Як правильно доглядати за агрусом весною

Вирощування та догляд за агрусом в домашніх умовах


Вирощування та догляд за агрусом навесні: з чого починати?

 

Як правильно доглядати за агрусом весною

 

Агрус — ягода, яка багатьом з нас знайома ще з дитинства. Вона має безліч вітамінів і корисних мікроелементів, а також насичена і приємна на смак. Деякі вважають за краще варити з агрусу варення, яке в зимову, холодну погоду радує незвичайним смаком і ароматом.

Читайте також: Жимолость їстівна

Сам кущ агрусу — довгожитель, оскільки при належному догляді може давати рясний урожай більше 20 років. Відомі випадки, коли агрус плодоносив близько 40 років. Звичайно, такий результат вимагає чимало зусиль. У цій статті ми розглянемо особливості догляду за агрусом навесні.

особливості догляду за агрусом навесні.

Догляд за агрусом: з чого починати?

Перш за все, зауважимо, що для того, щоб агрус відмінно ріс і розвивався, йому вкрай необхідне розпушування ґрунту, очищення від бур’янів. Коренева система інших рослин, що близько ростуть до куща, може привести до підвищеного рівня вологості, що негативно позначиться на стані агрусу, а також спровокує появи грибка, цвілі і інших захворювань.

Догляд за агрусом: з чого починати?

Навесні, як тільки пройдуть морози і настане стабільна погода, можна приступати до підготовки агрусу в плодоношення. Для цього необхідно виконати наступні дії:

 

 

  • Видалити всі підмерзлі або зламані гілки. Робити це найкраще за допомогою секатора. Важливо запам’ятати, що велика частина ягід утворюється на гілках, яким нараховується від 5 років, тому їх рекомендується не чіпати. Якщо обрізати навесні молоді пагони, то це дозволить виростити великі ягоди.
  • Очистити землю від старого листя, палиць або соломи. Агрус — рослина, яка комфортно себе почуває тільки наодинці. Найближчим сусідство на дачній ділянці допускається тільки на відстані від 0,5 метрів. А оскільки коренева система куща розташована близько до поверхні ґрунту, проводити розпушування ґрунту потрібно максимально обережно.
  • Внести весняні добрива. Плоди агрусу — соковиті і смачні, а сам він дає рясний урожай. Щоб так тривало довго, рослині необхідне повноцінне харчування, особливо після зими. Для цього можна скористатися як мінеральними, так і органічними добривами. У стандартний комплекс підгодівлі входять наступні складові: компост, суперфосфат, селітра і хлористий калій. Фахівці рекомендують використовувати таку суміш три рази за сезон, що істотно підвищить кількість врожаю.
  • Обприскування від шкідників та інфекцій. Агрус — рослина, яке дуже схильна атаці різних паразитів і зараження інфекцій. Саме з цієї причини кожен кущ рекомендується висаджувати на певній відстані один від одного. На нього часто нападають: тля, пилильщики, вогневики, а також борошниста роса. Щоб запобігти захворюванням, можна скористатися карбофосом, настоєм з золи або іншими препаратами з спеціалізованих магазинів. Найкраще проводити обприскування до цвітіння і після збору врожаю.

Вирощування та догляд за агрусом в домашніх умовах

Важливий також рясний весняний полив. Агрус любить воду і якщо весна не балує хорошими опадами, тоді необхідно організувати кущам регулярний полив, оскільки агрус витрачає багато сил на виживання в несприятливих умовах. Полив правильно здійснювати під корінь, щоб не спровокувати виникнення борошнистої роси.

Вирощування та догляд за агрусом

Як бачимо, догляд за агрусом навесні нескладний і не потребує багато часу і сил. Головне — приділити кущикам трохи уваги і вже через деякий час він порадує Вас рясним врожаєм.

Як бачимо, догляд за агрусом навесні нескладний і не потребує багато часу і сил.

Відео: Агрус. Догляд за агрусом. Посадка агрусу

На цьому наша стаття «Вирощування та догляд за агрусом навесні: з чого починати? » підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у догляді та вирощуванні за вашим агрусом. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику садівництво-кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним.

 

Як правильно доглядати за агрусом весною