Добрива для землі восени: Які добрива треба вносити осінню

Внесення органічних та мінеральних добрив в грунт на зиму


Добрива для землі восени - внесення добрив у грунт

 

 

У багатьох осінь асоціюється із закінченням дачного сезону. Але для справжнього городника — це час підготовки ґрунту до нового врожайного року. З часом грунт значно втрачає свої ресурси, що призводить до зменшення врожаю і родючості. Саме тому рекомендується регулярно вносити добрива для землі восени.

Те, що удобрення називається осіннім, ще не говорить, що починати діяти необхідно лише при настанні морозів. Ще влітку, після збору полуниці, малини, фруктів з дерев, важливо удобрювати рослини. Робити це рекомендується до кінця вересня. Якщо ж почати удобрювати грунт в більш пізній період, це може не принести бажаного результату, так як рослина закінчує період вегетації і починає входити в стан спокою, в якому, на жаль, поживні речовини не засвоюються.

Внесення мінеральних добрив в грунт на зиму

Що стосується ґрунту, на якому вирощувалися овочі і культури, то він вимагає перекопу. При цьому не можна розбивати грудки, що утворюються в процесі. Така міра сприятиме не лише вимиранню бур’янів і шкідників на дачі, але і повноцінному диханню ґрунту. Добриво вноситься перед Перекопом. Давайте розглянемо основні види поживних речовин.

 

 

Внесення мінеральних добрив в грунт на зиму

Земля краще сприймає добрива в рідкому вигляді — коріння швидше отримують живлення, а склад проникає в землю. Слід дуже уважно поставитися до вибору харчування, так як їх існує величезна різноманітність. Потрібно ретельно вивчати склад на упаковці. Є добрива для газону, чагарників, хвойних дерев, багаторічників і т.д. У них вже є всі необхідні для рослини речовини, що забезпечують повноцінне харчування.

Також на упаковці міститься точна інструкція із застосуванням мінеральних добрив в грунт на зиму. Рекомендується точно її дотримуватися, оскільки навіть найменше перевищення дози може призвести до сумних наслідків. Найголовніше — вона повинна призначатися для осіннього застосування.

Внесення органічних добрив

Органічні або натуральні добрива сприяють прекрасному співвідношенню компонентів землі, роблячи її сприйнятливою і поживною. До найпопулярніших відносяться:

Внесення органічних добрив

  • Гній. Цінний вид посліду, який відповідає за родючість ґрунту. Його використовують при перекопі ґрунту. Безпосередньо на коріння його вносити не можна — може їх спалити.
  • Зола. Містить у своєму складі дуже живильні компоненти. Утворюється після спалювання дерев і бур’янів. Допустима норма використання золи — 1 раз в 2-4 роки.
  • Торф. Будь-який вид торфу містить багато поживних речовин.
  • Компост. Являє собою природне добриво, отримане шляхом перегнивання органічних складових. Використання компосту гарантує високу родючість.

Також можна посипати грунт тирсою трави, а потім перекопати. Це, звичайно, не повноцінне добриво, але зате вони служать їжею для потрібних мікроорганізмів. Сьогодні прийнято розсаджувати, так звані рослини — сидерати. Їх садять в кінці літа, дають небагато вирости, а потім злегка перекопують верхній шар землі. Такими сидератами може бути люцерна, конюшина, жито або овес.

Ми сподіваємося, що ця інформація допоможе Вам обрати потрібні добрива для землі в осінній період часу. Для наочності, рекомендуємо подивитися відео:

Відео: які добрива вносити в грунт восени

На цьому наша стаття «Які вносити добрива для землі восени — внесення добрив у грунт осінню» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у виборі добрив на зиму. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику про добрива де Ви дізнаєтеся багато корисної інформації про добрива, які вони мають основні елементи живлення.

 

Добрива для землі восени: Які добрива треба вносити осінню