Добрива для полуниці — чим підживлювати полуницю для гарного врожаю

Як та чим підгодовувати садову суницю


Добрива для полуниці - Чим удобрювати садову суницю

 

Добрива для полуниці - чим підживлювати полуницю для гарного врожаю

 

Добрива для полуниці — які бувають

Вже раніше ми говорити про те, як вирощувати полуницю, її сміливо можна ставити в ряд найбільш корисних ягід. Спектр її властивостей досить широкий, до того ж вона має вишуканий і ніжний смак. За вмістом заліза суниця перевершує яблука, ананас і виноград більш ніж в чотири рази. Також ця ягода обходить малину і виноград за кількістю фолієвої кислоти. П’ять невеликих ягід суниці містять в собі вітамін С як великий апельсин. А для того щоб кущики суниці приносили гарний урожай потрібно вірно підібрати для них добрива.

Поступається полуниця по вітаміну С тільки чорній смородині. Якщо вдаватися в подробиці ботаніки, то повна назва цієї ягоди — суниця садова. Це багаторічна трав’яниста рослина. Суниця є високоврожайною культурою. На одній земельній ділянці її можна вирощувати протягом 4-5 років.

Вибір ґрунту для суниці

Вибір ґрунту для посадки суниці не особливо важливий момент, так як вона успішно росте практично скрізь, винятком є сухі піски і заболочені ділянки. Але хороший урожай суниця дає на легких, повітропроникних, достатньо поживних і вологих ґрунтах. Важливо пам’ятати, що який-б не був грунт, він повинен рясно поливатися. Адже коріння полуниці не йдуть углиб, і на нестачу вологи ця ягода відреагує поганим врожаєм або навіть загибеллю. Але надмірний полив і застій води згубні. Підґрунтові води повинні бути приблизно на відстані в 70 — 80 см від поверхні землі.

Сама ділянка не повинна перебувати низько, інакше під час дощів вода буде застоюватися, а коріння почнуть підгнивати.

Добрива для суниці - Чим удобрювати садову суницюКращим вибором для посадки суниці буде спеціально відведене місце, з невеликим можливим затінюванням опівдні і як говорилося, без низьких ділянок і западин. Але якщо ситуація не дозволяє виділити на ягоди окрему ділянку, то можна успішно утримувати її між рядів невеликого саду.

 

 

Для отримання високих врожаїв необхідно особливу увагу приділити передпосадковій підготовці ґрунту і ділянки. Ґрунт слід глибоко перекопати, очистити ділянку від можливих шкідників (дротяники і личинки хрущів головні вороги суниці), а також прополоти землю і усунути з неї бур’яни. Глибина перекопування вибирається залежно від типу гранту: 28 — 30 см на чорноземах і опідзолених ґрунтах, 20 — 22 см на дерново-підзолистих ґрунтах.

Чим глибше буде перекопування, тим краще умови для проростання суниці.

Коренева система зможе без перешкод розвиватися і вбирати в себе більше поживних речовин і елементів, що добре позначиться на якості врожаю і стійкості рослин. Якщо посадка проводиться навесні, то грунт перекопується восени, а якщо посадка осіння, то за 15 — 20 днів до неї. Під час перекопування в грунт додають органічні добрива, такі як торф, компост, гній, в кількості 3-4 ц на одну соту частину гектара.

Яке краще добриво для суниці застосовувати для підгодівлі

Буде вельми корисно внести мінеральні добрива. Розрахунок проводиться на одну соту частину гектара залежно від типу ґрунту: 3-4 кг суперфосфату, 1,5-2 кг аміачної селітри, 1,5 кг калійної солі — для дерново-підзолистих ґрунтів, 2-3 кг суперфосфату, 1 кг аміачної селітри, 1 кг калійної солі — для чорноземів і опідзолених ґрунтів.

Якщо добрива вносяться одночасно з мінеральними і органічними речовинами, то всі норми зменшуються вдвічі. Надмірне добриво може зашкодити якості врожаю, так як полуниця, вбираючи надлишки добрив, буде посилено рости, при цьому плодоношення буде погіршуватися. Якщо обрана ділянка для посадки суниці є родючою, то добрива додавати не варто.

Чим удобрювати садову суницю

Добрива — це саме той фактор, який допоможе забезпечити високу родючість суниці, а також гарне виростання рослин. В якості добрив вибирають компости, перегній, золу, пташиний послід, різні мінеральні речовини.

За багаторічної практики садівників можна сказати, що якщо полуниця удобрялась перед посадкою, то на перші два роки цього цілком вистачає й удобрювати рослини в цей період не варто.

Добрива для полуниціКоли стан рослин цілком благополучний і кущі виглядають сильними, а також коли ґрунт достатньо родючий, добрива починають вносити на другий чи третій рік після посадки. Добрива слід рівномірно розподілити між рядів і під кущами, потім трохи присипати землею. Осінні добрива дають найкращі результати. Якщо землю не підживлюють восени, то цей процес можна перенести на ранню весну: підсипати добрива ще під мерзлий ґрунт.

Якщо протягом року землю не підживлюють, то роблять підгодівлю гнойовим розчином або пташиним послідом. Така підгодівля проводиться до цвітіння суниці і перед дозріванням ягід. Гнойова жижа розбавляється з водою один до трьох.

Читайте також: Вирощування полуниці в теплицях

Отриманий розчин підливають в канавки між кущів. На одну соту гектара вноситься 3-4 відра нерозведеної гноївки, пташиного посліду — 5-7 кг.

Мінеральні добрива вносяться в кількості: фосфорні — 1 кг, азотні — 0,5 кг, калійні — 0,4 кг. Канавки після добрива поливають водою в розрахунку 2-3 відра на один метр погонний і засипаються. Варто відмовитися від підгодівлі в спекотну суху погоду, вона не піде на благо рослинам, а може їх попалити.

Відео: Поради щодо вирощування суниці в домашніх умовах

На цьому наша стаття «Добрива для полуниці — Чим удобрювати садову суницю» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у виборі добрива для Ваших рослин. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику про добрива де Ви дізнаєтеся багато корисної інформації про добрива, які вони мають основні елементи живлення.

 

Добрива для полуниці - чим підживлювати полуницю для гарного врожаю