Квітка Драцена — полив і температурний режим, правила пересадки та догляду за пальмою

Драцена догляд в домашніх умовах


Драцена догляд

 

Квітка Драцена - полив і температурний режим, правила пересадки та догляду за пальмою

 

Драцена потрапила до нас з Африканських тропіків. Привабливий, екзотичний зовнішній вигляд вписується практично в будь-який інтер’єр. Чагарник, що має деревовидний стовбур і розетку витягнутого у довжину листя — це драцена. Догляд за драценою в домашніх умовах має свої особливості.

Пальма драцена

Пальма може зрости до трьох метрів. У довжину листя витягуються до сімдесяти сантиметрів. Колір листя яскраво зелений. Рослина має кілька різновидів, кожна з яких може прожити від п’яти до півтора десятків років. Щоб пальма драцена радувала своїх господарів своєю екзотичною красою довго, слід доглядати за нею якісно і правильно.

Пальма драцена догляд в домашніх умовах

Рослина любить світло. Східне або західне вікно її цілком влаштує. Північ протипоказана, вона буде відчувати брак світла. А ось на південній стороні їй буде спекотно, прямі промені сонця створять дискомфорт.
Полив теж має свої особливості. Рослина любить вологий грунт, тому полив повинен бути рясним. Але переливати не варто, краще виконувати процедуру регулярно. І обов’язково контролювати грунт.

Пара сантиметрів сухої землі в глибину — це сигнал до того, що прийшов час поливати. Не забувайте рихлити ґрунт до початку поливання. Воду постарайтеся фільтрувати або, в крайньому випадку, кип’ятіть.

 

 

Драцена догляд в домашніх умовах

Драцена догляд в домашніх умовах

Як поливати драцену взимку і влітку

Періодичність поливу в зимовий і літній час різна. У період зимової сплячки поливають раз на три дні, а влітку — через день. Якщо повітря сухе, то листя рекомендується обприскувати, оскільки повітря для нормального росту рослини повинне бути вологим.

Підживлення здійснюється під час росту рослини. Цей період триває з березня по вересень. Періодичність підгодівлі два тижні. Підтримувати драцену треба спеціальними добривами. У квіткових магазинах запитуйте добриво «Драцена», в разі його відсутності підійдуть «Ідеал» або «Веселка».
Розмножується рослина навесні. Саме в цей період починається пробудження після зимового сну.

Розмноження драцени в домашніх умовах:

Насіння (замочити в розчині-стимуляторі, засіяти в грунт, накрити плівкою і залишити в теплому місці приблизно на півтора місяця, після проростання до п’яти сантиметрів, доглядати, як за дорослою рослиною).

Шляхом живцювання стебел (молоде стебло треба розрізати на відрізки, кожне з яких повинно мати кілька бруньок, надрізавши кору, посадити в грунт, нові пагони чекайте так само через півтора місяця).
Відводами від верхньої частини (верхівку рослини зрізати і поставити у воду кімнатної температури. Чекати коренів доведеться близько трьох місяців, а потім висадити в грунт).
Рослину треба вчасно пересаджувати. Коренева система у неї потужна, отже, квітковий горщик вибирають просторий.

Пропорції: при діаметрі горщика п’ятнадцять сантиметрів висота драцени близько сорока сантиметрів. Дно вистилається дренажним матеріалом.

Драцена хвороби і шкідники:

Павутинний кліщ, який може вразити листя. Вони починають сохнути і відмирати. Профілактика: обприскування, підійде препарат «Фуфан».

Щитівка, яка любить влаштовуватися на листках і стеблах. Профілактика: Мильний розчин з додаванням горілки або препарат «Актеллік».

Тріпси- крихітна комаха. Живе на листках. Поселяється на листках, і поїдає їх. На лісті з’являються плями. Профілактика: обробка мильним розчином.

Як вирощувати драцену в домашніх умовах відео

Як бачимо, прості умови, які диктує своєму власникові драцена. Догляд в домашніх умовах доступний навіть початківцям. Залишайтеся з нашим сайтом і ваші кімнатні рослини будуть у повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Квітка Драцена - полив і температурний режим, правила пересадки та догляду за пальмою