Догляд за трояндами восени перед зимою — обрізка та підживлення

Як підготувати троянди до зими


Догляд за трояндами на зиму

 

Догляд за трояндами восени перед зимою - обрізка та підживлення

 

Зима — це сувора пора року, яка безжально ставиться до всіх рослин. Складно передбачити наскільки морозним або сніжним буде цей період, тому краще всього заздалегідь підготувати всі рослини до зимівлі. Любите троянди? Дізнайтеся як доглядати за трояндами восени, щоб підготувати їх до зими.

Догляд за трояндами — підготовка до зими

Деякі рослини здатні пережити будь-які морози, а деякі просто не в змозі. Пагони троянд дуже чутливі, тому до весни рослини обмерзають і в результаті практично не цвітуть у сезонну для них пору року. Саме тому важливо правильно доглядати за трояндами, щоб ваш розарій радував око і прикрашав ландшафтний дизайн.

Троянди догляд за ними

Перед тим як почати підготовку, визначте, які види троянд ростуть на вашій ділянці. Вся справа в тому, що деякі троянди можуть пережити мороз самостійно. Наприклад, гібриди шипшини і паркові троянди зможуть зимувати без укриття. Це пов’язано з тим, що у них встигає за сезон дозрівати деревина, яка захищає від приморозків. А ось за іншими видами цієї квітки потрібно буде ретельно слідкувати.

 

 

Основні етапи підготовки троянд до зимового періоду

Не забудьте підживити рослини добривами. При цьому не можна вибирати азотні препарати, так як вони можуть посприяти зростанню нових пагонів. Краще зробіть прикормку фосфорно-калійними сумішами.

Намагайтеся скоротити полив до мінімуму. Якщо є відцвілі квітки, прибирати їх не варто. Прищипніть верхівки у зростаючих пагонів. Починаючи з середини жовтня, рекомендується обривати листя у троянди, а також недозрілі гілочки. Це робиться для того, щоб рослина не росла, і в той же час опале листя не стало джерелом грибкових захворювань.

Основні етапи підготовки троянд до зимового періоду

Восени потрібно провести обрізку троянд. У мініатюрних рослин обрізають пагони на 15-20 см, а у звичайних троянд — на 30-40. Після обрізки рослину обробляють залізним купоросом. Перед заморозками або на початку зими потрібно буде провести підгортання. Для цього кущі засипають сухою землею.

Не рекомендується для підгортання використовувати тирсу або пісок, так як вони будуть утримувати вологу. Висота купи може бути близько 30 см.

Обрізка і укриття троянд на зиму

Якщо заморозки будуть до -10 градусів, то вони особливо не страшні трояндам, а якщо температура буде знижуватися, потрібно приступити до укриття рослин.

Дивіться відео: Обрізка і укриття троянд на зиму

Сподіваємося, що наша стаття допоможе Вам правильно доглядати за трояндами восени, і влітку рослини на дачі порадують Вас пишним цвітінням. Читайте наш сайт xpert.com.ua і з вашими квітами і кущами все буде в порядку!

 

Догляд за трояндами восени перед зимою - обрізка та підживлення