Догляд за полуницею восени, підготовка кущів полуниці до зими

Обробка полуниці осінню: Мульчування та полив


Догляд за полуницею восени, підготовка до зими

 

Догляд за полуницею восени, підготовка кущів полуниці до зими

 

Безсумнівно, ні для одного садівника не секрет, що запорука гарного врожаю полуниці криється в осінніх роботах з ягодою. Догляд за полуницею восени потребує особливої уваги.  Необхідно ретельно позбутися старого листя, розпушити землю, підгодувати кущі, а також прикрити їх на зиму. Дізнайтеся, як правильно доглядати за полуницею восени, щоб навесні радіти багатому врожаю цієї корисної ягоди.

Догляд за полуницею після збору врожаю

Догляд за полуницею ділиться на кілька етапів, що починаються відразу після серпневого плодоношення. Полуничні кущі потрібно починати обробляти відразу ж, як тільки вони перестали давати ягоди.

По-перше, потрібно акуратно виполоти всі бур’яни в міжряддях, обережно прорихлити останні. Потім необхідно засипати кореневища свіжою землею, однак, не можна прикривати сердечко. Якщо цього не зробити, то, в зв’язку з тим, що кореневища повільно оголюються, полуниця не буде в змозі дати додаткові корені, і плодоношення піде на спад.

Догляд за полуницею після збору врожаю

 

 

У серпні необхідно прибрати все листя, а також вуса, які ви не плануєте пересаджувати. Головне — залишити стебла, тому не зрізайте листя під самий корінь. А ось у вересні настільки кардинально зрізати нічого не потрібно, необхідно тільки обережно видалити лише хворі листя.

По-друге, для підвищення зборів врожаю не варто забувати і про розпушування. Необхідно прорихлити міжряддя спочатку за допомогою лопати, а після цього — іншого дрібного інструменту. Під час цієї процедури видаліть всі бур’яни.

Догляд за полуницею в серпні

Найкраще підгодувати полуницю в серпні, після збору врожаю. Для цього підійде настій курячого посліду, деревна зола або калійна сіль. А ось під час осінньої обрізки краще скористатися гуматом калію.

Догляд за клубнікою осінню в домашніх умовах

  1. На глибині в 10 см розпушіть міжряддя. Намагайтеся не зачіпати коріння. Злегка підгорніть кущі, щоб додаткові корінці були прикриті шаром землі.
  2. Якщо у вас не було можливості підгодувати ягоди в серпні, займіться цим зараз.
  3. Глибоко поливайте кущі, не обмежуйтеся поверхневим поливанням. Вода повинна проникнути до самого коріння рослин.

Прочитайте також: Пересадка полуниці восени коли і як пересаджувати за календарем

Восени полуницю необхідно прикривати — морози для неї небезпечні. Для цієї мети чудово підійде солома. До того ж, вона послужить відмінним органічним добривом.

Догляд за полуницею у вересні

Якщо ж соломи немає, можна трохи підгорнути ягідні кущі, але не прикриваючи точку росту, а також підсипати до коріння компост або торф.

Відео: Як доглядати за полуницею восени

Ці нехитрі правила допоможуть вам зберегти ягоди від морозів на дачі, а також допоможуть кущикам дати хороший урожай на наступний рік. Правильний догляд за полуницею восени — основне завдання дачників і любителів цієї смачної ягоди. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику садівництво-кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним. Дякуємо за увагу і до нових зустрічей.

 

Догляд за полуницею восени, підготовка кущів полуниці до зими