Драцена — характеристика з описом та фото

Драцена правильне вирощування та пересадка


Драцена

 

 

Драцена вирощування і догляд

Драцена — це досить популярна кімнатна рослина. Вона прикрашає офіси, торгові центри, квартири. Різноманітна група драцен представлена ​​більш ніж 40 видами. Ви можете побачити драцени зростаючі в невеликих горщиках, драцени-велетні з округлими або списоподібним листям. Часто драцени називають драконовими деревами або кров’ю драконів. Листя у багатьох драцен дуже щільне, з зазубринками, ними можна навіть порізатися при необережному догляді. Як правильно доглядати за драценою і як виростити красиву кімнатну драцену?

Список найбільш популярних різновидів драцен

  • Драцена Marginata (з червоними листками),
  • Драцена Fragrans Massangeana (листя з жовтувато-білими смугами),
  • Драцена Reflexa, Драцена Джанет Крейг,
  • Драцена Warneckii (листя з білою смужкою посередині і зі світлими штрихами),
  • Драцена Rikki.

Правильне вирощування драцени

Правильне вирощування драцени

 

 

Драцени — невимогливі рослини. Вони можуть спокійно існувати в кімнатних умовах і не вередують навіть при зниженні температур взимку. Драцени воліють світлому приміщенню, але можуть виносити і легке затінення, не втрачаючи при цьому свого насиченого забарвлення листя. Цвітуть драцени раз в 10 років. Їх невеликі квітки мають дуже приємний запах.

Пересадка драцен

Пересадка драцен

Пересадка драценам потрібна раз на 2-3 роки. Якщо грунт в горщику дуже ущільнений, його краще замінити. Для вирощування драцен підійдуть суглинні, торф’яні, добре дреновані ґрунти. Рослинам потрібен помірний полив протягом вегетаційного сезону, але в зимовій період полив зводять до мінімуму. Високі старі рослини драцен можна обрізати, а зрізані частини легко укоренять.На дні контейнера обов’язковий хороший дренаж, так як рослина не виносить застою води і корені можуть загнивати.

Читайте також: Драцена догляд

Для драцен діє правило поливу: краще недолити, ніж перелити.

Як черенковати драцени

Старе нижнє листя у драцени поступово відмирає і стовбур оголюється. Щоб рослина виглядала привабливо можна драцени черенковати. Стовбур драцени можна розрізати на кілька частин із успіхом укоренити кожну частину. Для цього живці потрібно різати довжиною близько 20-30 см завдовжки. Тільки відразу ж слід помітити де верх і низ у держака, щоб не заплутатися. Кожен шматочок слід поставити в ємкість з водою. Тримати банки з живцями драцен потрібно в теплому місці і доливати воду по мірі випаровування. Як тільки у живців драцени з’являться корені, їх слід висадити в окремі контейнери.

Шкідники і хвороби драцени

Драцена може пошкоджуватися шкідниками і хворобами, такими як борошниста роса, павутинний кліщ, трипс, щитівка і іноді тля. При великій колонії шкідників слід обробити рослини інсектицидом. Якщо виявлені одиничні шкідники, то достатньо буде змити їх мильною водою і при необхідності замінити землю в гірці з рослиною. В цілому, драцени невибагливі кімнатні рослини. Догляд за ними нескладний.

Відео драцена правильне вирощування та пересадка


Залишайтеся з нашим сайтом і ваші кімнатні рослини будуть у повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Драцена - характеристика з описом та фото