Догляд за малиною навесні і восени. Обрізка, підв’язка та підживлення кущів

Як доглядати за малиною весною та осінню в домашніх умовах


Догляд за малиною. Особливості вирощування

 

Догляд за малиною навесні і восени. Обрізка, підв'язка та підживлення кущів

 

Догляд за малиною. Особливості вирощування

Якщо Ви плануєте вирощувати малину на своїй ділянці або вже це робите, наші поради допоможуть Вам вирощувати малину ефективніше. Доглядати за малиною не таке просте завдання як може здатися на перший погляд. Здавалося б, що там складного посадив кущ, а прийшов час збирай ягоди. Але без праці як кажуть, не витягнеш і рибку зі ставка тому, щоб отримати хороший урожай, догляд за малиною обов’язковий.

Одним з найбільш важливих нюансів при догляді за малиною є обрізка малини. Чому обрізка малини так важлива? Все тому, що дворічні пагони малини мають властивість відмирати, тому їх обрізають відразу ж після врожаю. Робиться це максимально низько, не залишаючи при цьому пеньків. Але обрізають іноді й однорічні пагони, якщо вони слабкі і хворі не шкодуйте їх, вони можуть нашкодити всьому кущу малини.

Читайте також: Особливості догляду за ремонтантною малиною

Але догляд за Вашою малиною це не тільки обрізка пагонів, за кущем також потрібно доглядати, поливати його, особливо в період цвітіння, це найвідповідальніший період, і від того як Ви поливали кущі малини, багато в чому буде залежати який урожай малини ви отримаєте в результаті.

Але і це ще не все, догляд за малиною це ще й укриття куща на зиму, забезпечення куща малини поживними речовинами.

Догляд за малиною навесні — чим підгодовувати та обробляти кущі

Догляд навесні за малиною вимагає багато часу і уваги, якщо Ви думаєте, що ви посадили кращі сорти малини, то і догляд за нею не потрібно, то ви глибоко помиляєтеся. Завжди після зимових морозів є відморожені пагони, це неминуче, такі пагони потрібно оперативно обрізати.

 

 

Догляд за малиною навесні - фото.Догляд за малиною навесні — це правильна обрізка кущів, якщо після зимових морозів відмерзла верхня частина куща, її слід обрізати аж до здорової частини. Якщо на гілках є живі пагони, то таку гілку не потрібно поспішати обрізати, вона швидше за все ще зможе плодоносити.

Догляд у весняний період за малиною — це боротьба з бур’янами, позбавлятися від них варто відразу ж після появи, в іншому випадку вони вберуть всі поживні речовини з ґрунту, залишивши малину голодувати. Також по весні обрізають кущі до висоти в 160 см. Це забезпечить максимальний розмір плодів.

Догляд за малиною навесні — це підв’язування куща, підв’язку роблять після обрізки, кущ прив’язують до шпалери, кріплення роблять кожні 10 см. Під час підв’язки пагони як правило пошкоджуються, такі пагони видаляють відразу ж.

Читайте також: Як правильно садити малину навесні та восени

Якщо кущі малини погано перенесли зиму і пагони слабо ростуть, їх удобрюють органічними добривами.

Також малина схильна до нападу різних шкідників, щоб цього уникнути малину рекомендується обробити інсектицидами, але маленькими дозами.

Догляд за малиною восени — підготовка кущів малини до зими

Догляд за малиною восени відрізняється від догляду за малиною навесні, головним аспектом осіннього догляду за малиною є її підгодівля. Не варто недооцінювати підгодівлю, тому як малина вбирає дуже багато речовин саме з ґрунту, тому в період плодоношення це буде одним з ключових факторів врожайності малини.

Догляд за малиною восениДо осені ґрунт сильно виснажується, тому підгодівлю малини проводять саме в осінній період. Удобрюють малину восени мінеральними добривами.

Догляд у осінній період за малиною це в першу чергу обрізка пагонів без неї нікуди. Робиться це для того, щоб викорінити слабкі пагони і для того, щоб правильно вкрити кущ малини на зиму. При приховуванні малини на зиму кущ пов’язують в пучки, зайві пагони стирчать самотньо і як правило відмерзають, такі гілки відразу ж варто відсікти.

Також перед зимою кущ малини нахиляють, щоб обрізати листя, щоб уникнути гниття пагонів.

Відео: Як доглядати за малиною в домашніх умовах


На цьому наша стаття «догляд за малиною» підійшла до кінця, сподіваємося Вам було цікаво і пізнавально читати її, до нових зустрічей! Рекомендуємо ознайомитися з незмінною рубрикою про садівництво.

 

Догляд за малиною навесні і восени. Обрізка, підв'язка та підживлення кущів