Добрива для розсади помідорів і перців — чим удобрювати розсаду перців та томатів

Для чого і які добавки необіхдно використовувати для підгодівлі перця і томатів


Добрива для розсади помідорів і перцю, коли і як їх використовувати

 

Добрива для розсади помідорів і перців - чим удобрювати розсаду перців та томатів

 

Весна — активний час для всіх дачників. Посадка насіння на розсаду важлива справа і вимагає особливої уваги. Перець і томати — теплолюбні культури, які добре ростуть на живильному, добре зволоженому ґрунті, який потребує додаткової підгодівлі. Добрива для розсади помідорів і перців необхідні, якщо ви бажаєте виростити здоровий і сильний посадковий матеріал. Які добавки можна використовувати для овочевих культур і як їх правильно застосовувати?

Добриво для розсади — коли починати вносити в ґрунт?

Добрива для розсади помідорів і перцю, коли і як їх використовувати

Цікаво, що не всі добрива приносять користь рослинам. Може бути так, що здорова розсада загине від підгодівлі через надлишок азоту або інших мікроелементів. Це саме можна сказати щодо калію і кальцію. Розсада помідорів вживає надмірно мало цих мінералів і тільки в тому випадку, коли рослина довго знаходиться в обмеженому просторі і поливається кип’яченою водою. Якщо ж ви використовуєте спеціальну ґрунтову суміш, що продається в спеціалізованих магазинах, то добриво для розсади перцю і томатів зовсім не потрібно.

Існують деякі відмінні ознаки, за якими можна визначити недоліки вітамінів і мікроелементів:

  1. Жовті листочки, причому більшою мірою внизу розсади. Це говорить про потребу в азоті.
  2. Фіолетовий відтінок прожилок, стебла і нижньої частини листа — недолік фосфору.
  3. Висихання верхньої частини листя, жовтизна, відмирання кореневої системи — недолік заліза.

Ці ознаки відносяться як до розсади перця, так і помідора. Звичайно, помітивши деякі ознаки, варто відразу ж починати діяти, але головне — не перестаратися, адже так можна лише нашкодити рослині і погубити культуру.

 

 

Добрива для розсади помідорів і перцю, коли і як їх використовувати

Приклад потреби в азоті на розсаді помідора

Добрива для помідорів (томатів) — коли і як вносити

Томати не байдужі до підгодівлі і будуть вдячні за додаткове харчування. Коли можна вносити добрива? Робити це рекомендується через кілька днів після пікіровки. Краще витримати час після пересадки в окремі горщики, щоб дати можливість розсаді прижитися на новому місці. Періодичність внесення харчування залежить від зовнішнього вигляду самої розсади — якщо ви не спостерігаєте ніяких змін, а саджанець виглядає здоровим, можна припинити добриво.

Добрива для розсади помідорів і перцю, коли і як їх використовувати

Перед самим висаджуванням у відкритий ґрунт на вашу дачну ділянку, будь-яка розсада піддається внесення комплексних підгодівлі, які захистять рослину і підготують його до пересадки. Чим же удобрювати томати? Фахівці рекомендують використовувати:

  • Мінеральні рідкі добрива. Єдиним нюансом є важливість точного проходження інструкції на упаковці.
  • Органічні добрива. Застосовувати гній або курячий послід суворо заборонено. Для розсади підійде — настій трави, золи або компост.

Читайте також: Підживлення розсади томатів і перцю народними засобами

Добриво для перцю: коли і як вносити

Відразу після появи декількох великих листів на стеблі розсади, можна починати вносити добрива. Для перцю відмінно підійде аміачна селітра, суперфосфат і калій. З кожним наступним добривом дозу необхідно збільшувати в два рази. Для шанувальників натуральних добавок відмінним рішенням стане заварка спиртового чаю (кілька листя чаю заливаються окропом, настоюють кілька днів, а настій використовується для поливу).

Добрива для розсади помідорів і перцю, коли і як їх використовувати

Перець — досить вимоглива культура, яка часто піддається атаці шкідників і різних захворювань. Щоб уникнути останнього, варто проводити полив і внесення добрив тільки в ранкові години і водою кімнатної температури.

Рекомендуємо відео: Органічні добрива своїми руками

Сподіваємося, що наші поради щодо вибору добрив для помідорів і перцю допоможуть вам виростити здорову розсаду, а згодом — багатий урожай. Залишайтеся з нашим сайтом і ваш город буде в повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Добрива для розсади помідорів і перців - чим удобрювати розсаду перців та томатів