Способи боротьби з картопляним дротяником

Як бортись з картопляним проволочником


картопляний дротяник

 

Способи боротьби з картопляним дротяником

 

Багато садівників нерідко мають справу з неприємним явищем, коли картоплина пронизана чорними ходами і виїдена зсередини. Таку шкоду заподіює личинка жука — щелкуна або дротяник. Шкоду від нього можна порівняти зі шкодою від колорадського жука, тільки дротяника не так просто помітити на ділянці, і атакує він вже майже готові до збирання плоди коренеплодів. Тому вчасно розпочата боротьба з дротяником картоплі восени — основне завдання для тих, хто встиг постраждати від цієї комахи. Ми розповімо, як кожен садівник своїми руками зможе позбутися шкідника раз і назавжди.

Що ж являє собою дротяник? Доросла особина — жук, який не несе для людини ніякої небезпеки. Основою його раціону є листя і стручки рослин. Набагато більше проблем приносять личинки жука, які зовні нагадують жовтий дріт. Вони можуть переміщатися в різних напрямках і шкодити не тільки картоплі, але і іншим овочевим культурам: буряках, моркві, цибулі, гороху і сочевиці. Цікаво, що личинки дротяника довгожителі і здатні прожити близько 4 років. На п’ятий рік личинка перетворюється в жука і вилазить на поверхню. Як же позбутися від цього ворога?

Способи боротьби з картопляним дротяником

Дротяник — основні методи боротьби та захисту

Що стосується реальних заходів по знищенню дротяника, то вони діляться на два види: за допомогою народних засобів або хімічних препаратів.

1.Народні методи:

 

 

 • Використання пасток, наприклад, шматочки картоплі або буряка, які насаджуються на палицю і закопуються в землю на кілька днів. Така приманка подіє тільки до початку посадки врожаю. Через пару днів пастку відкопують, личинки знищують.

Основні методи боротьби з дротяником

 • Скляні баночки. Невелика тара закопується в землю, але не повністю: на поверхні повинна залишитися горловина. На дно кладеться картопля, морква і буряк, банку закривають листом заліза і залишають на кілька днів. Тепер залишається лише періодично міняти приманку і дротяник знищиться.
 • Солома. Дротяник дуже любить ховатися в соломі, особливо при настанні перших заморозків. Цим можна скористатися, розкидавши по території купи соломи і залишивши її до морозів. Потім залишиться лише зібрати солому і спалити.
 • Бобові. Рекомендується перед посадкою і після збору врожаю висадити бобові. Дротяник не любить ці рослини, тому покине ділянку.

Дротяник – як позбутися на картопляній ділянці

 • Деякі кидають в лунку з картоплею кілька квасолин. Це віджене комахи від коренеплоду.

Читайте також: Хвороби картоплі (фото) опис та лікування

2. Хімічні речовини:

 • При перекопі можна обробити ґрунт хлористим калієм. Це позбавить від картопляних дротяників на кілька років.
 • Дуже добре допомагає марганцівка. Нею поливають лунки перед посадкою.
 • Засипати ділянку вапном перед настанням морозів і снігу. Навесні все розтане, вапно потрапить в ґрунт і комаха піде.

10 способів боротьби з дротяником

Фахівці стверджують, що боротьба з шкідником починається ще на агротехнічних роботах. Звичайно, такі методи не знищать комах, але точно допоможуть запобігти його появі:

 • При перекопі землі восени збирати і знищувати як зрілих шкідників, так і личинок.
 • Вапнувати землю.
 • Очищати ділянку від скошених бур’янів.
 • Регулярно використовувати мінеральні добрива.

Як позбутися дротяників на городі – як боротися з проволочником

Отже, найефективнішим методом боротьби з картопляним дротяником є ​​його профілактика. Вчасно вжиті заходи вбережуть ваш урожай. А ще не поспішайте труїти жаб на вашій ділянці, оскільки вони дуже люблять поласувати жуками дротяника. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам впоратися з навалою шкідників і зберегти врожай.

Відео: Як боротися з дротяником картопляним

Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту Хвороби і шкідники саду та городу де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про існуючи хвороби та боротьба з ними у саду та городі. Гарних Вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Способи боротьби з картопляним дротяником