллям з розрахунком 1 стакан на 1 квадратний метр.

Третя підгодівля

 • Варіант 1. Коренева підгодівля: настій трави в співвідношенні 1: 5.
 • Варіант 2. Коренева підгодівля: 2 чайних ложки «Гумі» на 10 літрів води.

Четверта підгодівля

 • Варіант 1. Позакореневе підживлення: пріле сіно заливається водою у співвідношенні 1: 1 і настоюється дві доби. Настоєм сіна огірки обприскують 3 рази з інтервалом в тиждень. Така підгодівля не тільки подовжує період вегетації огіркових батогів, а й захищає рослини від борошнистої роси.

Підживлення органічними і мінеральними добривами можна чергувати. Не забувайте, що підгодівлю огірків здійснюють в похмурий день або у вечірній час, обов’язково після рясного поливу або хорошого дощу. Щоб не обпекти листя, краще поливати огірки лійкою без розпилювача безпосередньо в лунку або між рослинами.

Відео: Як підживлювати огірки добривами самостійно

На цьому все, наша стаття  «Мінеральні та органічні добрива для огірків — кореневе та поза-кореневе підживлення» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні Ваших огірочків. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Мінеральні та органічні добрива для огірків