Вирощуємо естрагон (тархун) на підвіконні для власних потреб

Як виростити естрагон (тархун) на підвіконні


Естрагон на підвіконні: вирощування, посадка та догляд в домашніх умовах

 

Вирощуємо естрагон (тархун) на підвіконні для власних потреб

 

Естрагон на підвіконні (тархун) — справжня окраса кухні. Це довгожитель серед пряних трав, який буде рости 10-12 років, радувати своїх господарів пікантним смаком. Рослину можна додавати в страви як приправу або готувати смачний освіжаючий напій. Як виростити естрагон на підвіконні в домашніх умовах, можна дізнатися в цій статті.

Вирощуємо естрагон (тархун) на підвіконні для власних потреб

Опис тархуну (естрагону)

У висоту тархун досягає від 30 до 150 см. Стебла рослини в молодому стані зеленого кольору, з часом стають жовтувато-бурими. Вони прямі.

Опис тархуну (естрагону)

Листя естрагону не має живців. Верхні пластини і ті, що розташовані ближче до коріння істотно розрізняються за формою. Нижнє листя трохи надрізане по краю, а верхнє злегка роздвоєна. Залежно від сорту рослини, пластини мають різні відтінки: від темно-смарагдового до сірувато-сріблястого кольору.

У листі естрагону міститься багато ефірних масел. Вони надають культурі смак, який трохи нагадує аніс. При цьому тархун зовсім позбавлений гіркоти, яка властива його родичу – полину.

Радимо прочитати: Як виростити помідори на вікні? Практичні поради

Бутони у тархуна дрібні. Вони можуть бути зеленими або блідо-жовтими. Найчастіше квіточки зібрані у вузькі волоті, які розташовані на самій верхівці високого стебла. Період цвітіння — кінець літа і вересень.

Виділяють кілька видів естрагону:

  • Тархун звичайний. Представники цього виду володіють неприємним запахом, який відлякує навіть комах. До того ж у нього виражений гіркий смак. Рослина велика, з листям неправильної форми.

Тархун звичайний

  • Російський тархун. Цей різновид застосовують в кулінарії, частіше використовують свіжу траву через її приємний аромат. Рослина велика, має велике листя, цвіте ніжно-зеленими волотями.

Російський тархун

 

 

  • Французький тархун. Це більш дрібний різновид естрагону з мініатюрними листочками. Має пікантний ненав’язливий аромат, використовується для приготування страв як приправа.

Французький тархун

Догляд за естрагоном в домашніх умовах

Освітлення. Тархун є не надто вибагливою ​​культурою, його можна вирощувати на будь-якому підвіконні. Перевагу надають вікнам на східній і південній стороні, щоб було більше світла. В іншому випадку доведеться включати для тархуна додаткове освітлення. При нестачі сонячного світла рослина уповільнює зростання, зелене листя блідне. При цьому естрагон сильно втрачає смакові якості.

Догляд за естрагоном в домашніх умовах

Полив. Естрагон  любить помірний полив. Якщо забезпечити йому регулярне обприскування один раз в день, а ще краще — двічі, то зрошувати доведеться тільки два рази на місяць. Молоді паростки важливо поливати дуже обережно, щоб не розмити грунт біля коренів. Не можна заливати тархун, інакше це призведе до загнивання коренів і загибелі рослини.

 

Підживлення. Вносити добрива слід, коли рослині піде другий рік. Краще скористатися мінеральною підгодівлею комплексного складу. Її потрібно небагато. Слід систематично розпушувати грунт біля основи, щоб на ньому не утворювалася кірка.

Розмноження естрагону

Пряна трава відрізняється кореневою системою невеликого розміру. Тому вирощувати естрагон можна прямо на вікні в квіткових горщиках або контейнерах. Багато місця він не займатиме.

Розмноження тархуну насінням

Виростити естрагон з насіння буде нескладно. Важливо дотримуватися простих рекомендацій. Перед тим, як почати процедуру розмноження цим методом, слід пам’ятати, що насіння тархуна зовсім дрібне.

Розмноження естрагону

Щоб їх було зручно висаджувати, краще змішати зерна з річковим піском. Тоді посів естрагону насінням буде більш рівномірним. Щоб засіяти 10 квадратних метрів тархуном досить 0,5 г його насіння. Адже кожен грам включає близько 5 тисяч зерняток.

Для початку на дно горщика укладають шар дренажу. Зверху засипають грунтову суміш. У домашніх умовах її отримують змішуванням трьох складових (дерну, перегною, піску) в рівних кількостях.

Тархун добре росте на таких грунтах, як супісок. Глинистий грунт для нього занадто бідний, тому його необхідно збагатити внесенням перегною, піску, торф’яної суміші. Головна умова — земля не повинна бути кислою, естрагон цього не любить. Щоб підкоригувати рН, слід вносити вапно, доломітове борошно. Можна додати золу або подрібнену крейду. Добрими компонентами стануть вермикуліт або перліт, здатні регулювати вологість грунту.

Розмноження тархуну насінням

Посадковий матеріал висівають, прикриваючи зверху тонким шаром ґрунту. Землю зволожують. Краще тримати насіння естрагону в теплиці, під банкою або плівкою. При сприятливій температурі + 18-20°С вже через 20 днів з’являться перші паростки.

Розмноження естрагону живцями

Відокремлювати живці слід в 20-х числах травня. Висота кожного повинна бути в межах 15 см. Їх витримують добу в розчині Корневину або будь-якого препарату, що стимулює утворення корінців. Потім гілочки естрагону садять в суміш із землі, перегною і піску, взятих у співвідношенні 1:1:1. Живці заглиблюють на 5 см, обов’язково накривають плівкою, створюють їм тепличні умови. Якщо підтримувати грунтову суміш в зволоженому стані весь час, то через 3-4 тижні пагони добре укореняться.

Розмножуємо естрагон на підвіконні відводками

Біля куща тархуна в землі роблять канавки невеликої глибини. У них пригинають і зміцнюють 1-2 річні пагони. Їх потрібно присипати землею і постійно поливати для вкорінення. На наступну весну живці відокремлюють від материнського куща і висаджують окремо. Тархун в квартирі допоможе господині надати навіть самій звичайній страві неймовірний смак. При правильному догляді рослина буде довгий час радувати своєю красивою зовнішністю.

Відео: Естрагон на підвіконні — формування кущів

На цьому наша стаття про естрагон на підвіконні підійшла до кінця. Сподіваємося, що за допомогою наших порад ви отримаєте хороший результат. Ще більше корисних порад  ви можете прочитати на нашому сайті. Нехай щастить і до нових зустрічей!

 

Вирощуємо естрагон (тархун) на підвіконні для власних потреб