Добриво для помідорів — чим та як підгодовувати томати для кращого плодоношення

Попіл як добриво для помідорів


Добриво для помідорів - чим підживлювати розсаду томатів

 

Добриво для помідорів - чим та як підгодовувати томати для кращого плодоношення

 

Одна з основних культур, яка є практично в будь-якому городі — це помідори. Томат є рослиною, масштабно поглинаючим з грунту корисні речовини. Саме тому він потребує такої землі, яка буде здатна дати рослинам все необхідне. Чи не кожна ділянка може похвалитися багатством мікроелементів, тому обов’язково потрібно застосувати добриво для помідорів. Так як рослина досить примхлива, особливо в період розсади, важливо знати, які добрива потрібні для помідорів, а які можуть принести шкоду.

Якими добривами підгодовувати помідори

Починати готувати місце висадки томатів потрібно з осені. Саме тоді в грунт під перекопування вносять 800 грам вапна, 50 грам суперфосфату, 8 кілограм органіки (компост, гній і т. п). Все це розраховано на 1 м2. З настанням тепла і зникненням бруду в городі, майбутня томатна грядка знову перекопується і вдобрюється суперфосфатом і калійною підгодівлею (30 і 25 грам відповідно).

Тепер розповімо в загальних рисах про мінерали та мікроелементи, в яких найбільше потребують помідори.

Якими добривами підгодовувати помідори

Азот. Він впливає на швидкість росту рослин. Але це елемент, який потрібно вносити вкрай обережно — надлишок азоту значно збільшить термін дозрівання томатів. Крім того, якщо азоту буде занадто багато, в плодах почнуть накопичуватися шкідливі речовини, і рослини хворітимуть.

Калій. Цей мінерал сприяє утриманню вологи в клітинах розсади. Завдяки калію, помідори знаходять стійкість до низьких температур і багатьох недуг пасльонових.

Фосфор дуже хороший для росту і дозрівання плодів. Відмінно засвоюється молодими пагонами. Після проростання насіння впливає на розвиток кореневої системи. У дорослому віці велика кількість зав’язів, раннє цвітіння і великі гарні плоди — це більшою мірою заслуга фосфору.

 

 

Основні складові здоров’я томатів перераховані, тепер позначимо кілька нюансів процесу підгодівлі.

  • Полив розсади і внесення добрив потрібно проводити після заходу сонця — корисні речовини встигнуть вбратися по максимуму, а не випаруються на сонці або що ще гірше, викличуть опік рослин.
  • Найкраще для поливу і розведення добрив використовувати воду дощову або хоча б відстояну. Вона повинна бути теплою (не крижаною).

Які добрива вносити під помідори

Які добрива вносити під помідори

З готових добрив для помідорів можна виділити суперфосфат, нітроамофос і органічні добавки, такі як торф, перегній, гній. Залежно від віку рослини, місця їх перебування (розсада будинку або висаджені в грунт або теплицю) і переваг садівника добрива вносять у вигляді кореневих або позакореневих підживлень. Позакореневе краще тим, що засвоюються по максимуму і набагато швидше кореневих. Слід враховувати тільки те, що при нанесенні добавок зовні, концентрація добрива повинна бути зменшена.

Читайте також: Як підготувати насіння помідор до висадки для розсади

Пропонуємо стандартну систему внесення добрив під томати. Після посадки розсади почекайте два тижні, потім слід вносити підгодівлю: у літрі води розведіть пів чайної ложки нітрофоски або іншого комплексного добрива. Цим розчином полийте грунт в розсадниках. Подібний полив рекомендується далі здійснювати кожні десять днів, можна додавати до нього дуже слабкий розчин марганцівки.

Попіл як добриво для помідорів

Коли Ви зробите пікіровку, дайте рослинам прижитися протягом двох тижнів і внесіть поливом розчини сірчанокислого калію і суперфосфату (на десять літрів води розводиться по 1 столовій ложці добрива). Суперфосфат і селітру можна вносити і в сухому вигляді прямо в лунки — по одній столовій ложці.

Після тижня після висадки рослин їх поливають слабким розчином перманганату калію, а через 10 днів вносять розчин аміачної селітри з розрахунком близько 15 г. на десятилітрове відро води.

Якщо є бажання отримати урожай якомога раніше, корисно щотижня проводити підживлення позакориневим методом. Для таких цілей рекомендується суміш сечовини, сірчанокислого калію і суперфосфату. В середньому на 30 літрів води додається по 10 г. кожного засобу.

Читайте також: Як правильно пасинкувати помідори

На кущах ваших помідор з’явилися зав’язі? На початку цвітіння дуже своєчасно буде підгодувати рослини азофоскою. Коров’як теж не буде зайвим. І те, і інше вноситься в рідкому вигляді (25 г. речовини розводять в десяти літрах води).

Після цього залишається не більше трьох процедур внесення добрив. Вони проводяться кожні два тижні, включають в себе внесення коров’яку (або посліду птахів) або аміачної селітри, і сірчанокислого калію (коров’як і калій по 15 і 20 г відповідно, селітра і калій — 25 і 30г на 10 л води).

Відео: Підживлення добривами розсади помідор (томату)

Садівники, які вивчили рослини на практиці і добре знайомі з теорією, можуть придумати своє добриво для помідорів виходячи з власного досвіду. З сайтом «Сільське господарство та Садівництво» помідори на вашому городі завжди будуть великими і смачними!

 

Добриво для помідорів - чим та як підгодовувати томати для кращого плодоношення