Добрива для полуниці восени

Комплексний догляд за полуницею восени


Добрива для полуниці восени

 

Добрива для полуниці восени

 

Сьогодні мало таких садівників, які можуть похвалитися наявністю багатим мінералами ґрунтом. Часто становище зовсім плачевне: земля знесилена і дає убогий урожай. Але ж так хочеться насолодитися власне вирощеними фруктами, овочами і ягодами. До останніх відноситься найбільш затребувана і улюблена багатьма полуниця. Вірно підібрані добрива для полуниці восени — це не тільки запорука відмінного урожаю але й гарного росту.

Які підгодівлі (добрива) краще використовувати для полуниці восени

Для добрива можна використовувати як мінеральні, так і органічні підгодівлі. Багато-хто намагається вибирати натуральні речовини, оскільки вони абсолютно нешкідливі і є дуже ефективними. Мінеральна підгодівля, при нерозумному використанні, може перейти потім і на ягоди, що вкрай негативно позначиться на здоров’ї людини. Протягом дачного сезону полуницю зазвичай підгодовують три рази: навесні, перед цвітінням, влітку, після збору врожаю і восени, в якості підготовки до зими. Останній етап важливий, тому що від нього залежить якість і кількість врожаю навесні. Ця стаття розповість, як правильно підгодовувати полуницю добривами на осінь.

 

 

Які підгодівлі (добрива) краще використовувати для полуниці восени

Спочатку розглянемо варіанти органічного добрива. Вони більш надійні і дають 100% результат:

Пташиний послід. Є найоптимальнішим харчуванням для полуниці. Сьогодні його можна придбати в спеціалізованих магазинах, а ще краще попросити у тих, хто займається вирощуванням птиці. Отриману масу розбавляють водою у співвідношенні 1:10 або 1: 3 в залежності від того, де був придбаний послід, і залишають настоюватися близько 10 днів. Після цього, отриманий розчин необхідно розбавити водою. Важливо стежити, щоб в настій не потрапляли листя, інакше це викличе опік для коренів рослини. Використовувати для поливу між грядками. Рекомендується не перестаратися, оскільки надмірна доза може заподіяти шкоду і негативно позначитися на зростанні ягоди.

Гній. Застосовується так само, як і курячий послід: спочатку настоюється, розбавляється водою і поливається між грядками.

Зола. Відмінна альтернатива хімічним добривам. Містить всі потрібні для полуниці фосфати і калійну сіль. Що стосується використання, то тут кожен садівник сам вирішує, як діяти. Деякі просто посипають кущі зверху (крім харчування, це відлякує шкідників), інші вносять у грунт, а хтось розмішує золу з водою і поливає таким розчином грядки.

Полуниця добриво і догляд

Серед мінеральних добавок можна виділити необхідні рослині — калій і фосфор. Вони розкладаються на грядці або ж розводяться водою. На упаковці міститься детальна інструкція, якої потрібно точно слідувати. Перенасичення небезпечно, як і недолік, тому добрива мають бути в межах норми.

Досвідчені садівники навчилися мудро з’єднувати обидва ці способи: органічної та мінеральної підгодівлі. Восени, коли необхідно здійснювати посадку нових пагонів, молодняку ​​особливо потрібний гарний, живильний ґрунт. Всі добрива для полуниці вносяться восени до настання заморозків. Ця умова необхідна, щоб рослина максимально ввібрала в себе поживні речовини.

Відео: Полуниця добриво і догляд

На цьому наша стаття «Добрива для полуниці восени» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у виборі добрива для Ваших рослин. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику про добрива де Ви дізнаєтеся багато корисної інформації про добрива, які вони мають основні елементи живлення.