Способи боротьби з картопляним дротяником
Як бортись з картопляним проволочником


Багато садівників нерідко мають справу з неприємним явищем, коли картоплина пронизана чорними ходами і виїдена зсередини. Таку шкоду заподіює личинка жука — щелкуна або дротяник. Шкоду від нього можна порівняти зі шкодою від колорадського жука, тільки дротяника не так просто помітити на ділянці, і атакує він вже майже готові до збирання плоди коренеплодів. Тому вчасно розпочата боротьба з дротяником картоплі восени — основне завдання для тих, хто встиг постраждати від цієї комахи. Ми розповімо, як кожен садівник своїми руками зможе позбутися шкідника раз і назавжди.
Що ж являє собою дротяник? Доросла особина — жук, який не несе для людини ніякої небезпеки. Основою його раціону є листя і стручки рослин. Набагато більше проблем приносять личинки жука, які зовні нагадують жовтий дріт. Вони можуть переміщатися в різних напрямках і шкодити не тільки картоплі, але і іншим овочевим культурам: буряках, моркві, цибулі, гороху і сочевиці. Цікаво, що личинки дротяника довгожителі і здатні прожити близько 4 років. На п’ятий рік личинка перетворюється в жука і вилазить на поверхню. Як же позбутися від цього ворога?
Дротяник — основні методи боротьби та захисту
Що стосується реальних заходів по знищенню дротяника, то вони діляться на два види: за допомогою народних засобів або хімічних препаратів.
1.Народні методи:
- Використання пасток, наприклад, шматочки картоплі або буряка, які насаджуються на палицю і закопуються в землю на кілька днів. Така приманка подіє тільки до початку посадки врожаю. Через пару днів пастку відкопують, личинки знищують.
- Скляні баночки. Невелика тара закопується в землю, але не повністю: на поверхні повинна залишитися горловина. На дно кладеться картопля, морква і буряк, банку закривають листом заліза і залишають на кілька днів. Тепер залишається лише періодично міняти приманку і дротяник знищиться.
- Солома. Дротяник дуже любить ховатися в соломі, особливо при настанні перших заморозків. Цим можна скористатися, розкидавши по території купи соломи і залишивши її до морозів. Потім залишиться лише зібрати солому і спалити.
- Бобові. Рекомендується перед посадкою і після збору врожаю висадити бобові. Дротяник не любить ці рослини, тому покине ділянку.
- Деякі кидають в лунку з картоплею кілька квасолин. Це віджене комахи від коренеплоду.
Читайте також: Хвороби картоплі (фото) опис та лікування
2. Хімічні речовини:
- При перекопі можна обробити ґрунт хлористим калієм. Це позбавить від картопляних дротяників на кілька років.
- Дуже добре допомагає марганцівка. Нею поливають лунки перед посадкою.
- Засипати ділянку вапном перед настанням морозів і снігу. Навесні все розтане, вапно потрапить в ґрунт і комаха піде.
Фахівці стверджують, що боротьба з шкідником починається ще на агротехнічних роботах. Звичайно, такі методи не знищать комах, але точно допоможуть запобігти його появі:
- При перекопі землі восени збирати і знищувати як зрілих шкідників, так і личинок.
- Вапнувати землю.
- Очищати ділянку від скошених бур’янів.
- Регулярно використовувати мінеральні добрива.
Отже, найефективнішим методом боротьби з картопляним дротяником є його профілактика. Вчасно вжиті заходи вбережуть ваш урожай. А ще не поспішайте труїти жаб на вашій ділянці, оскільки вони дуже люблять поласувати жуками дротяника. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам впоратися з навалою шкідників і зберегти врожай.
Відео: Як боротися з дротяником картопляним
Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту Хвороби і шкідники саду та городу де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про існуючи хвороби та боротьба з ними у саду та городі. Гарних Вам врожаїв, дорогі наші читачі!
