Догляд за розами весною: Полив, обрізка та внесення добрив

Догляд за трояндами у відкритому грунті відео


Догляд за розами весною - у відкритому грунті відео

 

Догляд за розами весною: Полив, обрізка та внесення добрив

 

Весняний догляд за кущами троянд — розкриваємо всі секрети

З настанням тепла троянда вимагає догляду. Щоб вона радувала нас красивими квітами, необхідно прибрати з неї зимове оздоблення, грамотно обрізати по весні, в обов’язковому порядку додати добрив, організувати захист від шкідливих комах і хвороб. Догляд за розами весною необхідна складова подальшого без проблемного зростання квітів, дотримуйтесь наших рекомендацій і живіть без клопоту.

Прибираємо утеплення з квітки

Після танення снігу, але не раніше початку квітня починаємо відкривати утеплення вдень ​​на північній стороні квітки. Спостерігайте за погодою, дивіться на пагони рослини, оглядайте троянду під утепленням, тому що терміни встановлюються в залежності від погоди. Слідкуйте, щоб квітка не зопрівала, адже на сонці вона може перегрітися.

Коли температура буде вище -5, видаляємо нетканий текстиль, через пару днів, якщо температура близько 0, прибираємо лапник, а через пару діб очищаємо рослину від сухого листя. Після цього знімайте окучку. Кореневу шийку очищаємо в самому кінці. Тільки через 3-7 днів після видалення утеплення можна приступати до обрізання, але не пізніше набрякання бруньок.

Обрізка роз навесні

Обрізка роз навесні

Обрізку роз проводьте протягом тижня після видалення утеплення. Перезимувавші квіти та кущі огляньте уважно. Висохлі, нездорові, обморожені стебла обріжте нижче ураженої зони. Приберіть поросль нижче щеплення, зріжте старі гілки (4-5 років), тоненькі гілочки, що ростуть в центр куща. Великі зрізи обробіть особливим складом.

Обрізка роз визначається в залежності від виду рослини. Чайні гібридні рослини, флорибунди обрізають навесні, при цьому пагони зрізують на 1/3. Троянди групи клумбових і чагарникових урізують на 1,3 довжини. Групу грунтопокривних обрізають не часто, раз в 4-5 років зрізають кущ до пенька 20-30 см заввишки. Групу ремонтантних тільки проріджують, пагони зрізують кожні 3-4 роки. Троянди групи плетистих потребують обрізку щороку, на бічних гілках залишають 3-5 нирок, пагони, яким більше 5 років видаляють. Штамповий вид формують за спеціальними контурами.

 

 

Читайте також: Декоративні дерева для саду

Під час обрізки інструменти повинні бути чистими і добре заточеними. Їх знезаражують після кожної рослини, зріз роблять навскіс і на 0,5 см вище здорового пагона. Обморожені кущі не викидайте, квітка може ожити. Якщо загинуло коріння квітки, то його прибирають.

Добрива для троянд

Добрива для троянд

Перше добриво вносять після обрізки під час набрякання бруньок, але до їх розпускання. Для троянд підходить комплексний вид добрив, спеціальні засоби для них, азотні добрива (селітра аміачна). Дозу беруть звичайну. Через 2-3 роки в добрива додають органічні підживлення — компост або гній, який поміщають в землю або застосовують як мульчу. Підживлення додають в грунт навколо молодої порослі.

Користуються двома способами внесення добрива:

  • розчиняють у воді для зрошення;
  • вносяться в грунт.

При внесенні добрив в грунт, треба щоб вони не обпекли рослину, перед підживленням грунт сильно зрошують за кілька годин до процедури. Після внесення добрив рослину знову добре поливають.

Здійснюємо мульчування куща троянд

Мульчування роблять після підживлення для збереження вологи в ґрунті, поліпшення повітрообміну, уповільнення росту бур’янів. При мульчуванні можна не виконувати розпушування та прополювання, це дуже важливий фактор в догляді за трояндою навесні.

Трояндам слід додавати мульчу з компосту або дрібної кори. Ґрунт поливають, розпушують, потім його вспушують, поверх вкривають мульчею на 5-7 см.

Монтування опор

Обрізавши троянди, монтуємо для них опори. Обробіть основи з дерева захисними засобами. Як тільки кущі будуть відростати, їх підв’язують, піднімають гілки над ґрунтом. Штамбовий вид троянд після установки вертикальним чином прив’язують до опор.

Догляд за старими кущами роз

У кущів, де влітку була проведене окулірування, видаляють підщепи. Дикі рослини обрізають до 35-40 см. Старі троянди обрізають на протязі декількох років, зрізуючи тільки частина гілок.

Профілактичні заходи

У травні часто оглядайте троянди на предмет попелиці. Щоб попередити захворювання, роблять обприскування. Молоде листя обробляють фунгіцидом, інсектицидом або залізним купоросом, бордоською рідиною. Використовують також настої з кропиви, пижма.

Догляд за трояндами у відкритому грунті відео

Готуємо квіти до висадки

Землю під троянди двічі глибоко перекопують, між перекопуванням в грунт вносять органічні і мінеральні підживлення. Гній і компост також відмінно підходять.

Висаджуємо троянди у відкритий грунт

Саджанці з відкритим корінням висаджують рано, як тільки грунт прогрівається до 10 градусів тепла, контейнери можна висаджувати майже в будь-який час.

Читайте також: Як обрізати рози на зиму

Контейнерні рослини поливають перед посадкою, з відкритим корінням — поміщають в воду. Як тільки коренева система вимочилась, її зрізують на 1/3. Вкорочують і довжину відростків, залишаючи 5-6 пагонів на здорових гілках, 2-3 — на середніх гілках. Візьміть до уваги вид рослини. Чайно-гібридну і поліантовими групи зрізають до 2-3 пагонів. Для флорибунда зберігають 3-4 пагони, а клумбові зрізають на 1/3, почвопокривні види не підрізають.

Троянди поміщають в глибоку яму, коріння розправляють, а кому грунту у контейнерних рослин зберігають. Зону щеплення поглиблюють на 5-7 см нижче землі. Кущ обсипають ґрунтом, утрамбовують, поливають, мульчують. Ранню посадку підгортають, утеплення прибирають після появи пагонів. Догляд за трояндами навесні позбавить Вас від подальших труднощів з цим чагарником.

Відео: Як догляядати за трояндами в домашніх умовах

Сподіваємося, що наша стаття «Догляд за розами весною«допоможе Вам правильно доглядати за трояндами навесні, і влітку рослини на дачі порадують Вас пишним цвітінням. Читайте наш сайт xpert.com.ua і з вашими квітами і кущами все буде в порядку!

 

Догляд за розами весною: Полив, обрізка та внесення добрив