Догляд за полуницею — регулярний полив та обрізка вус полуниці

Секрети догляду за полуницею


Догляд за полуницею - Боротьба із шкідниками полуниці

 

Догляд за полуницею - регулярний полив та обрізка вус полуниці

 

Догляд за полуницею в домашніх умовах

Догляд за полуницею необхідний, також як і догляд за будь-якою іншою ягодою, якщо Ви, звичайно ж хочете отримати гідний урожай, в цій статті Ви зможете дізнатися як, правильно доглядати за полуницею і як забезпечити її правильне дозрівання.

А догляд за полуницею не таке й просте заняття, її потрібно регулярно поливати а також розпушувати грунт, очищати територію від бур’янів, обрізати вуса полуниці .

Читайте також: Вирощування полуниці (суниці)

Також важливу роль відіграє своєчасний збір врожаю полуниці і усунення або лікування хворих ягід. Про все це ми і поговоримо в нашій статті.

полуницяПіклуватися про полуницю починають з весни, саме якість весняних робіт, найсильніше впливає на майбутній урожай. З цієї причини варто з усією серйозністю поставитися до нього. За часту дачники звертають увагу на полуницю лише тоді, коли на грядці з’являться перші плоди, а забувають про полуницю після зникнення ягід з грядки. Такий підхід не дозволить Вам, отримувати гідні врожаї.

 

 

Догляд за полуницею після врожаю так само важливий, наприклад, не багато хто знає, що вуса у ягід 3-5 річного віку потрібно видаляти так, як вони тільки заважають полуниці отримувати необхідні поживні речовини. Цю процедуру виконують у кінці липня на початку серпня. Але поставтеся до цього завдання з усією серйозністю тому, що обриваючи вуса легко пошкодити полуницю. Тому, цю процедуру краще всього виконувати секатором.

З вище сказаного робимо висновок, догляд за полуницею включає в себе:

  • Підживлення полуниці
  • Знищення бур’янів
  • Своєчасний і в достатніх кількостях, полив
  • Боротьба із шкідниками та хворобами

Догляд за полуницею

Тепер же поговоримо більш детально про кожну з процедур, які і складають догляд за полуницею, і так.

Підживлення полуниці — які добрива вносити для підгодівлі

Якщо ж говорити коротко то слід зазначити, що полуницю слід підгодовувати 3 рази на рік. А саме на початку весни, під час бутонізації полуниці і після того як ви приберете урожай.

Знищення бур’янів і догляд за полуницею

Навесні з грядок на яких росте полуниця маленькими граблями згрібають сміття, листя. Після цього потрібно розпушити грунт, на глибину до п’яти сантиметрів. Видаляти бур’яни потрібно руками, щоб не пошкодити полуницю на протязі всього вегетативного періоду, також не забувайте про розпушування після кожної підгодівлі або поливу.

Полив полуниці — основні рекомендації по організації поливу 

При поливі, рекомендують поливати полуницю методом дощування до появи квітів, після чого, полуницю поливають під корінь. Після того як полуниця відійшла її не варто припиняти поливати, якщо стоїть посушлива погода, то роблять це один раз в півтора тижні, у випадку затяжних дощів, полуницю рекомендують накривати плівкою. Після поливу грунт мульчують.

Боротьба із шкідниками та хворобами полуниці

Щоб побороти найбільш поширені захворювання полуниці використовуйте такі препарати:

  • хлорокись міді (1 ст.л. на 10 л води) — допоможе впоратися з сірою гниллю та плямистістю;
  • марганцівкою (1-2 г на 10 л води) — допомагає під час борошнистої роси;
  • колоїдною сіркою (2 ст л на 10 л води) — також допомагає боротися з борошнистою росою;
  • фітоспорін — від різних грибних хвороб.

Відео: Правильний догляд за полуницею (суницею)


На цьому наш екскурс у світ догляду за полуницею закінчено, сподіваємося з нашою допомогою Ви дізналися, як здійснювати догляд за полуницею. Якщо Вам стаття сподобалася і була корисною, поділіться нею з вашими друзями за допомогою соц-мереж, кнопки під статтею. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику садівництво-кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним. Дякуємо за увагу і до нових зустрічей.

 

Догляд за полуницею - регулярний полив та обрізка вус полуниці