Які добрива для картоплі використовувати краще

Ефективні добрива для картоплі - строки, способи та норми внесення


Добриво для картоплі

 

Які добрива для картоплі використовувати краще

 

Щоб виростити хороший урожай картоплі, потрібно приділити чимало уваги питанню її підживлення. Цей коренеплід непогано відгукується на підвищення рівня мінеральних речовин в ґрунті, тому їх застосування є цілком виправданим заходом для підвищення врожайності і якості культури. Яке добриво для картоплі краще використовувати для кращого та якісного врожаю? Пропонуємо вам відповідь на це питання в статті.

добриво для картоплі восени

Як удобрювати картоплю для кращого врожаю

Добриво для картоплі при посадці

Для чого потрібно проводити підгодівлю картоплі? Дачники називають кілька причин:

  1. Вона має не надто розвинену систему коренів, через що йому важко засвоїти той мінімум поживних мінералів, який знаходиться в ґрунті. Саме тому вона досить жваво відгукується на внесення в ґрунт речовин.
  2. Особливо сильно потребують добриво для картоплі швидко і рано дозріваючи сорти. Це пояснюється тим, що під час швидкого формування бутонів і періоду цвітіння, відбувається посилене вимивання коренеплодом з ґрунту органіки.
  3. Коренеплід, який дозріває пізніше, особливо потребує додаткової підгодівлі тоді, коли починає рости листя і утворюються бульби.

яке добриво краще для картоплі

Додаткове добриво для картоплі проводиться в різні терміни вегетації, тут все дуже індивідуально і залежить від типу ґрунту і сортів коренеплоду.

Читайте також: Посівний календар посадки картоплі на 2017 рік

Як вносити добрива для картоплі

Восени, після того, як зібраний урожай, земля очищається від бадилля, перекопується, і вносяться добрива. У зимовий період ґрунт встигає насититися добривами і увібрати їх у свою структуру. Навесні, після того як земля буде знову перекопана, можна удобрити ґрунт вдруге. Зазвичай цей процес відбувається перед тим, як відбувається висаджування картоплі. Окремо потрібно відзначити той факт, що найкраще удобрювати картоплю в період, коли проводиться його підгортання. Такий варіант дозволяє ретельніше перемішати речовини з частинками ґрунту, і, тим самим, швидше доставити їх до кореневої системи коренеплоду.

 

 

Етапи удобрення картоплі

Методи удобрення ґрунту:

  • великий вид добрива передбачає спочатку провести обробку всього простору городу, а після цього зорати його;
  • локальний вид удобрення ґрунту, передбачає добриво для кожного окремо куща, коли речовини підкладаються безпосередньо в лунку. Цей метод, незрівнянно, ефективніший, тому що дозволяє точно принести речовини до кореневої системи.

Методи удобрення ґрунту

Читайте також: Хвороби картоплі (фото) опис та лікування

Види удобрення ґрунту

Гній — це органічне добриво, яке досить благотворно впливає на картоплю і його дозрівання. Такий ефект досягається багато в чому завдяки вмісту в ньому таких корисних речовин і мікроорганізмів, які прискорює ріст і розвиток цього коренеплоду. До безперечних плюсів удобрення ґрунту гноєм відносять швидке насичення верхнього шару ґрунту вуглекислим газом, який і переносять мікроорганізми, що знаходяться в ньому.

Вид добрива: Гній

Вуглецеве підживлення ґрунту дозволяє у багато разів збільшити врожайність картоплі. А ще, містяться речовини, які допомагають у боротьбі цій культурі з хвороботворними мікроорганізмами.

Вуглецеве підживлення ґрунту

Деревна зола виступає в ролі своєрідного щита, який може відбити напад хвороб і шкідників. До того ж, містяться в ній корисні речовини, які в значній мірі покращують показники врожайності картоплі. Як правило, золу вносять безпосередньо в лунку в період, коли картопля висаджується по весні.

Деревна зола, як вид удобрення грунту

Мінеральні добрива можна придбати в спеціалізованих магазинах. Їх перевагою, безсумнівно, можна назвати чітко збалансований в процентному співвідношенні склад, який максимально результативно впливає на картоплю.

Мінеральні добрива для грунту

Отже, тепер ви знаєте, як удобрювати картоплю для найкращого врожаю. Додавання різного роду добрив є обов’язковою умовою неодмінного отримання високого урожай цього коренеплоду, який буде відрізнятися високою якістю і хорошими смаковими якостями.

Дивіться також відео: Ефективні добрива для картоплі при посадці

На цьому все, наша стаття  підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у вирощуванні картоплі. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город, де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Які добрива для картоплі використовувати краще