Дротяник заходи боротьби з ними, міри захисту, та як позбутися

Дротяник заходи боротьби з ними народними засобами


Дротяник заходи боротьби з ними народними засобами Дротяник заходи боротьби з ними народними засобами

 

Дротяник заходи боротьби з ними, міри захисту, та як позбутися

 

Дротяник заходи боротьби з ними

Абсолютно кожен городник стурбований збереженням врожаю. Одним з найбільш ненажерливих і практично всеїдних шкідників, з яким, до того ж нелегко впоратися, є жовтий жорсткий черв’ячок. Дротяник заходи боротьби з ними часом займають усі думки садівників. Шкідники вгризаються в стеблинки розсади, порушують коріння рослин і з’їдають коренеплоди. В результаті частина рослин пропадає, а інший врожай стає значно зіпсованим. Для тих, хто не сприймає хімічних препаратів, боротьба з проволочником народними засобами теж може бути досить ефективною.

Перш за все, потрібно розібратися, звідки береться дротяник на наших городах. Невеликий коричнево — жовтий черв’як, схожий на відрізок жорсткого дроту, є личинкою нічим не примітного жука-щелкуна. У формі черв’яків личинки проводять три роки, і тільки на четверте літо перетворюються на жуків, чиї самки на п’ятий рік вже виробляють нове потомство.

Читайте також: Обробка картоплі від колорадського жука

У пошуках їжі личинки не нехтують нічим. Потужні щелепи без праці переробляють навіть дуже великі частини рослин. Волога земля, яка масово заросла бур’янами дуже приваблива для дротяників. Це ще один привід своєчасно проводити прополку овочевих культур, так як в період їх активного росту більшість личинок дротяників мешкає якраз на глибині формування майбутнього врожаю.

Важливе уточнення — траву яку випололи не залишати в міжряддях і на доріжках — дротяники почнуть розмножуватися ще активніше.

Існують хімічні засоби, здатні викликати загибель дротяних хробаків. Серед них можна назвати «Базудин», «Провотокс», «Грім-2» та інші. Вони є інсектицидами. Насіння, посаджене для пасток і оброблене ними, дають отруєні паростки, від яких личинки масово гинуть.

 

 

Дуже ефективний досить новий препарат «Немабакт». Нематоди і бактерії, що містяться в ньому, знищують дротяників, при цьому не завдаючи шкоди корисним черв’якам і комахам.

Боротьба з дротяником народними засобами

Досвідчені садівники дотримуються думки, що ефективних засобів промислового виробництва від ненажерливих хробаків немає. Саме тому люди на своїх ділянках винаходять все нові методи знищення шкідників.

Боротьба з дротяником народними засобами

Основними заходами профілактики від напасті дротяника є пізнє осіннє перекопування і позбавлення від улюблених хробаками пирію та інших бур’янів. Зниження кислотності землі добавками золи кам’яного вугілля і гашеного вапна також дає хороші результати. При розпушуванні і перекопці важливо вручну знищувати всіх, що трапляються на очі шкідників — і жуків, і личинок. Досить непогано відлякує дротяників посадки бобових культур, що збагачують грунт азотом.

Перерахуємо найпопулярніші засоби проти шкідливих черв’яків.

  1. Перед посадкою коренеплодів корисно грунт пролити слабким розчином марганцево-кислого калію.
  2. У лунку до бульб картоплі додають лушпиння цибулі — цей спосіб відомий вже кільком поколінням дачників.
  3. Для фізичного знищення личинок восени на полі викладають солому. Коли настає мінусова температура, купки спалюють. Можна подібну процедуру проводити і влітку для жуків — накидати в тіні траву, полити, прикрити від роздування вітром і спалити через кілька днів.
  4. З пасток безпосередньо для жуків практикують скляні невеликі баночки з шматочками картоплі, закопані по горловину на ділянці з культурними рослинами. Личинок ж приманюють часточками картоплі, нанизаними на довгі палички. Збирають шкідників один раз на два дні.
  5. До початку висадки на поле сіють злакові — ячмінь або овес. Сходи викопують і спалюють разом з накопиченими хробаками.
  6. Допомагають від дротяників і поливи настоєм подрібнених трав. Маса вказана з розрахунку на 10 літрів води:
  • 0,1 кг чистотілу настоюють 3 дні;
  • 0,5 кг кропиви — настоювати 12 годин;
  • 0,2 кг кульбаби або мати-й-мачухи — настоювати 12 годин.

7. Обробку настоями рекомендують повторювати раз на тиждень протягом місяця.

8.Відвернути увагу личинок від важливих для вас рослин можна шляхом посадки поруч з ними салату.
Після збору врожаю корисно відразу провести посів білої гірчиці, чиї ефірні масла відлякують не тільки дротяникив, але й інших шкідників. Паростки які з’явилися не скошують, а залишають до весни під перекопування. Таким чином, гірчиця виконує не лише санітарні функції, а й збагатить і поліпшить грунт.

9.Гарний ефект дає дотримання сивозміни на ділянці. Якщо на певному місці щороку буде висаджуватися нова культура, більшість личинок загине, так як до нових рослинам шкідники не встигають адаптуватися.

Як позбутися дротяників на городі

Боротьба з дротяником народними засобами дає свої результати при регулярності та наполегливості. Який би спосіб Ви не обрали, головне — щоб був знищений дротяник, заходи боротьби з ними (навіть хімічні) в даний час при правильному виконанні безпечні для людини.

На цьому все, наша стаття «Дротяник заходи боротьби з ними народними засобами» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у боротьбі з шкідниками. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

Читайте також:

 

Дротяник заходи боротьби з ними, міри захисту, та як позбутися